Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Képes lenne e egy kizárólag...

Képes lenne e egy kizárólag víz alatt élő intelligens faj technológiai fejlődésre? Vagy ahhoz egy ponton mindenképp szükséges lenne a tűzgyújtás képessége (ami ugye víz alatt felejtős)?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy a szóban forgó faj minden egyéb követelménynek megfelel: elég intelligens, tud megfelelően kommunikálni a fajtársaival, képes tárgyak használatára (pl. csápokkal) stb.

2021. aug. 1. 14:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tüzet lehet rakni a víz alatt is, egy tartályban, ha az oxigént tudják hozzá biztosítani, az meg van a vízben bőven. A füstöt elnyeletik a vízben. Amúgy technológia fejlődés tűz nélkül számomra elképzelhetetlen. Valamennyi felszíni munka mindenképp kellene, mire le tudnak menni a víz alá.
2021. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Z003 ***** válasza:
78%

A tűz gyújtás először az étel készítésben játszott szerepet, ami javította a felhasználható tápanyagok menyiségét. Ha feltételezzük hogy ugyan erre szüksége lenne ennek a fajnak is (és nem áll rendelkezésre elektromosság) akkor valószínűleg geotermikus források hőét használnák erre.


Mivel víz alatt az elektromosság nem feltétlenül lenne kifizetődő viszont a geotermikus forrásokból nagy mennyiségű gőzt nyerhetnének, amit felhasználatlannak gőzgépek működtetésére


De azon a ponton hogy képesek tiszta(desztillált) onnantól kezdve azt használhatják valamilyen elektromosság kihasználása mivel a szigetelő képességét kihasználva lehetne vezetőket készíteni.

2021. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
#2 először van tüzed, utána tudsz csak fémeket előállítani (gőzgép, vezeték, stb.). Szóval a víz alatti technológiai fejlődés meglehetősen nehézkes...
2021. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Z003 ***** válasza:
73%
#2 Ha a tengerben van malachit abból könnyen lehet rezet csinálni ezek a források akár 300°C is lehetnek ami épp elég a réz előállítására.
2021. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Z003 ***** válasza:
100%

(*#3)


+ amint van rezük lehetséges egyszerű generátorokat készíteni amit használhatnak elektrolízisre amivel megnyílik szinte a teljes általunk ismert vegyi ipar. Persze ehhez le kéne küzdeni a szigetelési problémákat.

De ha azt sikerül leküzdeni akkor szerintem elérhetnének arra a szintre amin mi állunk.

2021. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Rezet, malachitból, 300 fokos hőforrásban. Na erre a technológiára kíváncsi vagyok, kifejtenéd kicsit részletesebben?
2021. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Z003 ***** válasza:
100%

Persze, a malachit vagy bázikus réz karbonát megközelítőleg 290°C elbomlik elemi részre. Ez a hőmérséklet tovább lehet csökkenteni mondjuk szén hozzáadásával. Ezen a hőfokon persze nem olvadna meg a keletkező réz, de gondolom ha eleget összegyűjtenek csak össze lehet valahogy kalapálni a réz szemeket.


Bár a nagy nyomás miatt nagyobb hőmérséklet kéne mint 1 atm nyomáson. A legforróbb ilyen hőforrás nagyjából 450°C körüli úgyhogy az csak elég a reakcióhoz.

2021. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 EagleHUN ***** válasza:

Szerintem előzőek jól kifejtették mekkora nehézséget jelent technikai civilizációt elkezdeni kiépíteni víz alatt.

Akkorát hogy szerintem kb a lehetetlennel határos.


Ha lenne ilyen "civilizáció" akkor az a felszínen jött létre és fejlődött ki és csak azután költöztek a víz alá is.

2021. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég megnézni, hogy a víz alatt él e olyan élőlény, ami legalább egy majom eszközhasználatával egyező dolgot fel tud mutatni.A technikai fejlődés elég rendesen a szárazföldre korlátozódik.
2021. aug. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 Engem azért mégis csak érdekelne, hogy a 300 fok fölötti hőforrásban hogyan is FOGOD a malachitot elemi rézre bontani. Milyen eszközöket használsz az úszóhártyás kezecskéden kívül? Továbbá a réz szemcséket kalapálgathatod a végtelenségig (milyen kalapáccsal is egyébként?), nem fog egy nagyobb tömbbé összeállni.
2021. aug. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!