Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne akkor, ha minden...

Mi történne akkor, ha minden ember által valaha alkotott tárgy, építmény, anyag, kivétel nélkül megszűnne egyik pillantról a másikra és csak az abszolút nettó ember maradna, ruhák, épületek, tárgyak minden nélkül? Csak a tudásunk maradna meg.

Figyelt kérdés

Az én tippeim:


Ami azonnal megtörténne:


Azok az emberek, akik emeletes házakban laknak, az alsó emeleteken lévők csontjai eltörnek a földet éréskor, talán a 3.-4. emelet után lévők már mind szörnyet halnak. Az alsókra jó eséllyel rá is zuhanhat a többi lakó, így valószínű ők is meghalnak. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy ha a viszonylag "puha" embertömegre is esnek a felsők, akkor túléljék, mert ők meg nagyon nagyot zuhannak mégis. Szóval arra gondolok, hogy az emeletes házakban élők nagy része meghal, szerencsésebb esetben valaki legalul lakik és pont olyan helyen van, ahol nem esik senki sem a fejére.


Az autóban ülők, akik gyorsan mentek, azok szépen felradírozzák a bőrükkel a földet (direkt nem aszfaltot mondok, mert az sem lenne már). Ha megállítja őket egy fa, akkor jó eséllyel meghalnak, ha nem állítja meg őket, akkor súlyos törések, zúzódások, horzsolások érik. 40-50 km/h alatt talán még túlélhetnék az emberek, abból indulok ki, hogy ennyivel esnek el az emberek biciklivel is bukósisak nélkül és ezt még túl szokták élni, bár komolyan lesérülnek azért. 60 km/h fölött nekem már neccesnek tűnik, de talán ti jobban tudjátok.


Szerintem arra kevés esély van, hogy a repülőgépeken ülő utasok bárkit is eltaláljanak, de ha meg is történik, akkor sem sokan halnának meg az utasokon kívül, az utasok, hacsak nem pont fel és leszállóban van a gép, jó eséllyel mind meghalnának (azthiszem 180 km/h-val száll fel egy gép, de nem értek hozzá, mindenesetre azt majdnem biztosra vehetjük, hogy ha valaki 180 km/h-val a földnek csapódik, még ha horizontálisan is, az halálos sérüléseket szenved, még egy motoros sem ússzhatja meg komoly sérülések nélkül, pedig azokon van bukósisak, meg komoly védőfelszerelés is)


Azok, akik túl is élik, mert földfelszín közelében vannak és nem mentek semmilyen közlekedési eszközzel sem gyorsan, sem magasan, azok a 0-5 celsius fokos külső hőmérsékletben ruha nélkül rövid időn belül halálra fagyhatnak, hacsak nem találnak valamit, amivel leszigetelhetik egymást.. de mégis mit, hogyan, és ha össze is jön, akkor is már jó eséllyel nagyon áthűl, igaz?


Ezért én arra gondolok, hogy azokban az országokban, ahol 10 celsius fok alatt van a hőmérséklet, ott az emberek nagyrésze kihűl és végül hipotermiában meghal. Szibériában (-44C) pl szerintem nagyon hamar halálra fagyna mindenki, ott senki nem élné túl. (Az alkohol sem "fűthetné" őket, hiszen az sem lenne, remember? :P)


Ahol 15C-20C fölött van a hőmérséklet, ott a hőmérséklet miatt senki nem fagyna meg, viszont ha pont nem tavak közelében laknak, akkor jó eséllyel szomjan halnak úgy 4 napon belül, ha nem találnak egyéb vízforrást.


Étel nélkül elvileg a legtöbb ember hetekig biztosan, de nem kevesen akár hónapokig is kibírhatják, (bár ez sokmindentől függ, egyénenként nagyon eltérne). Étel szerzése megoldható lenne napokon belül is csapdázással meg gyűjtögetéssel szinte a világon bárhol, így emiatt én annyira nem félteném az embereket. Sokkal inkább a hőmérséklet, abból is a hideg, és a vízhiánytól. Bár a nagyon meleg országokban (30 c fölött) a vízhiány sokkal sürgetőbb probléma lenne, mint a hidegebb országokban.


Én arra tippelek, hogy a legtöbb túlélő azokon a helyeken lenne, ahol 18-28 celsius fok között van a hőmérséklet és vannak tiszta vizű tavak, illetve sok sok emberekre nem veszélyes vadon élő állat (mint pl kacsa, nyúl, őzek, édesvizi halak, stb..)


