Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az agyamnak hogyan tudnám...

Az agyamnak hogyan tudnám kihasználni több mint 10%-át?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy városi legenda. Jóval több, mint 10%-át használod, különben már nemigen élnél :)
2010. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__1086461..

Szerintem kihasználod, csak nem tudatosul.

2010. aug. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az agyunk mind a 100 százalékát használjuk, a 10% csak városi legenda.
2010. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 General válasza:
90%
A szürkeállományod 10%-át akarod használni!:) Az a raktár. A tudás annak a kihasználásával "növelhető".
2010. aug. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
drogozz :D
2010. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát te sehogy...
2010. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez szerintem egy Einstein idézet alapján elhíresül valami, kíváncsi lennék, hogy egy neurológus mit gondol erről.

Amúgy szerintem logikai, matematikai problámamegoldás fejleszti az intelligenciát.

Bizonyítottan csökken az emberek IQja egy nyaralás végére. Szal az agy is olyan mint egy izom amit edzeni kell.

2010. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A link után fogalmazódott meg bennem a kérdés, de inkább ide írom, mert ez aktuálisabb.


Itt tényleg ennyi ostoba ember van?


Az agynak a 100 %-át használjuk. Különböző területek különböző feladatokért felelősek, de mindent használni kell a normális élethez. Az lehet, hogy az összes memória ennyi meg annyi %-át használjuk. De nem az egész agynak annyi %-át.

2010. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

18:52: Én is ezt mondtam... Csak a válaszomat nem akartam egy az egyben idemásolni, gondoltam belinkelem az egész hasonló kérdést. De ha gondolod:

„Igen is, meg nem is. Nem, mert az agy teljes egészét használjuk. Az egyik része érez, a másik mozgat, a harmadik meg összeköt és feldolgoz (érző, mozgató és interneuronok). Az, hogy látsz valamit, azt jelenti, hogy a retinád felfogja, átmegy a látóidegen, átkereszteződik, átkapcsol a thalamuszban, aztán a kéregbe jutva egy egész nagy területen dolgozódik fel az információ. Sok sejt csak a mozgást, másik sejtek a formákat, még mások a színeket dolgozzák fel, hogy végül összeálljon a kép. Erre nem szabad azt mondani, hogy csak X%-ot használunk belőle, egyszerűen csak olyan komplex, hogy a tudatosuló végeredmény szempontjából csak az az X% a fontos. És Igen, lehet, hogy csak 10%-ot használunk, GONDOLKODÁSRA. Az emberi agy asszociációs és motivációs agyterületei valószínűleg ekkora területet foglalnak el az agyban. A tudatalatti, motiváció, stb meg ha jól tudom, a limbikus kéregből származik, ami szintén nem tudatosul.”

2010. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a városi legenda mindig képes újraéledni az internet legsötétebb bugyraiból?
2010. aug. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!