Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 13 évesen...

Hogyan tudnék 13 évesen önmagam megtanúlni angolul (tovább lent)?

Figyelt kérdés
Eddig az általánosban németet tanultam a tavalyi évtől (hetediktől)kezdtem el angolt tanulni de nem valami komoly az angol oktatás bár egy év alatt többet megértek belőle mint a németből 7 év tanulás után ... középiskolába olyan helyre megyek ahol elég sok angol óra van egy héten 10nél több de addig is nincs valakinek valami tapasztalata vagy ismerőse hogy önmaga megtanult Angulúl valami módszerrel?
2010. aug. 26. 16:16
 1/9 anonim válasza:
79%

először tanúúlj meg magyarúúl :-)

7 év német meg több mint 2 év angol. -.-"

2010. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Előbb magyarúl tanúlj.
2010. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ügyelned kéne a magyar helyesírásra is, bár ez másokról is elmondható. Én hét éven keresztül tanultam angolul gyerekkoromban, és így sikerült ketennem a középfokú C vizsgát.

Nagyon csodálkozom azon, hogy a némettel ennyire hadilábon állsz, az angollal viszont ilyen jól haladsz, persze, ha valóban így van. Jó lenne ennek tudni az okát, hiszen nekünk magyaroknak a német szokott jobban menni.

Mindent egybevéve, ha jövőre ilyen sok angolórád lesz, akkor nyilván jól fogod azt a nyelvet tudni, így nem kell máshoz folyamodnod.

2010. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akartam írni: "letennem".
2010. aug. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
van egy ingyenes tanfolyam www.5percangol.hu azt hiszem.es nezz filmeket eredetiben,de tolts le angol feliratot hozza,az sokat segit. ird ki,tanuld meg a kifejezeseket.
2010. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem az segített többek közt, hogy angolul naplót kezdtem írni.
2010. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha sorozatot vagy filmet nézel gépen akkor azt angol hangal és magyar/angol felirattal tedd, vannak lejátszók amik két feliratot is képesek megjeleníteni (fent, lent)


5perc angol tényleg jó amúgy.


Én nekem 3 év online játszás nagyon sokat segített (angol játék) ... bár erre nincs idő, meg azért a játéban nem a nyelvtanulás az első :P


+ Biztos van a városban valami tanfolyam, én is egy ilyenre jártam, és rendesen belém verték, meg is lett a nyelvvizsgám

2010. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én angolom is rettentő sokat javult a filmeknek hála.


Mondjuk kell hozzá egy alapszintű nyelvtudás, de sokkal jobb úgy tanulni, hogy közben nézed a kedvenc sorozatodat.

2010. aug. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

a véleményem ( közép szintű angol nyelvvizsga előtt állok) az hogy az iskolák Magyarország-on semmit sem érnek:D

az oktatás ügy, a tanárok hozzáállása, a diákok hozzáállása.. nem ér az egész lopikulát sem. én amit most tudok angolul ( ego nélkül) megértek bármit (kivéve ha túlnyúlik a szókincsemen a mondat) bármikor összetudok épkézláb normális mondatot hozni bármiről, tehát tudok kommunikálni normálisan : NEM AZ ISKOLÁNAK KÖSZÖNHETŐ

a koszon kívül ott semmi sem ragadt rám pedig egy elég neves gimnáziumba jártam + általánosba is

az egésznek semmi értelme nem volt semmi nem ragadt rám ott mintha értelmetlenül elvettek volna az életemből 10 évet ( mert általános 5. osztályig volt értelme tanulni utána már csak a fölösleg megy) játssz sokat angol nyelven nézzél filmet felirattal és közben koncentrálj arra hogy érted e amit mond. ez a normális verzió vagy ha nagyon masszívan akarsz tanulni: vegyél elő egy szótárt és tanuld meg...a nyelvtant talán egy magántanár leíratja veled, hogy mikor mit, s hogyan használj ennyi az egész -.- de az iskoláktól Mo-n ne várj sokat:D csöves képző az összes főleg azok amiknek hírneve van XD

2010. aug. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!