Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A leg ár érték arányosabban...

A leg ár érték arányosabban melyik mikroszkóp tudja ki jelezni 10 −9 méter skálán vagy annak közelében vannak olyan eszközökkel, melyek mérete 0,1-10 mikrométer nanobotot?

Figyelt kérdés
[link]
2021. márc. 2. 05:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit keresunk, az oltasban a chipet?


Egyebkent elektronnikroszkop kell a nanobotok megtekintesehez, ami boven tul van az egyszeri ember koltsegvetesenek korlatain.

2021. márc. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1

lol

2021. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy tíz mikrométeres valamit egy ilyennel: [link]

Már talán lehetne látni.

2021. márc. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3: a 10 mikrometeres az nem 'nanobot'.
2021. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az igaz:)
2021. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a tartomány egy jobb lupéval is lehet látni, nem szükséges hozzá mikroszkóp, sőt, akár szabad szemmel is, természetesen a részletek nélkül, de hát az már sokkal kisebb mérettartományt jelentene.

A tizedmilliméter az jól elkülöníthető az emberi szemnek, de a haj vastagsága az nagyjából 0,02 mm, vagyis 20 mikron és legtöbbünk látja a hajszálat.

Ezt a mérettartományt bármilyen mikroszkóppal lehet vizsgálni, ha képes kis nagyításra is.

2021. márc. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nem teljesen tudom hogy értelmezzem a le írást elvileg 10mikro alatti, de 10minusz9 az sokkal kisebb nem? Szinte már atomi szint. Azért egészen el képesztő hol jár a technika mindig rajongtam ezekért de valahogy nem fogja be az agyam hogy 2020 ba vagyok és már azon is túl. Volna pár kérdésem ezzel a kütyüvel kapcsolatban.


Szerintetek meddig képes meg maradni a vér áramba? És hogyan hat rájuk a mágnes?


Ahogy én tom szén nanocsövekből vannak így elvileg nem rozsdásodnak. De nem tom hogy jut a vérben energiához? Meg hogy amikor a vérlemezeket le bontja a szervezet ezek nem tűnek el vele?


Elvileg ezekkel nyomon követhetőek is vagyunk és meg is hackelhetők. Olvastam ebben a könyvben:


[link]

2021. márc. 2. 13:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Simán kerülhet bűnözők kezére.
2021. márc. 2. 14:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudjuk hogy a nanotechnológia a legszervesebben összefüggő terület a processzorgyártással a processzorok sebessége 3évente meg duplázódik. More törvény. 2022 ig 2004 től 18 évvel számolva 6 osztódás. 400 µm/2=200 µm/2=100 µm/2=50 µm/2=25 µm/2=12,5 µm/2=6,25 µm A vérsejtek mérete 6-8 µm között van. Szal a számok alapján az jön ki hogy ott járnak legalábbis 2022re de lehet már most is.
2021. márc. 5. 20:40
 10/10 Marci71 ***** válasza:

Tudom hogy nem mai kérdés de azért elmondok egy-két dolgot. A tranzisztorok mérete amit írtsz az nem mikrométer hanem nanométer. Nem tudom mit akarsz vizsgàlni de a fénymikroszkóp felbontásának elvi határa fél mikron azaz kb 500 nanométer. Ez a fény hullámhosszából adódik, a zőld fény hullàmhossza kb 550 nanométer.

Tehát ennél kisebbet nem látsz fénymikroszkóppal . Nagyobb felbontású technológia pl. elektronmikroszkóp az nem amatőröknek való, nemcsak az ára miatt hanem komoly laboratórium kell a használatához. Az elektron mikroszkóp még ráadásul béta sugárforrás is.

2023. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!