Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne akkor, ha minden...

Mi történne akkor, ha minden ember által valaha alkotott tárgy, építmény, anyag, kivétel nélkül megszűnne egyik pillantról a másikra és csak az abszolút nettó ember maradna, ruhák, épületek, tárgyak minden nélkül? Csak a tudásunk maradna meg.

Figyelt kérdés

Az én tippeim:


Ami azonnal megtörténne:


Azok az emberek, akik emeletes házakban laknak, az alsó emeleteken lévők csontjai eltörnek a földet éréskor, talán a 3.-4. emelet után lévők már mind szörnyet halnak. Az alsókra jó eséllyel rá is zuhanhat a többi lakó, így valószínű ők is meghalnak. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy ha a viszonylag "puha" embertömegre is esnek a felsők, akkor túléljék, mert ők meg nagyon nagyot zuhannak mégis. Szóval arra gondolok, hogy az emeletes házakban élők nagy része meghal, szerencsésebb esetben valaki legalul lakik és pont olyan helyen van, ahol nem esik senki sem a fejére.


Az autóban ülők, akik gyorsan mentek, azok szépen felradírozzák a bőrükkel a földet (direkt nem aszfaltot mondok, mert az sem lenne már). Ha megállítja őket egy fa, akkor jó eséllyel meghalnak, ha nem állítja meg őket, akkor súlyos törések, zúzódások, horzsolások érik. 40-50 km/h alatt talán még túlélhetnék az emberek, abból indulok ki, hogy ennyivel esnek el az emberek biciklivel is bukósisak nélkül és ezt még túl szokták élni, bár komolyan lesérülnek azért. 60 km/h fölött nekem már neccesnek tűnik, de talán ti jobban tudjátok.


Szerintem arra kevés esély van, hogy a repülőgépeken ülő utasok bárkit is eltaláljanak, de ha meg is történik, akkor sem sokan halnának meg az utasokon kívül, az utasok, hacsak nem pont fel és leszállóban van a gép, jó eséllyel mind meghalnának (azthiszem 180 km/h-val száll fel egy gép, de nem értek hozzá, mindenesetre azt majdnem biztosra vehetjük, hogy ha valaki 180 km/h-val a földnek csapódik, még ha horizontálisan is, az halálos sérüléseket szenved, még egy motoros sem ússzhatja meg komoly sérülések nélkül, pedig azokon van bukósisak, meg komoly védőfelszerelés is)


Azok, akik túl is élik, mert földfelszín közelében vannak és nem mentek semmilyen közlekedési eszközzel sem gyorsan, sem magasan, azok a 0-5 celsius fokos külső hőmérsékletben ruha nélkül rövid időn belül halálra fagyhatnak, hacsak nem találnak valamit, amivel leszigetelhetik egymást.. de mégis mit, hogyan, és ha össze is jön, akkor is már jó eséllyel nagyon áthűl, igaz?


Ezért én arra gondolok, hogy azokban az országokban, ahol 10 celsius fok alatt van a hőmérséklet, ott az emberek nagyrésze kihűl és végül hipotermiában meghal. Szibériában (-44C) pl szerintem nagyon hamar halálra fagyna mindenki, ott senki nem élné túl. (Az alkohol sem "fűthetné" őket, hiszen az sem lenne, remember? :P)


Ahol 15C-20C fölött van a hőmérséklet, ott a hőmérséklet miatt senki nem fagyna meg, viszont ha pont nem tavak közelében laknak, akkor jó eséllyel szomjan halnak úgy 4 napon belül, ha nem találnak egyéb vízforrást.


Étel nélkül elvileg a legtöbb ember hetekig biztosan, de nem kevesen akár hónapokig is kibírhatják, (bár ez sokmindentől függ, egyénenként nagyon eltérne). Étel szerzése megoldható lenne napokon belül is csapdázással meg gyűjtögetéssel szinte a világon bárhol, így emiatt én annyira nem félteném az embereket. Sokkal inkább a hőmérséklet, abból is a hideg, és a vízhiánytól. Bár a nagyon meleg országokban (30 c fölött) a vízhiány sokkal sürgetőbb probléma lenne, mint a hidegebb országokban.


Én arra tippelek, hogy a legtöbb túlélő azokon a helyeken lenne, ahol 18-28 celsius fok között van a hőmérséklet és vannak tiszta vizű tavak, illetve sok sok emberekre nem veszélyes vadon élő állat (mint pl kacsa, nyúl, őzek, édesvizi halak, stb..)


Extra kérdés: Mikorra juthatnánk vissza oda, hogy a túlélőknek legyen újra házuk, mobiltelefonjuk, számítógépük, autójuk, stb?



