Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jobban megtanuln...

Hogyan tudnám jobban megtanulni a matekot?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én ezt 12 éven keresztül kérdeztem magamtól. :(


Esetleg próbálj meg olyan osztálytársat/évfolyamtársat találni, akinek jól megy, és kérd meg, hogy ő magyarázza el. Nekem volt egy matekzseni osztálytársam, akinek a magyarázatát százszor jobban értettem mindig, mint bármelyik tanárét. Valahogy mindig tudta rögtön ösztönösen, hogy mi az, amit nem értek, mikor én nem is tudtam rendesen megfogalmazni a problémámat. És akkor úgy mondta, hogy azon túllendüljek. Szerintem két-három jegyet javított rajtam, az biztos.

2020. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Volt pontosan ez a kérdés korábban. Ott elég részletes válaszok születtek.

A matekot nem lehet "jobban" megtanulni. Csak megérteni lehet. ÉS ha az megtörtént, jöhet a következő fokozat. Ha viszont nem történt meg, később lesz egy pillanat, mikor többé sehogy se lehet megtanulni, mert nem fogod venni a fáradságot, hogy elölről kezdd.

A matek egy piramisszerűen egymásra épülő ismerethalmaz. Ha alul valamit nem értesz, a fölötte lévők megértésére esélyed sincs. Megérteni annyit jelent, hogy a dolgot a saját szavaiddal vissza tudod mondani. Ha belekötnek, észreveszed, hogy igaz-e vagy hamis, amivel kötözködnek. Érted, ha a témában egy szöveges példa szövegét megérted. Érted, ha tudod, mi a probléma a feladatban. Ha tudod, mihez kell nyúlni. Nem feltétlenül fejből tudod. Hanem tudod, hogy ilyen és ilyen szabályt, képletet kell használni, a pontos szövegéhez meg tudod, hol találod meg. Mondjuk tudod, hogy itt a Pithagorasz tétel kell, de nem emlékszel a pontos képletre.

2020. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Vedd elő a tankönyvedet, amit ebben az évben használtatok!


2. Leckénként ismételd át a tanult anyagot!


3. Ha nem ismered az adott leckében szereplő fogalmakat (definíciók), akkor nézz utána (korábbi könyv, internet, ...)! Tanuld meg a fogalmakat!


4. Ha nem értesz valamit a lecke anyagából, akkor kérj segítséget (tanár, gyakorikérdések, osztálytárs,...)! Ha megértetted, akkor tanuld meg az anyagot!


5. Ha a kidolgozott feladatok megoldását nem érted, akkor kérj segítséget!

Ha megértetted, akkor tanuld meg a feladatot és a megoldását.


6. Próbálkozz az önálló megoldásra kitűzött feladatokkal. Ha nem sikerül a megoldás, akkor keress hasonlóságot a kidolgozott feladatokkal. Ha nem jársz sikerrel, akkor kérj segítséget!


7. Ha marad még energiád, akkor keress hasonló feladatot feladatgyűjteményben, és csináld velük ugyanazt!

2020. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Hibás kérdés.


A matekot nem megtanulni, hanem megérteni kell.

2020. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-el értek egyet, de hozzátenném, hogy: ...és a megértést az alkalmazás sikeressége bizonyítja (példamegoldás).

Példát meg nem egyet vagy hármat kell megoldani, hanem amennyi van a világon.

2020. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 eleg reszletesen leirta, kicsit kiegeszitenem:

Vannak "apro trukkok", amiket meg lehet probalni nehany feladatnal, illetve ha parszor megoldottal mar hasonlot, a feladatra ranezve latod, hogy mikor melyiket lehet alkalmazni. Olyanokra gondolok itt, amikor valamihez hozzaadsz 1-et, es 1-et levonsz belole, amitol nem fog valtozni az erteke, de rogton at tudod rendezni/zarojelezni, esetleg teljes negyzette alakitani, es utana valami miatt pont jo lesz. Vagy egy szogfuggvenyeket tartalmazo egyenletnel latod, hogy az egyik oldal minimuma pont egyezik a masik oldal maximumaval, es akkor mindketto ezzel a kozos ertekkel lesz egyenlo, innen mar megoldhato. Esetleg valami fura dolog ismetlodik a kepletben, amit ha elnevezel valahogy, sokat egyszerusodik, es rogton megoldhatova valik a dolog. Vagy ranezel egy szamsorra, es pont megegyezik a Fibonacci elso par elemevel, vagy a Pascal haromszog egyik soraval, es onnan mar beugrik, hogy hogy indulj el. Ezek a trukkok azok, amiket meg lehet "tanulni" (begyakorolni). Kesobb egyetemen is elojohetnek hasonlo tipuspeldak.

2020. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én fősulin is matekot tanultam és a munkám nagyrésze is matek (én választottam), de még mindig minden nap fennáll ez a kérdés. XD
2020. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TheVRBrendon válasza:
Az eddigi 5 perc matek ismétlés helyett 6 percig nézegeted a füzetet!
2020. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!