Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért esik jól a kóla, miután...

Miért esik jól a kóla, miután sokat ettünk?

Figyelt kérdés

Nem tudom, másoknál is van-e ilyen, de nekem pl. nagyon jól tud esni egy pohár kóla (akármilyen márka), ha sokat ettem. Mástól olyat hallottam már, hogy akármilyen szénsavas üdítő van rá ugyanilyen hatással, bár rám kizárólag valamilyen kóla.


Van erre valami biológiai magyarázat?


(Talán az egészség kategóriába is beillett volna ez, de mivel a felvetett kérdés tudományos, biológiai vonatkozásaira lennék kíváncsi, jobbnak láttam idetenni.)


Köszönöm előre is a válaszokat!



2020. júl. 1. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
A savassága segíti az emésztést, a szén-dioxid megbüfögtet-megfingat és segít elkerülni a puffadást.
2020. júl. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
90%

Nekem spec egy jó kis lecsó, chilis bab vagy ilyesmi után jó hideg tej esik jól.


Nem tudom, nem hiszem, hogy ennek több köze van bármi tudományos okhoz, mint a megszokáshoz és ízléshez.

2020. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Na meg, ha esetleg volna benne koffein, az a turáni-szkíta-avar-csodaszarvas gén miatt minden rendes magyarban már függőséghez vezetett.
2020. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
91%

Amúgy a Coca-Cola állítja, hogy a szénsav és a foszforsav kombója a koffeinnel jótékony hatással van az emésztésre.

Hitelességre befér az ilyen-olyan bio-csodaszer oldalak "tudományos" magyarázatai közé. :)

2020. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Segíti az emésztést. Én pl. pizzát egyáltalán nem is tudok megemészteni, ha nem iszok mellé kólát. Egyszer próbáltam, iszonyú rosszul lettem.
2020. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinek a kóla, kinek a (vörösboros) kisfröccs. Egy húsos vagy zsíros ebéd után a kisfröccsnek nincs párja. :D

(És szerintem egészségesebb is mint a kóla, de ebbe nem mennék bele.)

2020. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a zsírosabb kaja után, de elsősorban a Coca-Cola. Pedig ezen kívül nem nagyon iszom. Nem tudom miért.
2020. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!