Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez most komoly? Az ember is...

Ez most komoly? Az ember is csak egy állat, mint a gorilla? Miért mondanak ilyesmit? Nem szégyen/lenéző ez, az emberi fajunkra, hogy csak egy állat?

Figyelt kérdés

2020. júl. 2. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ez komoly.

Miért lenne már szégyen? Esetleg gomba, növény, protozoa vagy baktérium szívesebben lennél?

2020. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mert azt hitem, hogy az Ember nem csak egy állat, hanem egy másfajta állat. A főragadozó. Vagy vmi ilyesmi. De állat nem. Miért, te állat vagy?
2020. júl. 2. 20:40
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak egy állat, hanem ember. Ahogy a kutya sem csak egy állat, hanem kutya. De az összes szempont, ami alapján a kutya vagy egy szúnyog vagy egy béka állatnak számít, pont ugyanezek alapján egy állatfaj az ember is.
2020. júl. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
a kutya, az csak egy kutya?
2020. júl. 2. 20:52
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Számomra nem degradáló az, hogy az ember állat. Mivel ez egy biológiai szempont. Érdekes gondolkodásmód kell ahhoz, hogy ez valakiben önértékelési problémákhoz vezessen.
2020. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Alig várom már a későbbi válaszokat.


Természetesen az ember egy állat, lévén biológiailag az állatok országába tartozunk. Az tagadhatatlan, hogy "csúcsragadozó" az ember, de csak azért, mert a természetben nincs olyan más élőlény, amely velünk táplálkozna. Tekintve, hogy az ember mindenevő, a "ragadozó" szó viszont értelmét veszti.


Ebben nincs semmi szégyellnivaló, vagy lenéző. Ez egy rendszerezés, amiben hasonló kategóriába esünk. Lehetne egy olyan módszerrel is csoportosítani az organizmusokat, hogy mennyire hasonlóak az emberhez. Értelme ugyan nincs, de ott az ember "áll minden felett". Ez pusztán nézőpont kérdése.


Ez a fajta felsőbbségi komplexus abból fakadhat, hogy az állatvilágban az embernek van öntudata. Lévén, hogy nem vagyok pszichológus nem szeretnék erről nyilatkozni (nem tudnék helytállóan), de szívesen várom a szakértők véleményét.

2020. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Az állat szó nem egészen ugyanazt jelenti a biológiaiban mint a köznyelvben. Biológiailag az ember is egy állat, de a köznyelvben nem. Ha egy köznapi beszélgetésben azt mondja valaki hogy xy egy állat, akkor a szövegkörnyezetből tudom, hogy arra gondol hogy xy bunkó vagy éppen hatalmas arc. Ha egy biológiai szövegben olvasom hogy az ember állat, akkor meg nem értem, minek kellett leírni, persze hogy állat és nem növény.
2020. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
90%
Már miért lenne csúcsragadozó az ember?😂 Normál esetben egy kutyával szemben sincs semmi esélye. Ha nincs nála fegyver akkor bármilyen vad leteríti akár egy vaddisznó is simán. Egyébként meg az ember a legnagyobb állat, állatok nem művelnek olyanokat mint a legtöbb ember ( értem itt az indokolatlan gyilkosságot, nemi erőszakot, manipulációt meg társait). A gorillák pedig okosabbak mint némelyik ember szóval vedd bóknak nyugodtan
2020. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy trollkérdés, a kérdező csak provokálni akar.

Ilyen hülye nem lehet egy emberi állat.

Legalábbis 7-8 éves kor után nem.

Később ugyanis már tanulnak biológiát.

2020. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

"Mi emberek is csak egy buta majomtól származunk, bármennyire is fájt ezt hallani a liberálisoknak, de így van"


Van neked fogalmad, mi egy liberális nézete erről?

Nem hiszem, mert akkor nem írnál ilyen blődségeket.

2020. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!