2021. febr. 21. 13:37
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem a vallás az nagyobb szerepet kapna, mivel elég furcsa lenne az emberek fejében, hogy miért tűnt el minden ember által valaha alkotott dolog. Azt el tudom képzelni, hogy valóban lennének olyan megosztott népcsoportok, akik mindent ennek tulajdonítanának, azaz azt mondanák, hogy ez a "rontás" ez mind a technológia műve és Isten (akkorára minden bizonnyal a legtöbb ember hinne benne, mert ez elég abszurd) elvette tőlünk azokat, amiket alkottunk.


Viszont azt is erősen valószínűnek tartanám, hogy az emberek jelentős része azt is gondolná, hogy nem a technológiával van baj, hanem azzal, ahogyan használjuk azt. Pl Atomreaktor mellett Atombombát is építettünk, illetve Atomreaktorból is gondatlanul jártunk el több esetben (lásd: Chernobyl, Fukusima) ami emberek millióit károsította meg.


Lehet, hogy csinálnánk továbbra is fegyvereket, de azt maximum vadászati célra használnánk, mert egyesség kötne minket hozzá, hogy emberek ellen nem használhatjuk.


Pl számítógépek is lennének megint, viszont sokkal komolyabban lenne véve az adatvédelem, a magánszféra.. hé.. még lehet a pornóoldalak sem lennének, mert lehet lenne erre is egy törvény, ami megmondaná, hogy ez helytelen és a technológiát nem szabad erre használni.


Szóval világszerte viták lennének arról, hogy mit szabad és mit nem és ezek nagyon megosztanák az embereket, el tudom képzelni, hogy ezek alapján születnének új országok majd.

2021. febr. 21. 18:59
 22/30 anonim ***** válasza:

"a mai tudás birtokában"

Ez a baj, hogy ez nem maradna meg!

Hogy a fenébe maradna meg, ha már generációk óta nem használják, és esély sincs a használatára még hosszú ideig?

Még ha valamilyen módon sikerülne is átmenteni írásos formába a mai sok petabyte tudást, azt akkor is karban kell tartani, tanítani kell, kezelni kell, védeni kell, használni kell... különben nem ér semmit.


Azt el tudom képzelni, hogy ha valami miatt olyan társadalom alakulna ki, amelyik NAGYON támogatja a tudást - értsd: az adó nagy része arra megy, és nem az életre/harcra/szórakozásra - na, akkor viszonylag gyorsan fejlődnének egy ideig.

DE akkor sincs eredeti tőkefelhalmozás, nincsen a gyarmatok kirablása, ami Európa rendkívül gyors fejlődését okozta annak idején.

És nincs OLCSÓ nyersanyag és energia, ami úgyszintén.


Egy nagyon lassú, nagyon nyögvenyelős fejlődés lenne elképzelhető... és ne feledd: KIS létszámú emberiség. Nem képes nagy létszámot eltartani ez a technológia.

Nagyon-nagyon sokáig maradna a középkor. Ebbe beleférne, amit mondtam: néhol kisebb villamos erőművek, esetleg 1-2 atomtudós, akik az uránt vizsgálják, már ami néhány milligrammot össze tudnak kaparni. Csillagászok kézi távcsővel. Orvosok remek szemlélettel, igen kevés gyógyszerrel.

De ettől még középkor lenne.

És nem lenne sehol se kiút belőle, nagyon-nagyon hosszú ideig.

Majd, ha le tudnak ásni több km mélységig, és elérik a mostani bányákat, feltalálják újból a mostani technikát, visszaállítják a mostani életet, legalábbis használható szinten, és már képesek legalább milliárd fölé lépni létszámban - na, AKKOR mehet majd tovább az emberiség.


De addig ez egy olyan lemondást, ugyanakkor olyan fegyelmet, szorgalmat, munkát és közösségtudatot kíván MINDENKITŐL, amit biztos, hogy nem fognak megcsinálni.

2021. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:

Na, látom kezdi felvenni a véleményed azt a formát, amit én is mondok.. azaz, hogy nem lenne könnyű, de lehetséges :)


A kérdező kérdése itt az volt, hogy kb mikor.


Én valahogy így lőném be:


Középkori szint egy pár újdonsággal, (amit a mai tudomány ismer, de anno nem ismertünk) illetve néhány "mínusszal" (mínusz alatt azokat a várakat, erődítményeket, templomokat értem, amik modern eszközökkel is több évig építenek) szóval ez kb 5 év.


1. Ipari forradalom szint, 12-15 év.


Az első "sürgősen" megcsinált, (de biztonságos) atomreaktor: 18-20 év.


Az első már komoly atomreaktor, ami akár olyan, mint ami most van Pakson pl: 27-30 év.


