Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Eljuthatunk-e valaha oda a...

Eljuthatunk-e valaha oda a tudományban, hogy meg tudjuk válaszolni van-e isten vagy sem?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Lehetséges ilyesvalamit kideríteni egyáltalán?

2021. máj. 24. 15:07
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
Van még kérdés, vagy mindenki mehet, amerre lát?
2021. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítatlan dolog létezését elfogadni irracionális, akkor is, ha nem lehet cáfolni.
2021. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Eddig csak háromszor ismertem be ezt.
2021. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egyszerű logika mentén eljuthatsz a válaszig. A földön rengeteg vallási felekezet létezik. Mindnek megvan a maga története a föld és az ember keletkezésére. A föld és az ember viszont csak egyféle módon keletkezhetett. Ha ezt több ezer féle módon magyarázzák, ott baj van. Mégpedig az, hogy egyik sem igaz. Persze lehet köztük az az 1, ami igaz, de miért gondolnád azt, hogy az pont a Te istened, és nem valamelyik bennszülött törzs istene. Ha az a bizonyos isten képes volt megteremteni mindazt , amit neki tulajdonítanak, hogy a fenébe nem tudta mindjárt a számítógépet is megteremteni ?
2021. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
25%

"Mégpedig az, hogy egyik sem igaz"

Hogy következtetted ki ezt?

"Persze lehet köztük az az 1, ami igaz, de miért gondolnád azt, hogy az pont a Te istened, és nem valamelyik bennszülött törzs istene"

Azért gondolnád azt, mert ebben hiszel.

Ilyen egyszerű. Mert azzal kapcsolatban van élményed, különböző jó benyomásaid, stb.

Ez pont olyan kérdés, hogy miért szeretem jobban az országúti kerékpározást, mint a focit. Mert.

Semmivel sem ésszerűbb azt gondolni, hogy sok lehetőség közül egyik sem igaz, mint azt, hogy csak az egyik az, ha nincsenek erre utaló jelek.

2021. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
49%

...és nincsenek erre utaló jelek.

Tehát mivel sem a nem létezésben hit, sem a létezésben hit nem

bizonyítható, az a logikus, ha nem hiszel egyikben sem.

De nem kell feltétlenül a logikus álláspontot választani...

2021. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
Ha a Kardasev skála alapján feltételezzük hogy a nagyon távoli jövőben a mesterséges intelligencia-hátrahagyva minden emberi jelenlétet-100%-osan uralni fogja az univerzum minden egyes atomját, azt már nevezhetjük Istennek. És képes lesz új világot létrehozni. Ergo a mi univerzumunk is könnyen lehet virtuális, teremtett világ.
2021. máj. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

Isten létezését senki nem bizonyította függetlenül és alátámasztva (ezért is létezhet többezer istenség).


Amíg nem bizonyított, addig a tudomány nem is fogadja el.


A tudománynak módszertana van, ami nagyon sok idő alatt, sok próbán keresztül alakult olyanná, amilyen most. Ebben a rendszerben isten léte nem bizonyított, ezért nem is foglalkoznak vele.

2021. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
Volt egy könyv amit olvastam, azt ecsetelgette egy részben, hogy csak képzeld el, te milyen tudományos eredménnyel, milyen matematikai képlettel lennél elégedett annyira, hogy kijelenthesd: nincs isten? Szerintem érdekes elgondolkodni a kérdésen. (Nem vagyok hívő)
2021. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány nem úgy bizonyít, hogy tagad. Ez viszonylag egyszerű dolog: aki állít, az bizonyít. A tudományosság alapja az, hogy azt kérdezi attól, aki mond valamit, hogy igazolja azt a tudományban elfogadott módszerekkel. Azaz pl azt mondja valaki, hogy megtapasztalta istent, akkor írja már le ez hogy sikerült és mondja el, hogy tapasztalhatja meg más is. Ha ezzel más is meg tudja tapasztalni, akkor az rendben van. Amíg ez nem működik, addig meg nincs rendben, azaz nem létezik azt, amit meg kell tapasztalni.
2021. máj. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!