Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Új vezérlés - új, súrlódó zaj...

Endorama kérdése:

Új vezérlés - új, súrlódó zaj jelenség a vezérlés felől. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Cseréltem vezérlést (GATES) - beleértve minden görgőt - a VW polo 1.4 pdtdi autómon. Kb.100 km után azt tapasztaltam, hogy hideg motornál alapjáraton semmi plusz zaj, viszont bemelegedett motornál alapjáraton súrlódó hangot hallok. Terheléskor nem. Levettük az új hosszbordás szíjat is kísérlet gyanánt, és akkor is ez volt a jelenség. A vezérlés feszítője túlfeszített állásban volt hibakereséskor, pedig telepítéskor jól állítottuk be. Ezt visszaállítottuk, de a jelenség nem szűnt meg.

2020. febr. 14. 14:01
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

"A vezérlés feszítője túlfeszített állásban volt hibakereséskor"

Ez kicsinálhatta a csapágyat. Akkor már hiába lazítasz.


Hogy magát a túlfeszítettséget mi okozta, ha nem szereléskori rossz beállítás, az nagy rejtély.

Ebben egy patronos feszítő van, ugye?


Ha esetleg az gyári hibás...

2020. febr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia Wadmalac. A vezérlés felteteletol Kb. 100 km megtétele után tapasztaltam a zajt, és meg aznap megnéztük, hogy rendben van-e a vezérlés. Az optimális pozícióhoz képest a feszítő kb. 6-7 mm-t volt a feszített állapot fele eltolodva. (Egészen biztos, hogy jól raktuk fel. Meg a burkolat visszahelyezésekor is raneztem.) Szerinted melyik csapagy lehet a rossz? Hideg motornál miért nincs zaj? Mit tanacsolsz?
2020. febr. 19. 20:59
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Én a görgő csapágyára tippelnék. Hidegen még keményebb a zsírozása, lehet, hogy azért nem szólal meg azonnal.

De sajnos ezek csak tippek.

2020. febr. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hétvégén kicserélem a feszítőgörgőt és a vízpumpát. Ha az okozza, akkor elvileg megszűnik a zaj. Ha nem az, akkor fogalmam sincs, hogy lehetne meghatározni a zajforrást. Nem ismerek olyan műhelyet, ahol rezgésdiagnosztikai vagy zajmérő műszerrel fel lenne szerelve.
2020. febr. 20. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!