Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mikor a Titanic...

Mit gondoltok mikor a Titanic süllyedt hol haltak meg legtöbben?

Figyelt kérdés
hol haltak meg legtöbben a hajón vagy a vízen megfagytak, vagy a hajó mikor kettétörött beleesett az óceánba nyomhatta őket össze vagy örvény húzta be őket a mélybe? Egyáltalán lehetett szerintetek örvény a vízen mikor a Titanic süllyedt??

2020. febr. 14. 23:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Amit az egyik korábbi hozzászóló írt, hogy a buborékokkal teli vízben egyáltalán nem tudsz felfelé úszni, az tökéletesen megállja a helyét.

Ha feltételezzük, hogy mondjuk a Titanic egyik levegővel teli rekesze egyszerre nyílik meg és ezt mondjuk egy egybefüggő 30 méter magasságú buborékot eredményez és abba te bekerülsz, akkor majd ugyanolyan sebességgel fogsz lefelé esni a buborékon belül, mint ha egy 10 emeletes (30 méter magas) ház tetejéről leugranál.

2020. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
EZ MéG MINDIG nem értem én olyan örvényre gondoltam ami forog de nem csak olyanra amikor süllyedt a hajó lehettek örvények ??? amik lehuztak a vízben az embereket vagy nem ???
2020. febr. 16. 18:27
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Olyan forgó örvény nem jön létre a Titanic-nál.


Fogsz egy papír lapot, rajzolsz rá egyetlen egy spirál örvényt, majd fogod a papírlapot és élére állítod.

Na ahhoz hasonló volt a Titanic esetén.

2020. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
de amikor süllyedt gondolom a k=ozeliben volt valami örvény vagy olyan ami a mélybe huzta embereket vagy nem ??
2020. febr. 16. 21:32
 25/27 anonim ***** válasza:
84%
Fogj egy laposabb lábast , a konyhai mosogatót engedd tele vízzel és nyomd a víz alá a lábast. Amikor bezúdul a lábasba a víz ott örvény keletkezik. Szerintem azért nem érted a lényeget, mert egy állandó körkörös szűnni nem akaró mozgást gondolsz örvénynek, de ez elég ha csak egyszer történik meg, attól már megindulnak a tenger mélyére a testek.
2020. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
aha naggyából értem
2020. febr. 17. 16:28
 27/27 anonim válasza:
Szerintem akkor, amikor a kettéhasadás előtt már félig víz alatt volt a halyótest. Akkor a pánik miatt sokan beugráltak a vízbe.
2022. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!