Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igaz ez? Ezt olvastam a...

Igaz ez? Ezt olvastam a neten: "az esetek 85%ban lehetetlen valakinek a véleményét észérvekkel megváltoztatni, ha nem észérvek alapján jutott arra a véleményre".

Figyelt kérdés
De ezt nem értem. Mik az észérvek? Mert mindenki azt hiszi magáról, hogy észérvek alapján dönt.
2021. jún. 9. 12:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Az még kevés, ha valaki azt HISZI.
2021. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a Trump rajongók is azt hiszik hogy érvek alapján döntöttek"

Tényleg érvek alapján. Csak a szubjektív háttérvéleményük miatt nem mérték fel az érvek valósságát és azok ellenérveit sem.

Annyira már van logikus működésű az agyunk, hogy érv kell.

De annyira még nincs, hogy ezek az érvek feltétlenül objektívek és igazak legyenek, meg felmérjük a másik oldalt is.

2021. jún. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Fanatikus hívővel NEM lehet vitázni, vagy pedig értelmesen beszélni.

Ez egyfajta elmebetegség. A vallási fanatikus hitre külön szakszó is van.

2021. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Kései Sirató ***** válasza:

A kérdésre válasz:

Én azt gondolom, hogy igaz.

Sokszor befolyásolnak bennünket az érzelmeink, tapasztalataink, a pillanatnyi hangulatunk, az éberségünk, vagy fáradt állapotunk, az alkohol, vagy gyógyszerek.


Az észérvek objektív indokok, okok, vagy célok. Nem minden észérv szorul bizonyításra, vannak olyan igazságok, amit mindenki tud, nem kell külön bizonyítani, mert köztudott információk.

2021. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az emberi agy értelmesebbé válása evolúciósan a jobb csoport-kooperáció miatt történt, a kommunikáció is ezt szolgálta, a tiszta logika esetlegesen az eszközhasználat és jövőtervezés terén lehetett előny, de inkább melléktermék.

Emiatt pl. a csoportérdekeink erősebben irányítanak minket, mint a tiszta objektivitás. Amit sokan mondanak, elhisszük. Ami érzelmileg közel áll hozzánk, elhisszük.

Sok embernek erős logikai ellentmondásba kell botolnia, hogy feladja a szubjektív véleményét.

Sokan még ilyenre sem képesek.

2021. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

Tudományosan bizonyitott, hogy végsősoron minden érveles érzelmi alapu. A mértékben van a különbség talán.

Nem hiszek abban, hogy adott ideologiai vagy vallasi csoporthoz tartozok tulajdonsága ez, másoké pedig nem.

Ez egy általános emberi dolog aminek a mértéke egyénileg változó.

2021. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
39%

Nem, és a tudomány főleg nem mondja ezt.

Bőven létezik bizonyításon alapuló érvelés: pl. matek, fizika - ott más nem is elfogadott.

2021. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mondom hogy tudom tudományosan bizonyitott. Nem magamtol talaltam ki.

Nem azt mondtam hogy nem lehet racionális de akkor is érzelmi alapú.

2021. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mondj egy érzelmi alapú bizonyítást a másodfokú egyenletre!
2021. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

Matek rossz példa.

Annak megvan a saját keretrendszere, azon belül tudsz csak játszani, az meg kötötten logikai.

Ha a részeget megtámasztod minden oldalról, persze, hogy nem szédeleg.


Itt a személyes döntések, véleményalkotások a téma, nem matematikai bizonyítások.

2021. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!