Extra kérdés: Mikorra juthatnánk vissza oda, hogy a túlélőknek legyen újra házuk, mobiltelefonjuk, számítógépük, autójuk, stb?



2021. febr. 21. 13:37
1 2 3
 11/30 anonim válasza:

Nagyon sokan meghalnának. A túlélők többsége csoportokba verődne, hisz több esélyük lenne így a túlélésre. Megosztanák egymással a tudást. Első pár hétben már lenne kezdetleges rádiókommunikáció az egyes csoportok között.

1-2 éven belül már a bolygót átívelő globális szinten működne a dolog. (És még mindig nem arra gondolok, hogy mindenki internetezni, meg telefonálgatni fog.)

Egy generáció elég lenne a ma ismert informatikai világ megteremtéséhez.

Persze sokan lennének olyanok, akiknek nem ez lesz a mindennapi. Átlag pistike nem fog a facebookon lógni pl.

Szerintem 50-100 éven belül fejlettebb lenne a világ, mint most.

2021. febr. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Rendben.

Tehát az biztos, hogy nagyon sokan meghalnának.

Aki életben maradna, az AZÉRT maradna pár napnál tovább is életben, mert képes alkalmazkodni a körülményekhez, és azt csinálná, amit ilyenkor csinálni kell.

Az emberek 99%-a ma már nem ért semmi gyakorlati dologhoz, tehát maradna a gyűjtögetés (és a halottak elkerülése), az alapvető túlélés.

Aki egyáltalán eljutna addig, hogy gyereke legyen, az teljesen biztos, hogy csakis a túlélésre nevelné a gyereket. Így is nagyon kemény lenne!

Fel sem merülhetne, hogy bármi mást is csináljanak, ami nem a túléléshez kell.

Évtizedekig nem lenne semmiféle termelés, sem mezőgazdaság, hiszen a maradék emberek mindent begyűjtenének, akármi akárhol is van, és legfeljebb téged is megölnénk, ha véded.

Ez lenne az indítás.


Aztán sok generációval később tényleg elindulhatna a fejlődés.

Ami akadály van, például a tudománygyűlölet. Elsőre egy globális háborúra gondoltam: ott biztos, hogy erős tudománygyűlölet is lenne utána.

Amit te írtál - háború nélkül - ott már nem ennyire biztos, az igaz.

De azért esélyes.

Tehát akkor azt mondom, hogy itt is LEHET tudománygyűlölet, ami segíti azt, hogy mindent elfelejtsenek a következő generációra.


Mivel az emberek fejéből a középkori tudás nem tűnne el, azért a maradék, pár milliós emberiség elég hamar el tudná érni a középkori szintet. Attól függ, ugye... HA lenne rá lehetőség, hogy a még élő emberek tanítsák erre az újakat.

Ha nem, akkor azért pár évezred lenne ez is.

De legyünk optimisták: tegyük fel, hogy "csak" a középkori szintig zuhannánk vissza, tehát megszületne újból a kézi mezőgazdaság és a kézművesség.


Hogyan tudnánk tovább menni?

Nos: nagyjából sehogyan.

Mint mondtam: NINCSEN sem nyersanyag, sem energia!

Törpe vízi erőműveket lehetne csinálni, meg házi napkollektorokat. Majd. Ha lesz cső, meg réz. Ez lenne a csúcs.

Ezekkel kis falvakat lehetne ellátni meleg vízzel és liszttel, meg majd pár 100 év múlva villanyfénnyel.

Ebből NEM lesz ipari forradalom, akkor pedig gyors fejlődés sem lesz!

2021. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

"Első pár hétben már lenne kezdetleges rádiókommunikáció az egyes csoportok között."

Már ne haragudj: MIVEL?

Se rádió nem lenne, de még egy vacak rézkábel se!

Még egy szál gyufa se lenne, csak szólok...

2021. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:

"Mint mondtam: NINCSEN sem nyersanyag, sem energia!"


Ez egyre durvább.

2021. febr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudom, mi nem érthető:

Először is: a kérdező azzal kezdte, hogy MINDEN emberi dolog eltűnne.

Az összes, amit valaha az emberiség előállított.


Akkor pedig nem lenne a felszínen semmi, a földön és az élőlényeken kívül.


