Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Holdraszállás lehetséges...

A Holdraszállás lehetséges hogy kamu volt? olvasdvégig(?)

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat az a kérdés hogy az 1969-es holdraszállás tényleg lehetett e kamu? Hisz hallani erről sokat.


Tisztázuk le hogy semmmiféle képpen nem szeretném hogy igazam legyen, mert az az egész emberiség hitét rengetné meg a tudománnyal és a modern világnézettel politikával szemben.


NEM A KLISÉ FÚJJA E A ZÁSZLÓT A SZÉL HÜLYESÉGEKKEL ÉRVELNÉK.


Úgy érzem félúton van az igasság.


Olyan észrevételeim vannak amiket magad is ellenőrízhetsz. És nem értem meg hogy, miért nem tűnt fel idáig senkinek?!


1960 valahányban zajlott a hidegháború az usa és az oroszok között, az oroszok már embbert küldtek a világürbe. (Gagarin) Erre reagálni kellett és az usa elnöke kijelentette hogy az évtized végéig "Embert küldenek a holdra!


Viszont a technika nem állt közel sem azon a szinten.

Így arra tippelek hogy a holdraszállás tagadóknak annyiba igazuk lehet hogy az apolló 14-15ig tényleg csak studióban forgattak, hogy nehogy az oroszok beelőzzék őket.

Az nagy politikai kudarc lett volna az egész usának.

(ugyanekkor párhuzamosan zajlott a vietnámi háború.)


Miből gondolom ezt?

Miért mentek volna vagy 17x a holdra egymást követően?


Bizonyítékokat magad is meg fogod találni.(youtube) Az eredeti felvételen ami nekem feltünt (apolló 11) átlátszó az űrhajós. Látni a háttér kontúrokat. Ez azért lehet mert a régi filmes technikán ha 2 filmet egymás tetejére raknak és az analóg vetítő azt átvilágítja a sötétebb mindenféleképp átüt a világos képkockán.


(Az apolló 12 landing)

már jobb minőségű gumiköteles verzió lehetett. Nekem ott csak pár dolog tűnik fel.

Ugye a holdon kissebb a gravitáció. 1/6oda a földinek. Akkor az hogy lehetséges hogy az űrhajós lassan nagyokat szökken, de a hod pora pont úgy viselkedik mint itt a homokozóba a földön...

Nem kéne később és lassabban nagyobb szétszóródással leérkeznia a hold talajára?

(hamarabb leér mint az űrhajós)


Az apolló 13 az mint tudjuk nem tudott leszállni a holdon. Abból lett egy jó Tom Henks film is.

Ebből gondolom hogy az apolló 14-es lehetett talán az első igazi leszállás.

Legalábbis remélem hogy az azért már nem kamu.

Lehet hülyeség amit gondolok, ez pusztán az én teóriám, mert tényleg elgondolkodtató a történet.



2021. febr. 10. 18:00
1 2 3 4
 1/34 lali24 ***** válasza:
77%

"Lehet hülyeség amit gondolok"

igen, az

2021. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Te amugy szoltál gondolkodni is vagy csak elhiszed amit mondanak.?!?
2021. febr. 10. 18:25
 3/34 Szirty ***** válasza:
69%

"Miért mentek volna vagy 17x a holdra egymást követően?"


Mert ott volt! :)


"Lehet hülyeség amit gondolok"


Egyébként tényleg hülyeség.

2021. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Most is ott van!
2021. febr. 10. 18:46
 5/34 Szirty ***** válasza:
83%
Ott. De most már túlságosan sokba kerül odamenni.
2021. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Gratulálok kérdező, a világon először te jöttél rá erre a nagy titokra! :-D
2021. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%

Azért mentek a Holdra, hogy PR-kodjanak. Leginkább.

És nem 17-szervoltak. Ennyire fel vagy készülve a témáról. A holdraszállások mind bizonyítottak, az összes konteós "bizonyíték" cáfolt.

Igen, hülyeség amit gondolsz. Nem is kicsit.

2021. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

Nem mentek 17-szer a Holdra egymás után, mélyreható kutatásaid során addig juthattál, hogy Apollo-17 volt az utolsó küldetés neve. Összesen 6-szor jártak a Holdon, az első Holdra szállás az Apollo-11 volt, az Apollo-13 pedig sikertelen küldetés volt.

De, ettől függetlenül hülyeség a többi is, amit írsz.

2021. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
89%

"Viszont a technika nem állt közel sem azon a szinten."

Ezt aztán mire alapozod? Az emberes űrrepüléseket azokban az években kutatták és fejlesztették, új terület volt. A Föld körüli űrhajózást elhiszed? Gagarin űrrepülésést elhiszed?



Ezt régebben már megírtam, most bemásolom, kíváncsi vagyok a képpárra adott magyarázatodra.


Messzebbről indulok, mert jó, ha mindenki érti :)

Pl. 40 évvel ezelőtt fater készített egy fotót egy hegyről. Ma, 40 évre rá a Gugli Földben bekapcsolom a domborzatot, beállítom a megfelelő perspektívát és a monitoron látni fogom azt a hegyet, ami a 40 éves fotón szerepel. Azon domborzati jellemzőkkel, ahogy 40 éve is ott volt. Senki nem gondolja, hogy fater 40 éve hasraütve retusálta volna oda a hegyet, vagy hogy a mai légifotókon retusálták volna oda a hegyet.


Csakhogy ilyen képpár van a Holdról is.

Az egyik egy klasszikus Apollo fotó, évtizedek óta nézegetik ezt is, ez a fater régi fotója a hegyről:

[link]

Ezt meg a japán Selene holdszonda anyagából renderelték, a holdraszállás után majd 37 évvel a Hold "légifotók" és a holdszonda által alkotott domborzati modell alapján:

[link]


Ha nem volt holdraszállás, akkor 37 éve mi alapján tudták pont azt a hamis holdbéli tájat kitalálni a stúdióban, amit a modern holdszonda is rögzített?


Ezt a képpárt már mutattam holdraszállás tagadós fórumban, de nem jött rá válasz. Nem csoda, erőteljes anyag.

Figyelem: a „hőő, akkor is manipuláció, mert csak!” megoldás nem oldja meg a képpár „problémáját” : )


Az megnyilván csak egy újabb összeesküvés, hogy az LRO holdszonda képein már közvetlenül látszanak az emberi tevékenység nyomai:

[link]

2021. febr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

A holdraszállásról nem kell vitatkozni szerintem


ez nem tudomány kategória


Kb az mint a 13 család irányitja a földet és permetelnek a repülőkről

2021. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!