Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy nagy tömegű test a...

Ha egy nagy tömegű test a fény sebességével, vagy annál gyorsabban halad a világűrben, akkor keletkezhet ott egyfajta gravitációs robbanás?

Figyelt kérdés
Hasonlóan mint a vadászrepülőknél a hangrobbanásnál.
2020. jan. 26. 11:29
1 2 3 4
 11/34 Szirty ***** válasza:
0%

"Ėn nem tudom hogy a kėrdėsben igazad lehet e, mert mėg nem láttam ilyet, (meg szerintem más se) "de logikusnak hangzik..."


Az a baj a tudással, hogy korlátozza a szellem szabad szárnyalását...

2020. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

#11, Az a gond, hogy a hülyeség meg nem korlátozza, hanem eltéríti valami misztikus, és könnyebben emészthető ezotéria felé.


Határokat feszegető kérdédeket lehet és kell is feltenni... de ezt a tudomány nyelvén és szabályait betartva kell megtenni, különben csak üres fantáziálgatás, ezotérikus meg spirituális szellemvilág és áltudomány lesz a vége.


Tanulni kell, más út nincs a tudáshoz.

2020. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:
0%

(Nem vagyok fizikus, de ezt szerintem ők se tudnák megmondani:

A gömbvillámról is vitatkoznak, hogy hogy lehetséges. Pedig az emberiség kezdete óta vannak akik látnak ilyen jelenségeket. Tehát hogy mi van, és mi lehetséges, az két külön dolog. )

A kérdésre:A fénysebesség a feketelyukak belsejében gyakorlatilag 0-val egyenlő, tehát ott semmi nem hasonlít a vadászrepülőgépekhez, sőt minden egyhelyben áll.

Megfelelő körülmények között(a jelenlegi fizikai ismeretek semmibevételével) elképzelhető lenne, de ott már jó eséllyel a tér időben is problémák merülnek fel(amolyan ősrobbanáshoz hasonló körülményekre kell gondolni).

2020. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%

"Nem vagyok fizikus, de ezt szerintem ők se tudnák megmondani."

- szerinted nem. De azért kérdezd meg erről a fizikusokat is.


"A gömbvillámról is vitatkoznak, hogy hogy lehetséges. Pedig az emberiség kezdete óta vannak akik látnak ilyen jelenségeket."

- teljesen más téma mint amit a kérdező kiír ebben nem is szeretnék azon túl mást mondani, hogy szűz mária is meg szokott jelenni embereknek, mega loch ness-i szörny is.


"A kérdésre: A fénysebesség a feketelyukak belsejében gyakorlatilag 0-val egyenlő, tehát ott semmi nem hasonlít a vadászrepülőgépekhez, sőt minden egyhelyben áll."

Vajon most hogy jöttek ide a fekete lyukak?


"Megfelelő körülmények között(a jelenlegi fizikai ismeretek semmibevételével) elképzelhető lenne, de ott már jó eséllyel a tér időben is problémák merülnek fel(amolyan ősrobbanáshoz hasonló körülményekre kell gondolni)."

- Ja értem. Lehetséges ha mindent semmibeveszünk. Ezek szerint a Mikulás is létezik!!!

2020. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
58%

"A kérdésre:A fénysebesség a feketelyukak belsejében gyakorlatilag 0-val egyenlő, tehát ott semmi nem hasonlít a vadászrepülőgépekhez, sőt minden egyhelyben áll."


Semmilyen gyakorlati információnk nincs a feketelyuk eseményhorizontjától a tömegközéppontig. Csak azt tudjuk, hogy a szökési sebesség nagyobb a fényénél a tér torzuló hatása miatt, ezen a határon. Ettől még a fénysebesség a feketelyukban is lehet állandó. Ott az idődilatáció vagy hosszkontrakció esete is.


[link]

2020. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

"- teljesen más téma mint amit a kérdező kiír ebben nem is szeretnék azon túl mást mondani, hogy szűz mária is meg szokott jelenni embereknek, mega loch ness-i szörny is."


Ezzel amúgy csak azt akartam mondani, hogy az, hogy meg szokott jelenni embereknek egyáltalán nem érv, mert az emberek sokmindent látnak. Egyébként nem értek hozzá, úgyhogy nem tudom van-e ilyen vagy nincs. Ezzel szemben a jelenlegi ismereteink alapján fénysebesség elérése vagy meghaladása konkrétan lehetetlen.

2020. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Az meg hogy "egyhelyben áll" teljesen értelmezhetetlen fogalom a relativitáselmélet szerint.


Melyik szemlélő szempontjából?

2020. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
Nem
2020. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Szirty ***** válasza:
50%

"Tanulni kell, más út nincs a tudáshoz."


Talán nem értetted mögötte a humort? :)

2020. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Nagyon nem iróniának tűnt.


Egy átlag ezós (korábban itt) az iskolát, és a tudományt egy korlátozó, akadályozó tényezőnek tartja ami lemérgezi a szabad gondolkodást.

2020. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!