Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvosnak készülök. Lehetséges,...

Orvosnak készülök. Lehetséges,hogy valamikor csak úgy a technológia elvegye a munkát az orvosoktól? Lehet,hogy nem is kéne orvosnak lennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tehát mint mondtam,orvosnak készülök,az általános orvosi után vagy a radiológia,vagy a (traumatológiai)sebészet felé fogok szakosodni (ezt még nem döntöttem el pontosan). Én nagyon szeretnék már most orvosként dolgozni,egy álom munka lenne számomra.

De van egy ok,amiért talán mégis feladnám az álmaimat,ez pedig a technológia. Nem vagyok az a típus,aki mindentől fél,a technológiát is szeretem egy bizonyos fokig.

Jelennek meg a gépek,az ilyen orvosi készülék,ez talán elsőre mind szép és jó...


Leírom,hogy mit hogy látok,mind radiológiai ,mind sebészeti szemszögből.


Tehát ugye a radiológia (pontosabban a radiológus szakorvosok) diagnosztizálással és a tanácsadással (hogy ilyen terápiára menjen,ezt ne csináljon,ilyen műtét legyen stb.)foglalkozik.

Csak hogy egy példát mondjak,a Google már ki is fejlesztett egy olyan mesterséges intelligenciát,ami pontosabban tudja diagnosztizálni az emlőrákot,mint az orvosok:

[link]


Na,én itt elgondolkodtam,hogy mi lesz akkor ha bármilyen képet ki tud elemezni egy ilyen program.A radis orvosok akkor secc-pecc alat repülnének az utcára...:(

Én pedig nem szeretnék azért éveket tanulni,hogy pár év munka után csak úgy elvegye a munkám egy ilyen program

***

Most térjünk át a sebészetre,ahol pedig már megjelent a robotsebészet.

2006ban már megtörtént az első emberi beavatkozás nélküli operáció. Mi lesz akkor,ha már egy szimpla kéztörést is meg tud operálni egy robot teljesen egyedül?

Egy komplett kórházba össz-vissz három sebész lesz akkor,vagy még annyi se,többiek mehetnek az utcára.



2020. júl. 22. 17:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

Én mindig megdöbbenek azon, ha értelmiségi pályára készülő emberek rettegnek a technológiától. Dózer, markoló az egész világon elterjedt, meglehetősen spéci célgépek vannak - meg rengeteg ásómunkás.

Az emberi agy specialitása ez a fajta gondolkodásmód. Olyan valódi, olyan hihető, olyan könnyű elképzelni - és rettegünk, ahelyett, hogy gondolkodnánk. AZ asszociatív agy mindent elhisz, használni kéne az elemzőt is, hogy lássunk, a dolog nem úgy működik.

Nem tud diagnosztizálni a gép!!!! Semennyire se tud! Amit tud, hogy az embernél lényegesen finomabb érzékelőket raktak bele, beletették az összes ismert adatot (és folyamatosan bővítik) az összes levonható következtetéssel, kiváló processzorral látták el, ezért milliószor gyorsabb az embernél. És kiválasztja azt az esetet, amire az orvos vagy emlékszik vagy nem, vagy utánanéz vagy nem. Az orvos lehet fáradt, rosszkedvű és még sok más, a gép nem. Vagy működik, vagy nem.

Majd az embert leváltó robotok akkor lesznek, ha egyfelől az ember megfejti az agy működését, ha képes az emberi gondolkodás komplexitását legalább közelítőleg programozni, és legfőképp, ha különösen embert leváltó robotot akar csinálni.

Kérdező, ezt te nem fogod megérni. Aktív munkával semmiképpen.

A számítógép leváltotta az írógépet. Olyant ma már csak poénból használ valaki. De semmiképpen nem váltotta le az író embert. Pedig diktafonok is léteznek.

2020. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

"Én mindig megdöbbenek azon, ha értelmiségi pályára készülő emberek rettegnek a technológiától."

LEÍRTAM,hogy nem rettegek a technológiától,sőt szeretem is egy bizonyos fokig.


"Kérdező, ezt te nem fogod megérni. Aktív munkával semmiképpen."

Pontosabban mit nem fogok megérteni?

2020. júl. 23. 18:43
 13/14 anonim ***** válasza:
50%
MegERni nem fogod :)
2020. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ebben az életben még nem. A robot max segít a szerszám adogatásban de gyógyítani nem fog. Viszont a kriogenetika olyan szintre fejlődhet hogy egy haldokló öregember befekszik egy kamrába és fiatalon jön ki. De csak felső társadalmi réteg engedheti meg magának így orvosra szükség lesz. A sámánokat leváltotta az orvostudomány de a genetika nem vallás!
2020. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!