Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hány fps a valóság?

Hány fps a valóság?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 17:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
kb 26.
2010. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Itt két dolog van:

- a valóság maga Planck idő "részletességgel" látszik. Ennél kisebb időszelet nem létezik.


- a te szemed 10 önálló képet tud megkülönböztetni másodpercenként.

2010. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Végtelen, mivel a valóság nem képkockákból, hanem folyamatos mozgásokból áll. Folyamatos, azaz analóg mozgásokból, amit soha nem lehet teljes mértékben digitalizálni (képkockákra bontani), csak egy bizonyos pontosságig.

50 fps-t a szem már gyakorlatilag valós mozgásnak lát. Talán még a 25-öt is.

2010. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 tutaj5 válasza:
50%
nos én voltam szemvizsgálaton és "az én szemeim 55hz-esek"
2010. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Miért mondják sokan hogy folyamatos a valóság? Az is valóságcsomagokból áll, és előttem is írták páran hogy létezik az időnek az un. legkisebb egysége a plank idő.

Még a valóság is digitális:D

Valami unatkozó emberke ebből megpróbálhatná kiszámolni hogy hány fps a valóság, egy arra alkalmas látószervvel.

2010. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A valóságot nem lehet fps-ben azaz képkocka/mp-ben mérni. Az más dolog, hogy mennyit érzékelsz belőle kép formájában... Ha erre vagy kíváncsi:

kb. 16 kép/mp sebességgel változó képsorozatot már folyamatosnak láthatsz, ha el vannak mosva a mozgás irányába.

kb. 50 kép/mp: folyamatosnak látszik az éles kép, de még mindig észlelhető a mozgás hiányossága.

kb. 100 kép/mp: folyamatos mozgás éles képek esetén.

kb. 500 kép/mp: visszaadja a mozgás teljes végbemenetelét a szemünknek.

2010. júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyjából 1,86×10^43 fps.
2010. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
25%
A valóság nyilván nem mérhető fps-ban, mert az folyamatos. A szemünknek van egy határa, amit még fel tud fogni, és az agyunknak is. Ugyanis az agyunkkal látunk, nem a szemünkkel! A szem csak a fényt érzékeli, az agy rakja össze a kapott információból a képet. 24 képkockát már folyamatos mozgásnak látjuk, de korántsem tökéletes mozgóképnek. Örülünk, ha több képkocka van, 60-tól már egész jónak látjuk a mozgást. De nem véletlenül vannak ennél is jobb képfrissítésű kijelzők és a videójátékokban is szeretjük a minél több fps-t.
2016. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!