Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nincs Budapesten egész...

Miért nincs Budapesten egész májusban zivatar?

Figyelt kérdés
Két évvel ezelőtt ilyenkor Budapest belvárosában akkora viharok, villámlások, mennydörgések voltak már májusban, hogy azóta sem tapasztaltam hasonlót. Tavaly volt egy komolyabb zivatar, jégesővel, de ennyi. Most egyáltalán nem tapasztalatok ilyet, pedig szeretem a zivataros időt, be van borulva és időnként szemetel az eső. Mi ennek az oka?
2021. máj. 27. 20:14
 1/4 anonim válasza:
Most harom napig esett kb. Elotte is volt eso. Tobb eso volt mar mint napsutes kb.
2021. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Be is mondtak a rafioba, majusi eso aranyat er.
2021. máj. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
*radioba
2021. máj. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A meteorológiai okát nem tudom.



Viszont nekem nem hiányoznak. Egy dolog, hogy szerintem full veszélyes a villámlás és ezért én speciel félek is tőle. Ezt még el lehet hessegetni, mert egyre több helyen van egyre komolyabb villámvédelem - bár ha a közelben csap le, az indukció által gerjesztett áram több elektromos készüléket is tönkretehet, akkor is, ha ki vannak húzva (tévedések és pontatlan kifejezéshasználat jogát fenntartom).


Viszont az idegrendszerem nagyon nem bírja a hirtelen hangos, csattanós hangokat, mindegyik hirtelenebb vagy szimplán hangosabb dörgéstől megijedek. A legegyszerűbb, ha füldugót használok és rá még fejhallgatót is teszek, de ez se a fülnek nem jó se nem oldható meg mindig.



Egy szó, mint száz, ne is legyenek.

2021. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!