UTÁNA jönne az, hogy az összes létező bánya km-es mélységekben van.

Nekünk meg még ásónk sincs!


ELÁRULNÁD, hogy honnan szerzel fémet, akár egy kézi ásóhoz?

És milyen mélyre tudsz lemenni bányászni - nem a tenger alatt, csak a földfelszín alatt - szerszámok nélkül, anyagok nélkül?

Mondjuk egy bottal áskálódva?

2021. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:

Én inkább egy kérdést tennék fel. Szerinted a ma élő ember (emberiség) nem lenne képes arra a máig az emberiség által öszsegyűjtött összes tudás birtokában, hogy legalább ugyanazt megteremtse, ami ma van? Ha nem jobbat?


Neked kellett feltalálni a magyar nyelvet, annak ragozásával, igeidőkkel, meg minden főnevével, melléknevével és egyéb szabályaival együtt, ezt mind neked kellett felfedezned? Nem. Ez már mind rendelkezésedre állt. 5-8 évesen már egy kész nyelvet beszél egy kisgyerek is, olyan nyelvet, amit azelőtt az őseink évszázadokon, évezredeken keresztül formáltak, amit végül egy 5 éves gyerek elsajátít úgy, hogy egy árva szót nem ő talált fel, a szülei mind átadták neki, ahogy nekik is a szüleik, nekik meg a nagyszüleik.. és így tovább.



"ELÁRULNÁD, hogy honnan szerzel fémet, akár egy kézi ásóhoz?"



De amúgy inkább meg is válaszolom...


Ahogy régen is csinálták, mire rájöttek, hogy hogy kell.


Megfogok egy követ.. szétverem a másikon.. van egy éle.. ezután faháncsból, illetve egyéb növényi rostokból egy erősebb fabothoz odakötözöm, máris van egy kezdetleges fejszém, csákányom, ásóm is akár..


Mire észbekapok, egy galambposta hoz egy levelet, amiben az áll, hogy néhány ázsiai már csinált kohót és már megkezdték az ásókhoz meg egyéb szerszámokhoz az öntőformákat is önteni. Hamarosan küldenek is nekünk kész vasból készült szerszámokat, de cserébe küldjünk nekik ezt meg azt.. lovasszekérrel, addigra már néhány asztalos csinált is párat... újra megindul a cserekeskedelem.... és még egy év sem telt el...


4-5 éven belül szerintem megkezdik a nyomtatott áramkörök kézi készítését is.. energia, ami meg szerinted "nem létezik" meg már a 3. évtől biztosan létezni fog szén és vizierőmű. Ezek a mai embernek nem nagy cuccok a mai tudás birtokában.


Itt inkább a társadalom, a nemzetek és területek újraformálása és a háborúk kialakulának potenciáljai kérdésesek, bár azt is el tudnám képzelni, hogy lenne egy minden ország által aláírt egyezmény, hogy maradjon minden úgy, ahogy volt és 50 éven belül ugyanúgy van autó, ami már lehet kapásból elektromos is + már önvezető is.. tessék.

2021. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"nem lenne képes arra a máig az emberiség által öszsegyűjtött összes tudás birtokában, hogy legalább ugyanazt megteremtse, ami ma van?"

A kérdező nem ezzel kezdte.

Őnála MINDEN írásos adat eltűnt.


"ELÁRULNÁD, hogy honnan szerzel fémet, akár egy kézi ásóhoz?"

"Ahogy régen is csinálták"

Sajnos úgy NEM fog menni.

Mi lenne, ha elolvasnád a kérdező kérdését?

MINDEN anyag eltűnt, amit az emberiség dolgozott fel!


"Mire észbekapok, egy galambposta hoz egy levelet, amiben az áll, hogy néhány ázsiai már csinált kohót"

Ha most nem a kérdezőre gondolunk, hanem egy globális háborúra, az után nyilván maradnának anyagok.

Ezekből már el lehet ugyan indulni... de ne feledd, KÖZÉPKORI szintig.

Továbbra sincs energia, fafűtéses kohó a maximum!

Nincs szén, nincs olaj, több km mélységig!


És továbbra is áll, mait mondtam:

ha MINDEZT nem csinálod meg még az AKKORI generációval - akkor a következő már NEM fogja tudni!

