Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bevallom, a saját ötleteim,...

Bevallom, a saját ötleteim, de igaz, hogy sokat segítene ez a forgatókönyv a súlyos környezetvédelmi problémákon?

Figyelt kérdés

A kutatásra fordított erőforrások az egészségügyre és a környezetvédelemre összpontosulnának a hadiipar és a kütyük helyett.

A világgazdaságot átalakítanák, a fogyasztói társadalommal szakítanának.

Nem az lenne az élet alapja, hogy az ember a napját egy munkahelyen tölti a "közösnek" dolgozva, amije van, az a "közösből" van, a kevéske szabadidejében pedig beül a tévé elé.

Aki munkahelyen szeretne dolgozni, az az egészségügyi kutatás-fejlesztésben, gyártásban tehetné ezt meg. Amúgy meg az emberek maguknak és családjuknak termelnének, tyúkjaik, disznóik lennének, konyhakert, gyümölcsfák. Nem a jelenlegi, központosított termesztés, tenyésztés lenne, ahol az állatokat kegyetlen körülmények között tartják, a sok szállítással pedig terhelik a környezetet.

A ruhák, bútorok, háztartási gépek, kütyük időtállóak és szinte a végtelenségig javíthatóak lennének.



A jelenlegi rendszer totál fenntarthatatlan, ez egyértelmű.

Nem, nem fogunk az űrbe vagy más bolygókra költözni, mire itt tartana a technológia, addigra késő lesz. Nem mellesleg totál mesterséges körülmények között az emberek zöme szenvedne. Jelenleg is a városi ember is szereti, ha fák szegélyezik az utcákat, kirándulni, túrázni megy, hogy zöldet, természetet lásson. Egy űrhajóban élnénk, de amúgy minek?


2021. febr. 14. 23:09
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Most már ideje lenne átpakolni a kérdezőt a hozzá illő kategóriába.

Talán a politika jó lenne neki.

2021. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Ez a véleményem a környezetbarátnak kikiáltott dolgokról:

[link]



Maximum az a környezetbarát, amit nem gyártottak le.

2021. febr. 16. 14:09
 43/51 Wadmalac ***** válasza:

"Wadmalac, ti kezdtétek a személyeskedést...."

Egy, mi a többes szám?

Kettő, ha neked személyeskedés, hogy megcáfolják az állításaid, soha, sehol ne vitázz többet.


"Wadmalac te szemtől-szemben is ennyire elítélő, másokat nem elfogadó és öntelt vagy?"

Te nem vagy képes elfogadni semmi érvet, aztán meg mást sem tudsz, mint sértegetni, mert érveid már nincsenek.

És van pofád engem leönteltezni.


"de ha élőben közölnéd, hogy szerinted nincsenek is jelentős környezetvédelmi problémák, remélem minimum kiröhögnének."

Miért hazudsz?

Sehol nem állítottam ilyet. Pontosan ilyen húzásaid miatt vagy vitaképtelen.

Ami itt le lett írva, az az, hogy a "megoldásaid" nagyrészt naivak, megoldhatatlanok, minimum nem úgy ahogy te gondolod.


"Lehet, hogy 3 év múlva kevesebb vizet fogyaszt egy új mosógépmodell, de egyfelől rongálja a ruhákat, másfelől nem jó a mosási hatékonyság harmadrészt sokkalsokkalsokkalsokkalsokkal szennyezőbb a gyártás, szállítás, mint amennyit esetleg a mosásonként pár liter vízzel és pár kWh árammal megspórol."

Mosógéptervezésből diplomáztál?

Kétlem.


"Egyébként... Miért húz fel annyira, hogy mások szívesebben látnának hosszú életű termékeket?"

És ismét hazudsz, sehol sem állítottam, hogy ahol megoldható és értelme van, ott nem lenne jobb a hosszabb termék élettartam.

De a 20 évig jó számítógép, amit felhoztál, nonszensz.

Sehol sem kételkedtem benne, hogy sok dolgot a fogyasztói társadalom gyorsabban tol a boltból a szeméttelepre, mint kéne.

Én csak azt mondom, hogy a nagy része AKKOR is ott kötne ki, ha tovább élne.

Láttál már lomtalanítást mondjuk Németországban? Tökéletesen működőképes 4-5 éves tévék, kerékpárok stb. állnak halomban.


Ide hova akarsz hosszabb élettartamot?

Erőteljes marketing-szabályozás kellene, ami bünteti a vevő számára valódi új értéket nem adó tulajdonságok hirdetését. De ezt szabályozni szinte lehetetlen, demokráciában, liberalizmusban meg gyakorlatilag tilos is.



