Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik olyankor, ha...

Mi történik olyankor, ha laboratóriumi munkavégzés során egy robbanás veszélyes műveletet hajtunk végre, amikor tűzriadó lett az épületben? Hagyjuk ott a kísérletet és meneküljünk, vagy vigyük magunkkal?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről az jutott eszembe, hogy a gimis kémiakönyvben a munkavédelem résznél szó szerint benne volt ez a mondat:

"Ha meggyullad a hajunk, ne szaladgáljunk!"

2021. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Molyember ***** válasza:
100%

Egyes, az nem volt benne, hogy ha valaki meggyullad, és ijedtében futni kezd, akkor ki kell rúgni a lábát? Pedig így van. :)

Kérdező, ott kell hagyni. Ha tervezett gyakorlat, akkor addig nyilván nem kezdesz el egy ilyen reakciót, egyébként meg robbanjon fel a francba. Veszélyes reakciókat egyébként is illik úgy csinálni, hogy ha megszalad, akkor lehetőleg ne ártson a dolgozónak, szóval kell lennie valami védelemnek. Minimum fülkében kell végezni. Gondolj bele, ha tényleg tűz van, akkor nem érsz rá elvinni a reakciót valami stabil állapotba, és egy felrobbant fülke még mindig barátibb, mint a feketére égett vegyész. Mindig az élet az első.

2021. febr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Molyember ***** válasza:
100%
Jó, a "vigyük magunkkal" részből gondolhattam volna, hogy csak trollkodtál.
2021. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Molyember. Akármennyire idiótán hangzik, én azért gondoltam azt hogy vigyük ki, mert pl. ha félbeszakítjuk azzal, hogy elzárjuk a kémcsövet vagy átöntjük, akkor kitudjuk vinni. Nem viccből akartam meg nem azért mert hülye vagyok, csak mondjuk egy egyszerű megoldás
2021. febr. 15. 23:27
 5/7 Molyember ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit értesz a kémcső elzárása alatt, vagy hogy miként állítanál le egy reakciót azzal, hogy egyik edényből a másikba öntöd, ezért inkább csak az elvnél maradnék. Szerinted ha lángol az épület, az emberek pedig fegyelmezetten tapossák halálra egymást a füstös lépcsőházban, akkor jó ötlet egy potenciálisan veszélyes, tűz- és robbanásveszélyes anyaggal a kezedben szaladgálni? Ha akkora tűz van, hogy kiég a labor, ahol egyébként is vannak veszélyes anyagok, akkor egy kis pukkanás a fülkében szerintem már senkit sem érdekel. Vagy szerinted életszerű lenne felkapni egy teli diklórmetános kannát, aztán azzal szaladni? A tűzoltók nem hülyegyerekek, nagyon jól tudják, hogy egy labor, vagy egy vegyi üzem égése mivel jár, majd ők megoldják a helyzetet, ha egyáltalán meg lehet oldani. Ha nem lehet, akkor leég minden, ez van. Ha komoly a kérdésed, akkor hangsúlyozom: mindig az élet az első. Le kell szarni mindent, ott rohadjon meg. Minden pótolható, csak az élet nem.
2021. febr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
95%

"az emberek pedig fegyelmezetten tapossák halálra egymást"

Made my day.

:D


Szépen kimész, ahogy kell, de a tűzoltóknak azonnal jelzed a plusz veszélyforrást, pontosan leírva, mi az.

2021. febr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi van a dokumentációban leírva.

Az olyan műveleteket, amiket személyes felügyelettel kell biztosítani (mert mérgező gázok szabadulhatnak ki, és be kell avatkozni, vagy tűzveszélyes a művelet és tűz keletkezik és be kell avatkozni) stb. ezeket a műveleteket írásban kell megtervezni.

Ennek a dokumentációnak tartalmaznia kell azt is, hogy mi a teendő, ha egy máshol keletkezett tűz miatt tűzriadó van az épületben. Ezt a dokumentációt a laboratórium vezetője hagyja jóvá, írja alá, és szervezet nagyságától függően a tűzbiztonsági, vagy munkabiztonsági szakemberrel is ellen kell jegyeztetni.

Az ebben a dokumentációban foglaltakat kell betartani.

A kiérkező tűzoltóegység parancsnokát erről tájékoztatni kell.

2021. febr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!