Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lehetett az? Korong alakban...

Mi lehetett az? Korong alakban eltakarított hó.

Figyelt kérdés
Két nappal ezelőtt a Bükkben sétáltam. Egy völgybe értem. Az út (amely föld út) jobb oldalától úgy 2 méternyire azt láttam, hogy szabályos korong alakban el van takarítva a földről a hótakaró. Először azt gondoltam, hogy vaddisznó csinálhatta, netán szarvas. De nem láttam körülötte lábnyomokat, amely állatól származhatott volna. Emberi lábnyom sem volt látható ott. Ha jól emlékszem négy vagy öt ilyen föld korongocska látszott ki a földből. Szabályos kör alakúak voltak. Átmérőjük 35-40 centiméter lehetett. Egymástól való távolságuk egy méter húsz, egy méter ötvent centiméter lehetett. Nem egy vonalban voltak, Hanem szabálytalan cikcakkban, de nagyjából egyenlő távolságra egymástól. A cikcakk szögei tompa szöget zártak be. Kb 150 fokos lehetett szögük mértéke. Először azt gondolta, hogy állat csinálhatta. Esetleg vakondtúrás. De a korong alakú kilátszó földfelület ép volt. És ha állat csinálhatta is, akkor is hogyan lehetettek szabályos korong alakúak? Egyébként a saját lábnyomaimon kívül a völgyben másé nem volt látható. Sem autóé. Senki nem járt ott előttem. Itt-ott lehetett látni őz, esetleg vadnyúl hagyta nyomokat.

#különös jelenség #különös korongok.
2018. márc. 8. 07:21
 1/10 Wadmalac ***** válasza:
92%

Van két tippem:

- boszorkánykörök. Gomba. A korhadó avarban dolgozó gomba produkálhat esetleg minimális plusz hőt, ami elolvaszthatja a havat.

- fel kellett volna nézni, nem csöpög-e magas ágakról pont azokba a pontokba olvadékvíz.

2018. márc. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem volt fölötte sem fa, sem bokor. Semmi.
2018. márc. 8. 08:36
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
91%
Egyébként lehettek eredetileg mondjuk őz lábnyomok is, ha kilyukasztották a havat, onnan a kilátszó sötétebb föld révén napsütésben kiindulhattak sugárirányban kiolvadó körök.
2018. márc. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz az őzlábnyomnak is olyan alakúnak kellett volna lennie. Ráadásul körülötte és a völgyben lévő hatalmas területen teljesen összefüggő hótakaró volt. Mivel a hó körülötte mindenhol érintetlen volt, így ott sem járhatott őz.
2018. márc. 8. 10:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Fénykép? Kicsit egyszerűbb lenne úgy.
2018. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az sajnos nincs.
2018. márc. 8. 12:08
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

"Ahhoz az őzlábnyomnak is olyan alakúnak kellett volna lennie."


Nos, nem, mivel kifelé körben szélesedik az olvadt folt, hamar elvész az eredeti forma, körre hasonlítva.

Az jobb érv ellene, ha nincs folyatódó nyom egyik végén sem.


Mi van, ha valami madarak vackoltak ott egy ideig?

2018. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
2018. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én voltam.
2018. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Wadmalac, lehet, hogy igazad van. Sőt. Ezt elfogadom. Vadkacsák bőven vannak arrafelé.
2018. márc. 8. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!