Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan,hogy az ember...

Létezik olyan,hogy az ember semmire sem gondol?

Figyelt kérdés

#Nem lehet semmire gondolni.
2020. okt. 7. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Meditálás közben elvileg... de fogalmam sincs, hogy működik.
2020. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, mikor alszik. De akkor se mindig. Már ha a "gondol" alatt az agy nem vegetatív működését érted.
2020. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pl, én ha este már aludni akarok,akkor is gondolkodom azon,hogy holnap mit kellene csinálni.

Vagytok így, ti hogy alszotok el?

2020. okt. 7. 09:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen
2020. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hogy kell semmire gondolni?
2020. okt. 7. 09:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlással meg lehet tanulni. Relaxálás, meditálás. Leginkább a bambuláshoz tudnám hasonlítani. Relaxálok, és az elején csak a légzésemre figyelek, kicsit később már arra sem. Csak úgy vagyok, sokszor bele is alszok, ami nem baj.
2020. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:

Van, hogy utólag eszmélek, hogy pár másodpercre le tudtam menni amőba-logikába. :)

De nekem nagyon ritka.

Jó kis ebéd utáni pár perces relax alatt, végtelenre állított szemfókusszal...


Alapból éppen hogy olyan erős a folyamatos belső beszédem, hogy enyhe Tourette-szindrómaként ki is jön.

2020. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne. Csak lesni kell kifelé a fejedből úgy, hogy az agyad is kussol.

De amúgy ha a minél gyorsabb elalvás a cél, szerintem hasznosabb a könnyed gondolkozás, álmodozás valami kellemesről, mint lenémítani az egész elméd.

2020. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, van olyan, de a legtöbb embernek nem könnyű elérni. A meditálás és hasonló technikák ezt (is) tanítják. Az egyik szokásos módszer pl. a monotóniával való "agyzsibbasztás", lásd pl. kerengő dervisek, mantrázó szerzetesek, stb.
2020. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy csak én vagyok pihent agyú, de én tök sokat szoktam csak nézni ki a fejemből, közben nem gondolva semmire.
2020. okt. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!