Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most akkor ez a globális...

Most akkor ez a globális felmelegedés kamu vagy mi az igazság?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 22:14
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Na, az ilyen tanulatlan, unintelligens emberek miatt sordródik a civilizációnk az egyre biztosabb pusztulásba.

Nem kellene hozzá olyan hú, de nagy ész és tájékozottság, hogy meg tudd állaptítani: baromira nem kamu. Elég csak nagyszüleidet megkérdezned, hogy akkoriban milyenek voltak a telek, és milyenek a nyarak. Nem azt fogják mondani, hogy nyáron döglődtek a 35-40 fokban, télen meg csak képeslapon láttak havat. Hanem azt, hogy minden télen volt hó, és nem csak 1-2 napig maradt meg, hanem hetekig, sőt, volt, hogy egész télen át. Teljesen természetes volt, hogy télen fagy van. Nem voltak ritkák a -10 fok alatti hőmérsékletek sem. A nyarak meg melegek voltak, de nem fullasztóak. 35 fok? Extrém ritka volt. 21 fok volt a júliusi középhőmérséklet, ami 10 fokos napi hőingással számolva olyan 26 fokos napi maximumokat jelentett. Voltak persze ennél melegebb napok is, de nem úgy, hogy egy hónapon át 25 fok a középhőmérséklet.


Amit sok beszűkült látókörű ostoba "ellenérvként" szokott felhozni, az az, hogy "de hát múlt hónapban is volt pár nap, amikor fagyott". Igen. Meg mellette van 300 olyan nap, amikor jócskán a normális fölött van a hőmérséklet. Ez olyan, mint ha azt mondanám, hogy nincs a világon sehol éhezés, mert én történetesen nagyon jól laktam tegnap. Vagy mint ha azt modnanám, hogy erdőtűz sincs sehol a világon, mert a falu melletti erdőben nem is volt évtizedek óta tűz. Sőt! A napfény is csak kamu, hiszen kinéztem éjszaka az udvarra, és nem is láttam napfényt...

Logika, tudjátok, logika...

Nem véletlenül van a nevében, hogy GLOBÁLIS felmelegedés. Világviszonylatban kell nézni, és átlagosan. Az, hogy Bivalyb***nádon két hete komoly fagyok voltak, semmit nem igazol vagy cáfol. Az, hogy vele egyidőben a Föld területének 80%-án a sokéves átlagnál jóval magasabb volt a hpmérséklet, az már annál inkább.


"Globális felmelegedések és lehűlések váltják egymást mióta világ a világ"

Igen. Csakhogy pár dolog azért nem irreleváns. Mondjuk az, hogy:

- Ez milyen mértékű? Pár tized fok? Néhány fok? Vagy 5-10 fok?

- Ez milyen tempóban történik? Évszázadok alatt? Évtizedek alatt? Vagy még kevesebb idő alatt?

- Mi okozza? A természet ciklikussága? Vagy netán az, hogy tele van barmolva minden szén-dioxiddal, miközben a zöldterületek felét kiirtotta az emberiség?

És végül: mik a következményei? Kisebb gazdasági problémák? Vagy esetleg éhínség? Esetleg egy globális katasztrófa?

Amúgy meg fél perc rákeresni:

[link]

A legfőbb probléma pont az, hogy ez már nem tudható be pusztán a természet ciklikus szeszélyének. Ez nem amolyan "néha kicsit hidegebb, néha kicsit melegebb" periódus ezen a grafikonon, hanem egy meredeken felfelé ívelő szakasz.

De még ha pusztán természets dolog is lenne (nem, nem az), az sem adna okot rá, hogy tétlenül nézzük a bolygónk pusztulását, éhínségekkel, katasztrófákkal együtt, miközben tudunk tenni ellene.


"De ez ellen nem lesz hatásos semmiféle légszennyzés csökkentés + zöld politika + hasonló kamuk."

De.

Persze, akinek az "érvelés" annyit jelent, hogy "azé, mer én aszontam", azzal felesleges vitatkozni. Annak annyi értelme van, mint tyúkot tanítani deriválni.