Számítógépek, mobiltelefonok, egyéb multimédiás eszközök: szintén 25 év (egyidőben az atomreaktorokkal, csak más emberek foglalkoznának vele és addig más energiaforrásból látnák el)


Marsra feljutni úgy, ahogy pár napja: 50-60 év múlva lehetségesnek látom, csak mivel nem ez lesz a prioritás, ezért ki fog tolódni szerintem 100 évre is.


"De addig ez egy olyan lemondást, ugyanakkor olyan fegyelmet, szorgalmat, munkát és közösségtudatot kíván MINDENKITŐL, amit biztos, hogy nem fognak megcsinálni." Azt azért nem mondanám, hogy nem fognak megcsinálni. Mindig voltak és lesznek olyan emberek, akik előreviszik a világot. Mi, illetve a legtöbb ember jó eséllyel semmit nem tettünk hozzá, csak élveztük az előnyét, de ahogy volt régen is Da Vinci, Marie Curie, Albert Einstein, Szentgyörgyi Albert meg most Elon Musk, (és még számtalan ember, akik hasonlóképpen gondolkoznak és egyénileg is meg csoportosan is sok dolgot letesznek az asztalra) úgy ez ebben az alternatív poszt apokaliptikus világban is így lenne, csak jó eséllyel teljesen átrendeződne minden.


Az viszont kétségtelen, hogy nagyon.. nagyon nyögvenyelős lenne az eleje, de a fejlődés és annak sebessége a tudás meglétének lévén már exponenciális lenne.

2021. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"Ipari forradalom szint, 12-15 év."

Hogy a fenében, amikor nincs meg hozzá semmi?

Esetleg a tudás... egy része...

de arra gondolj, hogy ha a tudomány népszerű lesz, akkor mennyi szélhámos próbál majd ebből élni?

Hogy én majd visszahozom az aranykort 30 év alatt, csak tartsatok el addig királyi szinten?

SOKKAL több, mint tudós!

És hogy használ majd ez a tudósok és a tudomány megítélésének?

Meg eleve a fejlődésnek?


Ne feledd, hogy már most a gyiken is képtelen az emberek többsége egy tudóst egy szélhámostól, illetve a tudományt az ezotériától megkülönböztetni!

2021. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Hat a fogtomeseimet biztosan nagyon hianyolnam.
2021. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Én értem amit a másik válaszoló mond. (Lehet már csak azért is, mert én is azt mondom xD) A tudásnak az egésze van meg, max nem egy embernél, nyilván az lehetetlen, de ez ma sincs így és sosem volt így. Még az autószerelésnél is vannak szakosodások.. pl kifejezetten karosszériás, kipufogós, futóműves is egy külön szakma.. Tehát a ma fellelhető tudás szinte 100%-ka megvan, csak a különböző emberek fejében.


"Hogy a fenében, amikor nincs meg hozzá semmi?" Azért 15 év alatt már sok mindent el tudnának érni az emberek szerintem is. Az túlzás, hogy nem lenne semmi. Nyersanyagokhoz ugyanúgy hozzáférnénk, max nem olyan nagy mértékben tudnánk őket kinyerni, úgy mint a nagy bányamonstrumokkal meg egyéb exkavátor gépekkel, de ne felejtsük el, hogy ezekre is már a modern infrastruktrák építéséhez van szükségünk (felhőkarcolókhoz, illetve nem létfontosságú termékeket előállító gyáróriásokhoz). Ahhoz, hogy (a civilizált, fejlett országokban legalábbis!) minden embernek biztosíthassanak egy alap életkörülményt (házakat, utakat, kézzel készült autókat, egyéb gépeket, szerszámokat) ahhoz 15 év szerintem is bőven elég, akkor is, ha teljesen az alapokhoz kellene visszamenni.


Vannak egyébként Youtuben is olyan videók, ahol hobbi nomádok készítenek csupán néhány nap alatt még fürdőházakat is sárból, agyagból, kövekből.. és semmilyen mesterségesen behozott szerszámot nem hoznak.. (nyilván egy gatya van rajtuk, hogy youtubera fel lehessen rakni azért xD de semmi más) mindent ott helyben állítanak elő a kéziszerszámoktól kezdve az építményekig, mindent.

2021. febr. 21. 22:30
 27/30 A kérdező kommentje:
De ez csak egy vélemény, amit igaz, ugyan tényekre alapozok, de a valóság ettől természetesen eltérhet. Szóval nem azt mondom, hogy mindenképp így is lenne... ez úgyis csak filozofálás, ahogy az eredeti feltevés is az.. hogy minden megszűnne létezni, amit ember valaha alkotott.
2021. febr. 21. 22:31
 28/30 anonim ***** válasza:

"Nyersanyagokhoz ugyanúgy hozzáférnénk, max nem olyan nagy mértékben tudnánk őket kinyerni"

Ezt tényleg nem értem:

HOGY mész le egy 2 km mély, beomlott bányába?

