Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A feketelyuknak , hogy van...

A feketelyuknak , hogy van tömege ha az lyuk?

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 04:46
1 2 3
 21/29 Mojjo ***** válasza:

@19-20: A jóslást úgy kell érteni a fizikában, hogy van egy rendszerünk, ahol vannak kezdeti feltételek/állapotok, és meg akarjuk tudni, hogy hogyan fog viselkedni a rendszer az idő előrehaladtával, xy pillanatban hogyan alakulnak ezek az állapotok. Tehát ne úgy képzeld el, hogy bemész a jósdába.

Olyasmi ez, mint amikor van egy golyónk, h magasságból leejtjük, és "meg akarjuk jósolni", hogy mennyi idő elteltével ér földet. Vagy van egy ilyen meg ilyen alakú és méretű kádunk, beledobunk egy V térfogatú vasgolyót, és meg akarjuk jósolni, hogy mennyivel emelkedik a vízszint. És még lehetne sorolni.

Amikor egy matematikai modellt kidolgozunk, azt akarjuk, hogy erre legyen alkalmas. Nem tudom, mennyire volt érthető, remélem valamennyire jobban, mint előbb :)


Viszont ami a lényeg: olyasmit egyetlen modell sem állít és nem is állított soha, hogy a fekete lyukaknál majd valamilyen negatív méretek fognak megjelenni. Szimplán valamit valahol félreértettél - erre akartalak rávezetni.

2021. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
ez még mindig nem az amiről irtam. ez van mikor valaki bemagol egy tananyagot s fel is tudja mondani, de nem érti meg.
2021. márc. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Mojjo ***** válasza:
@22: Oké, akkor úgy tűnik, sajnos nem tudok segíteni, legalábbis neked. Az erre tévedő olvasóknak remélem, tudtam, bár szerintem eleve kevesen veszik be a negatív méretes sztorit :)
2021. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
ez nem sztori hanem egy segitség a fekete lyuk megértésében. tényleg komoly gondok vannak veled és a szövegértelmezési képességeddel.
2021. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Wadmalac ***** válasza:

"Ha a Mojjoval folytatott vita, ami a nemérteszhozzá vitatkozásba került, erre alapul:


"ahogy egyre több minden esik rá egyre jobban préseli össze megát, egyre kisebb lesz. végul egy ponton nulla lesz a mérete, de ekkor má hatalmas a gravizácioja igy tovább esnek rá (most már bele) dolgok, s igy már negativ lesz a mérete"


akkor Mojjonak kell igazat adnom.


Soha, sehol nem láttam én sem olyan fekete lyuk értelmezést, amiben negatív méretek szerepeltek volna.


A végtelenül görbült téridő a méret fogalmát alapból kukába vágja.

2021. márc. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
te sem a szövegértelmezési képességedről lehetsz hires
2021. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Mojjo ***** válasza:

@24: Miért lenne segítség bárminek a megértésében az, ha olyasmiket zagyválunk, aminek sem a fizikai valósághoz nincs semmi köze, sem soha egyetlen elméletünk, modellünk, semmink nem írt olyat? Sem a matematika sem semmi.

Amit te írsz, az úgy hülyeség ahogy van és vagy csak teljesen félreértettél valamit, vagy puszta kitaláció, amit a kisujkadból szopkodtál elő. Semmi köze a szövegértéshez meg semmihez. Ez van. Mindenesetre ezzel nem segítesz senkinek, még magadnak sem.

2021. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
25 ös én azt javaslom, az eredeti irásaimat olvasd el és értelmezd, ne pedig Mojjo mellébeszéléseivel foglalkozz.
2021. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Wadmalac ***** válasza:
#28: abból idéztem, úgy látszik nem csak mi Mojjoval szenvedünk szövegértelmezési problémáktól.
2021. márc. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!