Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Normális ez a hőmérséklet?

Normális ez a hőmérséklet?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
melyik?
2021. júl. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja. Melyik ?
2021. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezünk normálisnak?

Hosszú életem során többször volt hasonló meleg. Csúcsdöntögetések ugyan vannak, de ezek műszeres értékek, azt mi nem igazán érzékeljük. Legalábbis szerintem, ha egy nap azt mondják, hogy ma 34,7 °C fok volt, utoljára 1941-ben volt ilyen meleg, akkor 34,6 °C-ot mértek az édes mindegy.

Gyermekkoromból tartósan forró nyarakra, és nagyon havas, hosszú telekre emlékszem. De olyan nyár is volt, amikor a Ha Medárd napján esik, akkor negyven napig esik teljesült.

Hogy az emelkedő átlaghőmérséklet, az olvadozó Sarkvidék, Grönland jégtakaróvesztése pusztán az emberi tevékenység miatt van, nem tudom.

A jégkorszak normális volt?

Tudományokban nem illene bután, tájékozatlanul írogatni, mint most teszem én, de könnyen lehet, hogy ember nélkül is erre fordulna a természet.

No meg mi is annak része vagyunk. Ha balszerencsénkre értelemmel rendelkezünk, és az arra sarkal minket, hogy olyanokat tegyünk, ami esetleg a végzetünket okozza,az természetes vagy sem? Nem tudom.

2021. aug. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A római birodalom ettől nagyobb hőmérsékleten virágzott. A magasabb hőmérséklet ritkább, mint az alacsonyabb. Jelenleg átlaghőmérséklet szempontjából nem vagyunk extrém magasak. A középkori kis jégkorszak hőmérsékletei kifejezetten alacsonyak voltak. Másrészről meg egyáltalán nem ismerjük az időjárás konkrét változásait, csak számítások alapján tudjuk a múltbeli hőmérsékleteket, mert csak kb 150 éve vannak mérések.
2021. aug. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Azt számold be,hogy gyermekkordban ,még 3 000 000 Homo lopta a napot.

Most 3* annyi.

2021. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
teljesen az.
2021. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy érzem hogy elviselhetetlen ez a hő.
2021. aug. 8. 17:49
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Nemnormális, szetintemse, bár én közmunkás vagyok!
2021. okt. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!