Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Eljuthatunk-e valaha oda a...

Eljuthatunk-e valaha oda a tudományban, hogy meg tudjuk válaszolni van-e isten vagy sem?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Lehetséges ilyesvalamit kideríteni egyáltalán?

2021. máj. 24. 15:07
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
0%
#31vagyok Nyugi csak viccelek XD Nem vagyok ilyen bunkó.
2021. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
0%
#32vagyok és ateista is vagyok
2021. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

"Ha valaminek a léte egyértelműen bizonyított, akkor mi abban az arrogancia, ha azt állítom, hogy van?"

Semmi.

Kérlek, mutasd meg, hogy hol állítottam ezt!

"Viszont a kitalált és így cáfolhatatlan dolgok kategóriája, Spagettiszörny, rózsaszínű egyszarvú és minden más - pontosan ugyanolyan, mint Isten, semmilyen különbség nincs közöttük."

De, elég jelentős különbségek vannak közöttük, persze falszifikálhatóság terében tényleg nincs, mint azt már harmadjára ismerem be.

2021. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

@33

Tudathasadás?

2021. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

"Kérlek, mutasd meg, hogy hol állítottam ezt!"


1 25 ben írta valaki.


"elég jelentős különbségek vannak közöttük, persze falszifikálhatóság terében tényleg nincs, mint azt már harmadjára ismerem be."


Vannak különbségek,igen, hiszen a spagettiszörny és a rózsaszínű egyszarvú, meg Isten nem ugyanolyan, de abban a tekintetben tökéletesen egyformák, hogy ugyanabban a kategóriában vannak, amiknek a létezési lehetősége megcáfolhatatlan, viszont egyikre sincs bizonyíték,hogy létezne. Természetesen millió dologgal együtt vannak együtt, bármilyen kitalált dolog odakerülhet, amit úgy találnak ki, hogy ne legyenek cáfolhatók.

2021. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

"Tehát azt állítani, hogy Isten nemléte egyértelmű lenne, amikor nincs bizonyíték erre, pontosan annyira megalapozatlan arrogancia,


mint a létét egy egyértelműen bizonyított valaminek állítani."

Én ezt írtam. Mivel Isten léte nem egyértelműen bizonyított,

annak állítani a létét megalapozatlan arrogancia.

Valószínűleg félreérthettél, nem volt meg a szövekörnyezet.

2021. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

"Természetesen millió dologgal együtt vannak együtt, bármilyen kitalált dolog odakerülhet, amit úgy találnak ki, hogy ne legyenek cáfolhatók."

Vaagy nem úgy találják ki őket, hanem léteznek, csak ilyen formában.

Hozzá kell tenni ezt is, hiszen ez is lehetséges.

2021. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
#35Mondom, hogy csak viccelek. Amúgy szeretek mindenkit! <3
2021. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
Én is téged.
2021. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Istennel az a baj, hogy létezésének nincs objektiv jele az Univerzumban. Tehát akár létezik, akár nem az Univerzum ugyanolyan. Az Univerzum fogalmába az értelmes lények tudatát is beleértem!
2021. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!