Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a vízlágyítók "Ioncserélő kapacitását"?

Figyelt kérdés

Például: [link]

"Ioncserélő kapacitás 1,85 m3 x °dH"


Micsoda ez a m3 x °dH? Azt megtaláltam, hogy:

°dH: német keménység: 1 °dH=17,85 mg/l kalcium karbonát (CaCO3) vagy 1 °dH=10 mg/l kalciumoxid (CaO),

és hogy:

Lágyított víz < 5.6 ˚dH

Lágyvíz < 10 ˚dH

Mérsékelten kemény víz 10-15 ˚dH

Kemény víz > 15 ˚dH,

de ezt a m3 x °dH mértékegységet nem tudom értelmezni. Hogyan tudom kiszámolni, hogy egy vízlágyító milyen jól működik, hány °dH-s lesz a víz ha át van folyatva rajta?



2021. jún. 15. 20:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy úgy kellene értelmezni, hogy 1,85 köbméter vizet képes meglágyítani? És utána elveszti a tudását? De így se értem a x °dH-t, mert ha még / °dH lenne, akkor a bejövő vízre vonatkozó értéket be lehetne helyettesíteni, tehát a keményebb vízzel csökkenne ez az érték. De nem osztás van, hanem szorzás...
2021. jún. 15. 20:52
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem veszti el a "tudását", arra van a hozzá való sótabletta, hogy regenerálja az ioncserélő gyantát.
2021. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ilyen kis vízlágyítókba nem lehet sótablettát rakni. Ez egy sima szűrő, műanyag házban, egyik oldalt bemegy rajta a víz, a másikon meg kijön a szűrt.

Ilyen házba kell beszerelni: [link]

2021. jún. 15. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég gagyinak néz ki.....

Akkor valszeg 2 köbméter után kuka....

Ha egyáltalán lágyítja a vizet....

Egyáltalán, ivóvízet minek kéne lágyítani?????????

2021. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én nem ivóvízre használnám, hanem magasnyomású elé kötném be, autómosáshoz például.

A kapacitási értéke egy normálisabb vízlágyítónak azt tudom, hogy több százas nagyságrend, tehát az biztos jobb, csak ezt a "m3 x °dH" mértékegységet még mindig nem tudom értelmezni, szóval nem tudom, hogy ez most a víz lágyságára utal-e, vagy csak hogy mekkora mennyiségű vizet tud meglágyítani.

2021. jún. 15. 21:37
 6/8 anonim ***** válasza:

A kapacitás jelzi, hogy a vízlágyító mennyi lágy vizet képes előállítani, amíg a gyanta telítődik.


Példa: A 20 m³ x ° dH kapacitású vízlágyító 20 m³ vizet 1 ° dH-val tud lágyitani, amíg meg nem kell regenerálódnia. Ha 20 ° dH vízkeménységet el kell távolítani, akkor a lágy víz mennyisége 1 m³.


[link]


A linkelt szürőt felejts el. Kőzelébe sincs ahhoz a viz mennyiséghez ami magasnyomásúhóz szükséges. Ezeket pl mosogép elé és hasolló helyekre tervezték.

2021. jún. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Túl korán küldtem el. Az átfolyó viz a vizlágyiton mindig 0 keménységű lesz, majd a kivánt keménység mértékében kevernek hozzá keményvizet.
2021. jún. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Szóval akkor hibás a mértékegység, mert akkor m³ / °dH-nek kellene lennie. Ahol a °dH a bejövő víz keménysége. Így egy 20 m³ / °dH-s berendezés akkor 5 °dH keménységű vízből 20/5 azaz 4 m³-t tud meglágyítani, míg mondjuk 10 °dH keménységű vízből 20/10 azaz 2 m³-t.


"Kőzelébe sincs ahhoz a viz mennyiséghez ami magasnyomásúhóz szükséges."

Azt írja, hogy "10 liter/perc átfolyásnál 0,05 bar" a nyomásesése a szűrőnek. Ez még bőven elfogadható szerintem, mivel a mosóm 6 liter/perc átfolyással dolgozik. De a grafikon szerint több vizet is át tud engedni, csak nagyobb lesz rajta a nyomásesés.

Mindenképp valami ilyesmit szeretnék, mert a rendes nagy vízlágyítók túl drágák nekem. Úgy 20 ezret tudnék adni érte. Ha van jobb opció ennyiért, akkor örülnék, ha megírná nekem valaki ezt.

2021. jún. 16. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!