2021. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:

Elolvastam a kérdező kérdését és tudom, hogy minden írásos adat eltűnt, de te is olvasd már el azt, amit már maga a kérdező is mondott.. hogy az emberi tudás az megmarad! Lehet, hogy pl az enciklopédiát nem tudnánk ugyanabban a betűrendi sorrendben, pont ugyanúgy újra írni, de az emberek tudását összeadva már meg tudnánk írni úgy, hogy az tartalmailag legalább ugyanott legyen.


Egyetlen egy képzett orvos fejében ott van a modern, gyakorlati orvostudomány átlagos anyaga. 100 ilyen orvos különböző szakvizsgákkal meg már leírja fejből az egész emberi testet egészében lefedő modern orvostudományt. Még mi magunk is tudjuk, hogy mi okozza a skorbutot, nem vagyunk nobel díjasok de sima átlag polgárokként is már most okosabbak vagyunk, mint ezelőtt 500 évvel az egész emberiség, illetve azok legjava, mert ők még annyit sem tudtak, hogy ha paprikát ennének akkor nem hullana ki a foguk, nem hogy még legyenek olyanok is, akik fejből tudják az aszkorbinsav képletét és végül a kukoricából kivonják.. Még a Mona Lisa festmény sem veszne el (az eredeti az nyilván igen..) mert számtalan embernek van fotorealisztikus memóriája, néhány festővel összeállnak, sőt, ha van metszet közülük (jó festő, fotorealisztikus memóriával) + műszakértők, akik már ezerszer látták és vizsgálták meg elemezték a Mona Lisa festmény minden egyes négyzetmiliméterét... még azt is el tudom képzelni, hogy 25 éven belül már újra láthatjuk a Mona Lisát kiállítva egy "Louvre 2.0-ában" max Da Vinci neve alá oda lenne írva, hogy a reprodukciót készítette XY.. vagy egy sor ember.. festők, műszakértők stb..


Azért ne becsüljük már le az emberi fajt, ha lehet.. azt a fajt, aki feljutott a Holdra és nemrég landolt MEGINT egy robot a Marson, ami innen elképzelhetetlenül messze van...


Nyilván nem egy nap lenne ugyanazt megcsinálni, én sem ezt mondtam, de sokkal előrébb lennénk a mai tudásunk birtokában attól, hogy csak a középkorig jussunk el.. és az általad említett középkori szint már meglenne egy 5 éven belül, ebben majdnem biztos vagyok, ha tévedek is, akkor inkább túlbecsültem azt az 5 évet és lehet simán van az 2 év is.

2021. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"az általad említett középkori szint már meglenne egy 5 éven belül"

CSAK akkor, ha a tudósoknak nem kellene a megélhetésükért küzdeni, sem az életükért.

Ez pedig gyakorlatilag esélytelen ilyen körülmények között.

Még akkor is, ha nem jön be a tudománygyűlölet, vagy a vallási fanatizmus.


Nézted már a csupasz túlélőket, vagy hasonló műsort?

Azzal együtt, hogy ott komoly segítséget kapnak, ellenség pedig sehol - mégis sokszor majdhogynem az életükért küzdenek!

Egy trópusi helyen, ahol tényleg mászkálhatnak meztelenül is, és mindenütt termések vannak!

Még úgy is, hogy időnként kapnak szaktanácsot is, hogy pl. mi legyen egy elejtett disznóval, hogy még este is lehessen enni belőle (amúgy ez nem jött be: nem volt elég hatékony, estére megromlott a disznó, ki kellett dobni az egészet).


És TOVÁBBRA is az van, hogy eljuthatnak a középkorig, aztán kész.

NINCS továbblépés.

Mondjuk olyan "középkort" képzelj el, ahol van villanyáram, de kis, kézi generátorokkal. Mint Jedlik Ányos, olyan technikával.

Más nincs.


Sajnos a mi civilizációnk már nagyon arra épül, hogy igen messziről/szofisztikáltan szerezzük be a szükséges anyagok és energia nagy részét.

Ezt már nem lehet bepótolni sehonnan sem, ha megszakadna.

2021. febr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:

és akkor el tudod azt képzelni, hogy eltelik 2000 év a mai tudás birtokában és még mindig középkori szinten vagyunk? Eltelik újabb 2000 év (azaz a kérdező által felvetett "nagy reset" után 4000 évvel járunk) és még mindig fafűtéses kohók vannak meg Jedlik Ányos féle generátorok? :)


Azért ezt szerintem (illetve remélem) te sem hiszed el.

2021. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!