Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Merre találom az üstököst?

Merre találom az üstököst?

Figyelt kérdés

Hol találom az égen az üstököst? Akárhova nézek nem látom, pedig a hely kíváló lenne rá, vidéki vagyok. A mióta látható az üstökös még nem volt szerencsém látni, prdig figyelgetem napnyugtakor, általában észak kelet felé keresgélem, ! Melyik irányba nézzek pontosan? az est melyik szakában lehet látni és meddig? Milyen alacsonyan van? Lehet alacsonyan van és felhőktől nem látni? De azt mondták 23-a fele nagyon látható lesz.


Nagyon hálás lennék ha valaki leírná.


2020. júl. 22. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Északnyugat felé, a nagy göncöl "alatt".


Már alig látszik szabad szemmel. Azt mondták 23-án lesz a legközelebb a Földhöz és nem azt, hogy a legfényesebb lesz. Július elején volt a legfényesebb.


Sebaj, majd 6700 év múlva jön megint, akkor jobban figyelj. :D

2020. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát én most nézegetem de semmi nem látok
2020. júl. 22. 22:18
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt mondtják napnyugtától lehet látni hát én figyeltem 21 óra körül 22 óráig de semmit nem láttam.
2020. júl. 22. 22:20
 4/14 anonim ***** válasza:
A nagy göncölt látod?
2020. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen de semmit nem látok alatta. Te látsz valamit?
2020. júl. 22. 22:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Most nem, mert felhős itt. De tegnap láttam. A nagy göncöl alatt kell legyen.
2020. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ilyen késő este is látni?
2020. júl. 22. 22:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, egyre alacsonyabban van, de szerintem éjfélig látnod kéne, ha van jó rálátásod az égre.
2020. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van jó rálátásom egy felhő nincs égen a nagy göncöl alatt nézten szép csillagos az ég, nincs fényszennyezés, de nem látok semmit. Na talán holnap. Holnap milyen időtáj látni a legjobnan?
2020. júl. 22. 23:08
 10/14 sadam87 ***** válasza:

Ha van egy kisebb távcsöved, az már sokat segíthet. (Én viszonylag fényszennyezett helyről néztem, szabad szemmel nem látszott, maximum sejtettük hol van ha már megvolt, de egy binokulárral simán ki lehetett venni.) Hogy hol van épp, azt pedig például az alábbi térképek segítségével tudod belőni.

[link]

2020. júl. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!