Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most tudtam meg, hogy egy...

Most tudtam meg, hogy egy haverom IQ-ja 137-es (talán Mensa-tag is lehet). Nem hazudott. De mellette meg egy igazi "mamlasz" és olyan mindennapi problémákat nem tud kezelni, amit amúgy szinte bárki. Nem aspergeres vagy ilyesmi. Akkor ő intelligens?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Az, hogy mennyire vagy sikeres az életben és mekkora az IQ-d, két külön dolog. Ezernyi oka lehet, miért áll hadilábon a hétköznapi problémák megoldásával. Lehet önbizalomhiányos, akaratgyenge, lusta, társas készségek terén gyenge, stb.
2020. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Az intelligenciának sok különböző fajtája van, ebből a logikai-matematikai intelligencia (amire a konvencionális IQ tesztek főként fókuszálnak) csak az egyik. Érzelmi, zenei, testi-kinesztetikus, nyelvi, vizuális, etc. Az embert ezek összessége adja ki, és bár egy teszt kedvéért ki lehet ragadni belőlük egyet, lemérni, és összehasonlítani, az emberről magáról azért messzemenő következtetéseket ez alapján levonni nem lehet.
2020. szept. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy honnan jött ki ez az eredménye. A hazai Mensa tudtommal pont 137-es értéket nem ad, csak "135 felett" -it.


Simán lehet intelligens attól, hogy közben egy mamlasz. Külön dolog az IQ és a képzettség/tapasztalat/dolgok egyáltalán végiggondolása.

2020. szept. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Atttól, hogy atomfizikus valaki, zsíroskenyéren kívül más ételt elkészíteni nem tud, természetes.
2020. szept. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi, hát ezért relatív ez a dolog akkor. Tehát végülis lehet intelligensnek nevezni, ha hétköznapi dolgokban gyakran "életképtelen" is (én sokszor kisegítettem már). Nem tudom, hogy van a Mensa, de aki elmondta az eredményt, ő tag és ő hívott engem is tesztet tölteni, mert szervezi is, övé meg elvileg száznegyven-valamennyi. Engem a sajátom nem nagyon érdekel, egyrészt nem hiszem, hogy ügyes vagyok abban, milyen kockát hogyan lehet a mintába forgatni, másrészt nem is feltétlen az az "okos" így, aki intelligens. Köszi!
2020. szept. 18. 06:17
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Haverodnak nem lehet 137, mert csak 135-ig mér a teszt. Na, itt már meg is bukik a mondanivalód.
2020. szept. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezeket olyan mondta, aki szervezi. Akkor hazudott.
2020. szept. 19. 06:37
 8/17 A kérdező kommentje:
Aki úgy okoskodott, hogy nyilván csak hazugság lehet, annak mondom, hogy ez az előző rendszerbeli mérés volt pár éve. Részint ezért olvashattok olyat, hogy valakinek 230-as IQ-ja volt/van. Ilyen is volt.
2020. okt. 1. 12:56
 9/17 anonim ***** válasza:
2%
#2 nincs olyan hogy érzelmi inteligencia, az egy álltudománxos módszertsn, nem a saját kézségeinket írja le, hsnem a környezetünk viszonyát hozzánk.
2020. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Van olyan. Pont ugyanolyan módon lehet mérni, mint az IQ-t. Nyilván, egész más kérdésekkel.
2020. okt. 1. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!