Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az hogyan lehetséges, hogy...

Az hogyan lehetséges, hogy egy röntgenfelvétel jól látszik, hogy a páciens elkapta a COVID-19-et, de a teszt negatív?

Figyelt kérdés

Egy kicsit bővebben kifejtem. A kórházban, ahol anyám dolgozik egy páciensnél tüdőgyulladást diagnosztizáltak. Elvégeztek egy COVID-19 tesztet, ami negatív lett. A teszt után azonnal röntgenfelvételt készítettek, ahol viszont egyértelműen látszott, hogy a páciens tüdőgyulladását a COVID-19 okozza. Ez hogy lehetséges? Én arra gyanakszom, hogy a páciensnél nem indult meg az ellenanyag termelés. Lehetséges, hogy ez az oka? A válaszokat előre is köszönöm.


Utóirat: A páciensről nem tudok semmit.



2020. nov. 18. 06:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"röntgenfelvételt készítettek, ahol viszont egyértelműen látszott, hogy a páciens tüdőgyulladását a COVID-19 okozza"

Ez nekem új. Ha van itt radiológus, akkor engem is érdekelne, hogy az miből látszik egyértelműen.

2020. nov. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Röntgenfelvételről nem látszodik, hogy mi okozta a tüdőgyulladást


2. PCR tesztet csináltal, vagy gyorstesztet? A PCR-al nem ellenanyagot mutatnak ki, hanem a vírus RNS-t, ez nem téved

2020. nov. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

" A teszt után azonnal röntgenfelvételt készítettek, ahol viszont egyértelműen látszott, hogy a páciens tüdőgyulladását a COVID-19 okozza. "


Szóval röngtenezésből ki is derül a vírus léte? Minden estre érdekes.

2020. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, se radiográfus, de biztos vagyok benne, hogy nem állapítható meg, hogy mi okozza a tüdőgyulladást...
2020. nov. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 sadam87 ***** válasza:
66%

1. A PCR teszt nagyon megbízható (nagyon kicsi az esélye a tévedésnek), a gyors teszt az kevésbé. Szóval attól is függ, milyen tesztet csináltak. (Bár a kórházi eseteknél tudtommal mindig szoktak PCR tesztet is csinálni. De természetesen a PCR teszt is tévedhet - például történhetett hiba a mintavételnél.)

2. A súlyos tüneteket tudomásom szerint gyakran nem maga a vírus okozza, hanem az immunrendszer túlzott reakciója a vírusra. Nem tudom, ez elképzelhető-e (nem vagyok sem orvos, sem vírusszakértő), de ötletként felmerült bennem, hogy nem lehetséges-e, hogy a vírus már eltűnt a szervezetből, de az immunválasz (vagy annak következményei) még fennállnak. (De ez mindenféle alap nélküli agyalás, szerintem a kórházban jó eséllyel többet tudnak erről. Illetve ha ott nem, akkor kicsi az esélye, hogy a gyakorikérdéseken jön valaki, aki megválaszolja.)


#1/2/4

Tudomásom szerint a COVID-19 okozta tüdőgyulladás képe elég jellegzetes a képe, ami alapján nagy pontossággal diagnosztizálható a betegség. (Bár ha jól tudom, inkább CT kép alapján szokták, nem sima Röntgen-felvétel alapján.)

[link]

2020. nov. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg ez a rész, főleg a görbék ad némi tájékoztatást.

[link]


A kérdés az ebből számomra, hogy az illető mióta mutatott tüneteket, mert lehet esetleg már abban a fázisban van, mikor az antitest teszt hasznosabb..

De ez, mind csak spekuláció részemről..

2020. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

"Tudomásom szerint a COVID-19 okozta tüdőgyulladás képe elég jellegzetes"

Ez azt jelenti, hogy átfogó tüdőszűrő kampánnyal is vizsgálható lenne a lakosság, valamilyen hibaszázalékkal? Mert annak már jól kiépített infrastruktúrája van.

2020. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Kétoldali tüdőgyulladás nagyon ritka. Biztosan covid okozta
2020. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem biztos
2020. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Kétoldali tüdőgyulladás nagyon ritka."


Lehet, hogy ritka, de nekem is volt, cirka 35 éve. Biztosan nem a covid okozta.

2020. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!