Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvosnak készülök. Lehetséges,...

Orvosnak készülök. Lehetséges,hogy valamikor csak úgy a technológia elvegye a munkát az orvosoktól? Lehet,hogy nem is kéne orvosnak lennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tehát mint mondtam,orvosnak készülök,az általános orvosi után vagy a radiológia,vagy a (traumatológiai)sebészet felé fogok szakosodni (ezt még nem döntöttem el pontosan). Én nagyon szeretnék már most orvosként dolgozni,egy álom munka lenne számomra.

De van egy ok,amiért talán mégis feladnám az álmaimat,ez pedig a technológia. Nem vagyok az a típus,aki mindentől fél,a technológiát is szeretem egy bizonyos fokig.

Jelennek meg a gépek,az ilyen orvosi készülék,ez talán elsőre mind szép és jó...


Leírom,hogy mit hogy látok,mind radiológiai ,mind sebészeti szemszögből.


Tehát ugye a radiológia (pontosabban a radiológus szakorvosok) diagnosztizálással és a tanácsadással (hogy ilyen terápiára menjen,ezt ne csináljon,ilyen műtét legyen stb.)foglalkozik.

Csak hogy egy példát mondjak,a Google már ki is fejlesztett egy olyan mesterséges intelligenciát,ami pontosabban tudja diagnosztizálni az emlőrákot,mint az orvosok:

[link]


Na,én itt elgondolkodtam,hogy mi lesz akkor ha bármilyen képet ki tud elemezni egy ilyen program.A radis orvosok akkor secc-pecc alat repülnének az utcára...:(

Én pedig nem szeretnék azért éveket tanulni,hogy pár év munka után csak úgy elvegye a munkám egy ilyen program

***

Most térjünk át a sebészetre,ahol pedig már megjelent a robotsebészet.

2006ban már megtörtént az első emberi beavatkozás nélküli operáció. Mi lesz akkor,ha már egy szimpla kéztörést is meg tud operálni egy robot teljesen egyedül?

Egy komplett kórházba össz-vissz három sebész lesz akkor,vagy még annyi se,többiek mehetnek az utcára.



2020. júl. 22. 17:31
A kérdező szavazást indított:
A radiológiai szakorvosok "veszélyben" vannak a a technikától,a sebészek nem
A sebészek "veszélyben" vannak a technológia miatt,a radis orvosok nem.
A sebészek és a radis orvosok is egyformán "veszélyben vannak".
Senki nincs "veszélyben" a technológiától,nyugodtan legyél orvos.
49 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha le is valtjak valamikor a gepek a sebeszeket, az egesz biztosan nem a te idodben lesz. Foleg nem hazankban.
2020. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én orvostanhallgató vagyok, és hidd el, a techonlógia fejlődése egy nagyon fontos dolog az orvostudomány kapcsán. Ezzel vált lehetővé nagyon-nagyon sok minden a gyógyítás és a kutatás terén is. Te leszel a legboldogabb, amikor valami olyan újítás lesz, aminek segítségével egy betegséget gyorsabban (azért nem se perc alatt) tudsz diagnosztizálni, ezáltal a lehető leggyorsabban segítséget nyújtani a betegeknek, a lehető legkisebb szenvedéssel. Úgyhogy ez azért nagyon jó dolog, persze mértékkel.

Aztán az orvosihoz hajrá!! :)


(Ps: az egyetem elvégzéséhez is óriási segítség a techológia. 4d-s anatómia atlasz pl., tudsz forgatni, meg minden :D)

2020. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Foleg nem hazankban."

Kérem,a politikát hanyagoljuk!


2es,örülök hogy egy orvostanhalagatóhoz van szerencsém:)

Nyilván nem vagyok teljesen technológia ellenes,örülök egyes újításoknak. Nekem a "túlszárnyalással" van a baj,félek hogy az orvosokat egy nap gépek fogják leváltani.

2020. júl. 22. 18:22
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A gépekkel van egy meglehetősen nagy probléma. A sebészetben is, és szinte minden téren. Egy gép nem tud jól rögtönözni. Márpedig könnyen előfordulhat olyan eset, hogy szükség lesz rá.
2020. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Ne feledkezzél meg a felelősségről sem.
2020. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De az ilyen diagnosztizálást,tanácsadást nem tudná teljesen megcsinálni egy számítógép? Érdemes radiológusnak tanulni? A radisok nem lesznek leváltva?
2020. júl. 22. 21:14
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Olvasd el Meskó Bertalan orvosi jövőkutató blogbejegyzéseit. [link]


Ő azt mondja, hogy az AI nem fogja leváltani az orvosokat, hanem azok az orvosok, akik használják az AI-t fogják leváltani az AI-t nem használó orvosokat.


Üdv, egy kutatóorvos

2020. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 EagleHUN ***** válasza:
2020. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Hmmm, ez a Dr. Meskó Béla érdekes ember lehet...minden estre követni fogom,mert nem beszél akkora marhaságokat.


Most valamennyire megnyugodtam,mert azért mégis csak a jövőmről van szó,én pedig nem szeretnék rengeteg tanulás és pár év munka után csak úgy az utcára kerülni.

2020. júl. 23. 08:11
 10/14 anonim válasza:
89%

Nem tudom hanyadikos vagy, de mig a szakosodas elkezdese legalabb 7ev mulva fog elkezdodni szamodra. Addig meg annyi minden valtozhat a latasmododban.

Lehet hogy megtetszik egy masik szakirany stb. Csak azert ne dobd el sztem az orvosit, mert felsz, hogy levaltanak a gepek.


De számomra elkepzelhetetlen, hogy a gepek levaltsak az orvosokat, hisz a gep nem ember, es azert ez is fontos. Max a diagnosztizalasban, terapiaban, beavatkozasokban fognak segiteni es valamennyire megkonnyiteni az eletunket.


Az elso szerintem nem kevert bele politikat. Ez szintiszta teny, hogy evekkel el vagyunk maradva.

Itt vagyok a kardiologia osztalyon gyakorlaton, egy szivcentrumban, ami viszonylag fejlett es az egesz epuletben 1 mozgo UH mukodik, az is folyamatosan leall. A multkor 2 ergometerbol mind2 megallt a betegek alatt, nem lehetett vizsgalatot vegezni.


Es azt se felejtsuk el, hogy a penz beszel. Azok a gepek nagyon dragak lesznek.

Ez Magyarorszag.

2020. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!