Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pontosan hány pontos IQ...

Pontosan hány pontos IQ teszttől lehet valaki Mensa tag?

Figyelt kérdés

2008. dec. 8. 23:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy tévedek, de azt hiszem, hogy a mensa tagsághoz nem IQ teszt kell, hanem egy speciális kérdőív kitöltése, ami nem egyezik meg 100%-ban egy IQ teszttel. És azt hiszem ezen a spéci teszten kell megfelelően jól teljesíteni ahhoz hogy felvegyenek.
2008. dec. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

El kell menni az ő saját tesztjüket kitölteni ott felügyelet alatt, és fizetni kell. Ez nem egy átlagos iq-teszt és nem pontbemondásos alapon vesznek fel tagnak.


Ma hallottam először a mensaról de fél perces kereséssel a googleban megtaláltam a kérdésedre a választ.

2008. dec. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
A saját lapjukon is ki van írva, 138 talán? De ne akarj odamenni, tele van idiótákkal, megnéztem néhány videót róluk, és hát. Akinek az a csoportosulás elve, hogy milyen baromira okosak vagyunk, az inkább ne barátkozzon velem. Én is beférnék több teszt alapján, de inkább meg sem próbálom, mert nem vagyok kíváncsi rájuk...
2008. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Ja, beférni, beférne az ember, de nem akar. :)
2008. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

én is kigoogle-öztem a kérdést, de a honlapjukon nincs rajta a ponthatár, azért kérdeztem meg - attól függetlenül, hogy saját tesztjük van még kell lennie valami IQ pontszámításnak

hát, azért köszi a válaszokat

2008. dec. 9. 20:25
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
130 kell a saját tesztjükön, de ez változhat, ugyanis a céljuk az, hogy a felső 2%-ot gyűjtsék be. ha nő az átlag IQ, nehezebb lesz a bekerülés...
2008. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
27%

Szerintem senki nem válaszolt pontosan a kérdésre. Szó szerint: az ugyanis világos és mindenhol megtalálható, hogy 130-as IQ felettinek kell lenni. sztem a kérdező arra kíváncsi, hogy a 36 kérdéses Mensa tesztből hány kérdésre kell jól válaszolni, hogy ez a 130-as IQ kijöjjön.

Erre azonban én sem tudom a választ. :(

2009. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
25%
Nemrég töltöttem ki egy tesztet. Tippem szerint 2-3 hibát vétettem, így jött ki a 135 feletti érték (pontosan nem mondták meg mennyi, mert efelett nem lehet mérni), ami elég a Mensa tagsághoz. Szóval szerintem a 36 kérdésből legalább 32-öt illik megcsinálnia annak, aki tag akar lenni. sok sikert!
2009. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"El kell menni az ő saját tesztjüket kitölteni ott felügyelet alatt, és fizetni kell. Ez nem egy átlagos iq-teszt és nem pontbemondásos alapon vesznek fel tagnak.

Ma hallottam először a mensaról de fél perces kereséssel a googleban megtaláltam a kérdésedre a választ."


Kedves nagyon okos! A valaszt nem adtad meg, ahhoz el kellett volna menned tesztre vagy valakol hallani aki mar volt.

2010. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Az elozo valaszolo vagyok.

A valaszom meg lematadt es potolom, hogy szo ne erje a hazam tajat. 130 a hatar ahogy a tobbiek mondjak, es az online tesz jol tukrozi az ottani teszt nehezsegi fokat, tehat ha te ott jol teljesitesz akkor a rendes teszten is hasonlo eredmenyt fogsz elerni. Egy kicsit masabb, az ottani teszt viszont.

2010. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!