"Amúgy önteltnek azért neveztelek, mert okosabbnak hiszed magad azért, mert MÁSképp gondolkozom"

Nem másképp gondolkozol, hanem naiv vagy. Álmodozol, nem ismerve, hogyx amit akarsz, az hogyan vihető át, ha egyáltalán. Szlogen-szintű a "terved".

Mindenki azt akarja, amit te, csak aki benne él, dolgozik a gazdaságban, iparban, az látja, hogy ez nem olyan egyszerű, mint hiszed.


"Bántó dolgokat írsz rólam, mert MÁSképp gondolkozom, mint te."

Mert téged bánt, ha megmondják, hogy nincs igazad.

Neked ez fáj.

Sajnálom.

Arról nem én tehetek.


Ezért írtam, ha az ötleteidre csak bólogatást vársz, ha nem érdekel, hogy helyesek-e, ha fáj, ha megmondják, hogy nem, ne írd ki ide.

Itt megkapja a kritikáját.

2021. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Jaaaa, hogy te írhatod azt, hogy buta vagyok, pszichikai beteg vagyok stb, de én nem, hogy te öntelt. Ez érdekes...

Nem vagyok mosógéptervező, habár néha fórumot olvasok, ahol szerelők is vannak és láttam már szétszedve, de az mindenképpen zavar, hogy 3 év múlva ismét költhetem többhavi megtakarításomat egy ipari hulladékra, ami már új korában is hibás. Ahogy az is, hogy voltaképp emiatt a trend miatt nem érem meg az időskoromat...

2021. febr. 16. 15:42
 45/51 anonim ***** válasza:

Kérdező...

én azt javasolnám, hogy mellőzd a piszkos módszereket.

A te dolgod... ha nem zavar, hogy mindenki buta ÉS becstelen embernek fog tartani téged, akkor csak folytasd.

De én a helyedben meggondolnám.

2021. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

45


Nyugi-nyugi, menj le futni, ha stresszes vagy, az alvás is jobban fog menni, ha fáradt! :)

2021. febr. 16. 15:48
 47/51 Wadmalac ***** válasza:

Értelmesen el lett magyarázva, hogy a céljaid rendben vannak, de a módszer-ötleted működésképtelen.

És csak vered tovább az asztalt és mindenki hülye, aki nem ért veled egyet.


Ez pszichikai probléma. Megsértődhetsz rajta, de az. És nagyon sok embernek van ilyenje, nem őrültség, csak egy kisebb probléma.

De pontosan olyan viselkedést vált ki, mint a rögeszmés őrület: a cáfolatok elől homokba dugja a fejét, ha arra nincs lehetőség, dühöngésbe megy át.


Pontosan ezt csinálod.

Van egy imádott ötleted, dédelgetted, erre most a sok gonosz támadja a szeretett gyermekedet.


Tanuld meg a saját ötleteidet is objektíven, kritikus szemmel kezelni.

Ha ezt nem teszed meg, sok csalódás vár még rád az életben.

2021. febr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Ha rám szólsz, amikor személyeskedem, te se tedd azt.



Önkéntes pszichológus válaszod jelentve.

2021. febr. 17. 10:23
 49/51 Wadmalac ***** válasza:

"Ha rám szólsz, amikor személyeskedem, te se tedd azt."


Nem személyeskedés, ha felhívom a figyelmed, miért nem VITA, amit csinálsz, hanem önfejű erőlködés tárgyilagosság helyett.

Ha képes vagy tárgyilagosságra, olvasd végig újra a cáfolatokat és próbáld meg megérteni hisztizés helyett.


Ha továbbra sem vagy képes másra, mint dühöngésre, nincs helyed vitában és a kérdés feltevése is totál értelmetlen volt.


Ezt is többféleképpen higgadtan leírtam.


Mások megoldották azzal, hogy hülye vagy és kész.


Úgy látom, az neked jobban tetszik, mint mikor elmondják, hogy miért nincs igazad.


Mondjam én is ezt?

Eddig kerültem, mert azt hittem, józan érvek érnek valamit.

2021. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Most már abbahagyhatnád a dühöngést, nincs igazad.

És elég is volt belőled. Tanulni nem akarsz, gondolkodni nem akarsz, isten vagy te, vagy mi?

Te döntöd el a szabályokat?

Hát nem.

És ha nem vagy hajlandó tudomásul venni az élet szabályait, akkor az élet majd jól pofon csap, aztán nézhetsz kifelé a fejedből.

Ezt próbáljuk neked itt elmagyarázni, de ha nem akarod megérteni, akkor ne tombolj itt, hanem fordulj másfelé, ez itt a TUDOMÁNY fórum, és nem a te hisztid terepe!

2021. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!