Mondjuk az, hogy a "légszennyezés csökkentése", mint folyamat önmagában valaki számára "kamu", ott azért komoly mentális defekt figyel be.


"Június van, aztán még fűtök."

Júliusban meg napi 25 órában járatok a 200 wattos klímát. Decemberben meg kisgatyában és pólóban mászkálsz odakint.

De persze aki olyan buta, hogy neki szól a Fidesz-propaganda, azzal kár vitatkozni. Bár én az ilyennek nem, hogy végzettséget, de még szavazójogot sem adnék, hiszen az esze egy naposcsibe szintjén van.


#12 "Aki tud angolul, érdemes elolvasni."

Sajnos aki elemi logikai következtetéseket sem képes felfogni, az elég valószínűtlen, hogy ért angolul, vagy ha valamicskét kotyog is az adott nyelven, akkor sem fogja felfogni, hogy mit olvasott.

2021. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

"z egész globális felmelegedés mesterségesen generált jelenség, amit arra fognak felhasznáni, hogy a fekete népesség megostromolja Európát." Ne, erről beszéltem, te tényleg annyira hülye vagy, hogy neked szól a Fidesz-propaganda.

Az iylen ostobákat sterilizálni kéne, nem hogy még engedni szavazni...

2021. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim válasza:
100%
Az azért ugye megvan, hogy a jégsapkák olvadása messzemenően nem csak a tengerszint emelkedése miatt problémás?
2021. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

A jégsapkák olvadása azért is cinkes, mert csökken a Föld albedója ugye, és még kevésbé fogja tudni visszaverni a hőt, tehát méginkább növeli a hőmérsékletet

Mindegy, bízzunk benne, hogy egyetlen együgyű felmelegedés-tagadó retardált se fog döntési pozícióba kerülni, épp elég volt Cockface Trump-ot elviselni, aki a pár magányos agysejtjével kijelentette, hogy globális felmelegedés nincs és punktum, mi vagyunk a legerősebb ország a Földön, amit mi mondunk, az meg van mondva

Hát igen, neki még a szén-dioxid is vigyázzba állt ugye :D lol!!!!!

2021. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 Wadmalac ***** válasza:
100%

"elég volt Cockface Trump-ot elviselni, aki a pár magányos agysejtjével kijelentette, hogy globális felmelegedés nincs és punktum"

Aztán kicsit elbeszélgetett a szakértőivel, akik megmondták, hogy de hát Elnök Úr, sajnos tényleg van globális klímaváltozás.

És akkor átállt arra a politikára, hogy igen ,kiléptünk a nemzetközi klímaegyezményből, de bevezettünk helyette az USA-ban egy szigorúbbat. :D

Szóval szépen lehajolt, félretolta a parókát é smegcsókolta a saját seggét. :)

2021. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
0%
Ez is túl van tolva mint a covid
2021. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Wadmalac ***** válasza:
80%
X26. Kicsit lehet, hogy mindkettő túlzó, de írtam ,ha nem így lenne, mindenki szarna bele.
2021. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, kb. úgy képzeltem el, hogy amikor Cockface Trump jutott hatalomra, letérdepeltette az összes klímakutatót, oceanográfust, és karmesterként vezényelt: "mondjátok szépen utánam: Kula bácsi nincsen, nem létezik..."

Az a baj, hogy ezzel a 4 évvel is pótolhatatlan időt veszített az emberiség...

2021. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Ehhez képest most, Bidennél sem pörgött fel nagyon a dolog: csak megszüntették az eddigi korlátozásokat.

Pont annyit szán rá, mint idáig, Trump előtt.

Ez meg kevés lesz!

2021. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, Bidenért se vagyok oda (konkrétan ő is egy báb), de egy piros pont neki is jár. A rádióban épp pár hete volt róla szó, hogy összetrombitált egy klímakonferenciát, amit Cockface Trump nyilván méltóságon alulinak gondolna :D
2021. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!