Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy a haláluk után lefagyasztott embereket valaha is sikerül újból feléleszteni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 05:05
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Tudtommal van aki már 1967-ben lett lefagyasztva és azóta is fagyasztva van.
2021. febr. 9. 09:33
 12/25 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Akiket eddig fagyasztottak le, azokat nem hiszem hogy vissza lehet hozni, még ha azt is feltételezzük hogy majd jövőben lesz rá valamilyen mód amivel a halál "megkerülhető".


Mivel -feltételezem- ehhez magának a fagyasztásnak/hibernálásnak is megfelelőnek az adott "felélesztési" technológiához alkalmazkodónak kell lennie. Ami most nem áll fent.

2021. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanolyan reményvásárlás, mint a vallás. Tkp. azt pótolja. Az ember fél a haláltól. (vagy leginkább nem ért vele egyet, mint a Kőhalmi Zoltán) Ezért kibúvókat keres, kitalál egy csomó vallást, az okosabbak meg a metafizikát, ezotériát, ilyeneket. Lehet, hogy az egyiptomi mumiákat is pont ugyanilyen meggondolás alapján konzerválták. Ezek a lefagyasztott holttestek is a múmiák modern változatai. Nem nagyon hiszem, hogy feltámaszthatók lennének, de a jövő merőben kiszámíthatatlan. Ha lenne sok pénzem, én is lefagyaszttatnám magam. Persze tudnám, hogy alig van remény, de egy icipici azért van. És ez a fikarcnyi remény minden pénzt megér, ha jól meggondoljuk.
2021. febr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Az hagyján, hogy a szeretteid kérdező, de gondolj bele, mit kezdene itt egy 1500-as években élt ember? Vajon az első vagy második napon kap infarktust a számára érthetetlen és rettenetes dologtól? Ez később se változik.
2021. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Ha lehetséges is lenne márpedig nem az (korábban írtam is, hogy az agyhalál végleges), akkor még élve kellene lefagyasztani. Egy halott lefagyasztás és kiolvasztás után is halott maradna. De ajánld fel magad a tudománynak. Próba szerencse.
2021. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
48%

Ez úgy lenne lehetséges, ha előbb eljutnánk arra a szintre hogy feltudnánk tölteni a tudatot és el tudnánk tárolni. Akkor meglehetne azt csinálni hogy az eredeti testet leklónozni, esetleg egy robot testet annak mására felépíteni és a tudatot visszatölteni az adott testbe. Szerintem aki lefagyasztja most a testét halála után, csak azt éri el hogy (ha majd eljut odáig egyszer a technológia) letudják klónozni, de nem az eredeti tulajdonos tudata lesz benne, mert már halott.

Ez olyan mint az hogy DNS alapján visszaakarják hozni a jövőben a pár ezer éve kihalt állatokat, ha visszahozzák kinézetre ugyanaz az állat lesz, de az ösztönös viselkedését nem fogják tudni visszahozni.

2021. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Hallottam olyanról is, hogy egy ember aki lefagyaszotta magát írt egy levelet egy másik embernek, aki szintén lefagyasztotta magát, hogy ha felélesztik, akkor majd elolvassa. Ez azért jelenlegi tudomány szerint elég sci-finek hangzik.
2021. febr. 9. 16:42
 18/25 EagleHUN ***** válasza:
100%

Sokan írtak már sok választ, az egészhez fűznék hozzá pár dolgot.

- A halottat fagyasztják le a lehető leggyorsabban (még újraéleszthető állapotban.) Viszont a halál okát is meg kell majd szüntetniük ha egyszer próbálkoznak az élesztéssel és még a fagyasztás által okozott károkat is rendbe tenni.

Ebből egy is elég lenne hogy nagyon nehéz legyen a dolog.

De így együtt ez szerintem is esélytelen.


- Vannak akiknek nincs pénze egész testet fagyasztatni, csak a fejüket. Na ez meg már tényleg nonszensz hogy fogják éleszteni őket...tudomány pillanatnyi állása szerint sehogy.


- Aki mondjuk 98 évesen hal meg és fagyasztatja le magát az élesztéskor is 98 éves lesz. Mi tud majd csinálni még pár évig elüldögél a tolószékben? Ez is nonszensz marhaság.


- A fáma szerint majd a sok hibát betegséget és a halált a nanobotok fogják kijavítani. Nos bár a nanotechnológia fejlődik. De önállóan döndéseket hozó és teljesen autonóm módon működő robotokat még embernagyságban (meg sehogy) sem sikerült létrehozni. Nanoméretben meg aztán abszolút messze áll az emberiség ettől.

Mondhatni biztosan előbb fog elfogyni a folyékony nitrogénre adott pénz minthogy ezt a technológia egyszer elérje.


- Szóval teljesen igaza van azoknak akik azt mondják ez csak egyféle reményvásárlás.


- Szerintem se fog ezek közül egy sem újra élni sohasem.

2021. febr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Inkább az öregedés megállítására kellene valami szer. Az szerintem jobb megoldás, minthogy újraéleszteni a többszáz éve halottakat, akik ugyanúgy öregszenek tovább és képesek lesznek újra és újra meghalni.
2021. febr. 10. 00:17
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#19

Az öregedés megállítására? És az az apróság, hogy a bolygó mocskosul túl fog szaporodni az mellékes ugye?

2021. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!