Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi szükséges ahhoz hogy...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Mi szükséges ahhoz hogy valaki egy nyelven olyan nyelvújítást tudjon csinálni úgy hogy az az anyanyelvi beszélőknek is megfeleljen?

Figyelt kérdés
Ez a téma is régóta érdekel engem,egyetemi végzettség és nyelvismeret elég hozzá?

2020. szept. 13. 02:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Sztem indulj ki abból, hogy az eddigi nyelvújítási hullámok hogyan folytak le.

[link]

2020. szept. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én segítek azzal, ha leírod, hogy milyen új szavakat találtál ki és tetszik, akkor elkezdem használni.

Szakmámba vágóan kitaláltam egy merőben új szerszámot, aminek kellett egy nevet találni. Egy szakmai fórumon feldobtam a kérdést, hogy ki mit gondolna jó névnek. Többek közt érkezett egy nagyon találó név , amit a fórumon elkezdtünk használni. Mivel a fórumot nem csak magyarok olvasták, egyszer egy hasonló orosz fórumon is találkozott valaki a névvel. Aztán, hogy mennyire terjed el a név, ki tudja, de elindult az útján, viszont maga a szakma meg elindult a lejtőn, mint sok más , melyeket egyre kevesebben űznek.

2020. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,az első válaszolónak azt is szeretném megköszönni hogy feltöltötte anyelvújítással kapcsolatos információt és a második válaszolónak is szeretném elmondani hogy számomra a magyar nyelv tökéletes és nem a magyar nyelvben hanem egy másik nyelvnél szeretném megtudni szükséges ahhoz hogy valaki elkezdhessen egy általa jól ismert nyelv megújításában gondolkodjon?
2020. szept. 14. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!