Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valamikor, valamilyen hatásra...

Valamikor, valamilyen hatásra beindulhat az emberi evolúció ellenkezője a visszafejlődés?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődés változást jelent és nincs iránya.
2021. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%
Az evolúció inkább alkalmazkodást jelent.
2021. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
12%
Valamilyen szinten már be is indult. Tudományosan igazolt, hogy az emberek egyre butábbak, évről évre csökken a fiatalok IQ-ja. Az okokról még vitatkoznak.
2021. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Wut?
2021. máj. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudjuk az evolúció jelentését, működését, akkor azt is tudjuk, hogy a természet törvényei szerinti működés állandó. Nincs minek visszafordulnia.
2021. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A fejlődés valamilyen irányban eleve visszafejlődéssel is jár, például eltűnnek az ujjaink közül az úszóhártyák, vagy a farokcsontunk visszafejlődött.

De világosan látszik a bálnáknál, hogy a szárazföldi életre alkalmas szerveik visszafejlődtek, hogy a vízi életmód felé fejlődhessenek és a fókák is valamilyen irányba fejlődnek, mert a hátsó lábaik uszonyokká válnak, vagy fordítva, egyenlőre nem tudják eldönteni, hogy a vízben éljenek tovább, vagy a szárazföldön, mert ez is, az is prímán jó nekik egyenlőre, esetleg ha egy pénzt feldobhatnának, hogy fej, vagy írás, akkor könnyebben dönthetnének, de bármerre is fejlődnek, az a másik irányból visszafejlődés lesz.

Speciel a tyúk, vagy a strucc bizonyára nem rajongott annyira a repülésért, mint a kendermagzabálásért, lehet, hogy szédült a magasban, bár ami azt illeti, láttam én már hatalmas magyar kakast, amelyik élt, halt a röpködésért, mást se csinált egész nap, csak nagy surrogással ide, oda szálldosott, amíg egyszer a háztetőre fel nem keveredett, de akkor annyira beijedt, hogy létrával kellett leszedni, azt többet nem próbálta, de mindig valami kerítésen tanyázott.

Lehet, hogy ha nem esszük meg az összes csibéjét, pár ezer év múlva egy újabb madárfaj alakul ki, amihez talán elég egyetlen bolond jószág kezdetben, talán az ember is így alakult ki, elég volt egy kis kíváncsi majomféle, amelyiknek eszébe jutott, hogy a bunkót, meg a követ össze is lehetne szerkeszteni, ha diót akar törni és attól kezdve nem volt megállás az atombombáig.

2021. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A strucc is remekül siklik, csak előtte egy kis sebességet kell összeszednie.

De 3 méteres kerítésen gond nélkül átmegy.

A tyúk se jön zavarba úgy 10 km magasságig.

2021. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Marci71 ***** válasza:
70%
Ha fejlődésen az értelmi képességek fejlődését értjük akkor már el is indult a visszafejlődés kb. 40000 éve. Az ok egyszerű: nincs szelekciós nyomás azaz nem a legértelmesebbek nevelnek fel több gyereket, nem nekik marad életben több utódjuk. Ha a kevésbé értelmeseknek pont annyi esélye van utódot létrehozni és felnevelni mint a legértelmesebbeknek ez pont elég a visszafejlődéshez. De ha körülnézel a világban azt fogod látni az esélyek nem egyformák, általában a gyengébb szellemi képességűeknek van a legtöbb gyereke. Szóval a magasabb szellemi képesség kontraszelektív . A jövőt mindenki gondolja végig....
2021. máj. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Pombe ***** válasza:
100%

@4


A @3 nyilván a Flynn-effektus megfordulására gondol. A 20. sz-ban (már amikor mérték) kisebb-nagyobb lendülettel, de folyamatosan nőtt az IQ-teszteken az elért pontszámok átlaga a Nyugati civ.-ban. Ez a tendencia mostanság megfordult.


[link]

2021. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Pombe ***** válasza:
100%

#8: "Ha fejlődésen az értelmi képességek fejlődését értjük akkor már el is indult a visszafejlődés kb. 40000 éve."


Hu. Merész következtetés. :)


#8: "Az ok egyszerű: nincs szelekciós nyomás azaz nem a legértelmesebbek nevelnek fel több gyereket, nem nekik marad életben több utódjuk."


Hát olyan 4 millió évvel ezelőtt az emberi vérvonalban a koponyaméret eléggé drasztikus sebességgel elkezdett nőni, és ezzel együtt elképesztő sebességgel szétszaporodtunk az egész bolygón.


Eszerint tömegével születtek a zsenik, amik egymást múlták felül folyamatosan? Nem tudom milyen szelekcióra gondolsz, de ha valami halálosra, akkor az aligha működhetett, mert ilyen iramú elszaporodás mellett azt lehet mondani, hogy az emberi vérvonalat túlzottan sok veszély nem fenyegette már 4 millió évvel ezelőtt se. Az, hogy nagy ritkán valakit elkapott egy ragadozó (már más nem emberi populációkhoz képest), vagy néha meghalt vadászat közben, az azért nem túlzottan jelent nagy evolúciós nyomást.


Pontosan mitől kellett volna olyan nagyon okosnak lenni a túléléshez? A szerszámok minősége mai szemmel nézve évmilliókon keresztül alig változott, ill. a technikai haladás is, és ennek ellenére robbanásszerűen terjedt szét az ember a Földön. Mondjuk egy hordában mindenki az okosságának köszönhette a fennmaradását? Szerintem egy cseppet se... Egyszerű rutinokat ismert mindenki, és jórészt a közösségi erő biztosította a fennmaradást, és ehhez nem kellett túl nagy intelligenciát produkálni. Ennyi erővel a mai kőkorszaki szinten élő emberek közül lehetne összegyűjteni a legjobb tudósokat, de úgy tudom ez nem így van. Ha az ilyen közösségekből felnőtt egyedek kerültek a civilizációba az esetek elsöprő többségében nem tudtak igazán lépést tartani a kihívásokkal, ill. ha gyermekként kerültek be, akkor se hallottam olyanról, hogy valami kiugró magaslatokba emelkedtek volna.


A 40000 évvel ezelőtt élt ember agya valszeg nem lett volna képes olyan teljesítményt felmutatni, mint a mai emberé, már csak azért se, mert az agy gyermekkorban a mi civilizációnkban rengeteg és elképesztően széles skálán mozgó stimulálást kap, aminek hatására az agy "izmosodik". Pl. ha az erdőben nevelkedett gyerek nem kapja meg ezeket a "kezdőlökéseket", akkor felnőttkorban egyszerűen tényleg többnyire már nem képes olyan szellemi kapacitás felmutatni, mint amit az átlag képvisel, sőt, sokszor már inkább mentális zavarokat produkálnak.

2021. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!