Komolyabb szerszámok nélkül, gépek nélkül...

Magyarázd már el!

Mert ennél sekélyebb nyersanyag bánya ma már nincs.


"hobbi nomádok készítenek csupán néhány nap alatt még fürdőházakat is sárból, agyagból, kövekből.."

Ez pont így ment a középkorban is.

Mi ezzel a probléma?

De mai dolgokat így nem fogsz csinálni.

2021. febr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Mennyien és kik maradnak életben? Szerintem ez a legfontosabb kérdés.


Egy nagyváros 1 négyzetkilométerén lakik 20000 ember, túléli mondjuk átlag 1000, de ez nagyon változó szerintem.

1000- ből mennyi a cukrász,a fodrász a piaci kofa, vagy éppenséggel a bányászmérnök.


Magamból kiindulva.

Szerencsés vagyok, közel a Duna. A tűzgyújtás nem gond, valószínűleg néhány óra alatt sikerülne. Fadárdát is tudnék készíteni, de használni eredményesen...? Már kérdéses. Kőkunyhó, oké! Lenne.

Tehát 2 nap tűz, víz, fegyver, hajléknak nevezett kőrakás, oké .


A családomon kívül érkezik a víz miatt erre a területre 1500 ember 2-3 nap alatt, sok a sérült, mindenki éhes! Valaki fog egy halat. Szerencsés. Vagy nem? Ennivaló februárban? Néhány kutya, macska az a városokban is van, de ennyi. Valahogy megnyúzzuk, megsütjük nyárson. A tűz mellett kell mindent, mert nincs ruha, csak valami papucsszerű, fakéregből meg venyigéből. a ruhához legalább disznó bőr kéne, de ki ért a bőrcserzéshez.A Dunát nem hagyhatjuk el messzire, de erről a területről menni kell. Erdő, mező, kóbor csirke, disznó, marha kell. Sót is kell szerezni, hirtelen a legdrágább, legkeresettebb anyag .

400- an elindulunk az 5. napon, itt nincs tovább, éhezünk. A többi túlélő sérült, vagy beteg, ill. a hozzátartozóik maradnak.

Marad ott, belgyógyász(szike nélkül, gyógyszer nélkül mit tenne velem ha bajom lenne? Bár a ficamokat jobban kezelné talán mint én), elektrotechnikus (nincs vezetékes villany), sírásó(no holtak vannak, lesznek, de ásó...? Több ezer halotthoz?),malomban is dolgozott valaki, de ő csak gépen őrölt, arra is betanították, buszsofőr, cukrász, eladó. A többieket nem tudom.


A vándorlók között van egy pap, de csak magyarázkodik, pedig senkit nem érdekel amit mond.

400 éhes ruhátlan,hajléktalan sokkos ember. Van kb. 80 kisgyermek néhány árva, vagy félárva, mit tehetünk értük, pedig az ember lelke ordítja, hogy az lenne a legfontosabb. Ha összefogunk,talán megy majd, de a megoldásoknak 1-2 nap alatt meg kellene valósulnia. Hajlék kell és élelem, de ennyi embernek...hogyan?

Tábortüzek vannak, de ételillat nincs. Szedtünk néhány fás petrezselyemgyökeret azt rágcsáljuk. A másnapot 22 ember már nem láthatta meg, kihűltek az éjjel. Egy 15 fős kis csapat is elvált tőlünk, sok szerencsét!

Van egy két ember aki nagyon jól jöhet a hordának, de ehhez még az alapok sincsenek meg. Van egy erdész srác, vadászott, és gombászott.

Van 3 kőműves, persze cement és tégla nélkül. Gyógyszerész,aki szerencsére nem csak a csalánt, meg a bodzát ismeri mint gyógynövényt. Legalábbis ezt mondja. Van egy tetőfedő, bádogos, most marad max. a zsúpfedél.Találkoztunk sok kisebb csoporttal, bővülünk. Szerintem így csak nehezebb. Vagyunk vagy ezren. 10 nap telt csak el és egyre nyomorultabb ez az egész. Szinte mindenki náthás, beteg, éhes, fázik.

12. nap, sokan lemaradnak, kb. szerb területen lehetünk. A nyelv miatt gondolom. Nincs hely ami elbírna egyszerre ennyi embert. Hiába sikerül megölni néhány disznót, egy egy falat jut csak belőle. Néha annyi se.

Van néhány friss barát, vagyunk kb. húszan-harmincan, elválunk a hordától.

Mire megyünk? Nem tudom.

2021. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Thunderfairy ***** válasza:
50%
Elgurult a gyógyszer?
2023. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!