Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A fizikusok miért akarják...

A fizikusok miért akarják elhitetni velünk, hogy a semmiből, véletlenül ki tud alakulni az amit ma megtapasztalunk?

Figyelt kérdés
Vajon tudják mit beszélnek vagy csak gyártják a jobbnál jobb teóriákat a Nobel-díj reményében?
2021. aug. 7. 10:51
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
69%

"az egyház a kutatásokat mindig is támogatta csak annyi kérése volt hogy ne publikajanak olyasmit amit nem bizonyítottak!"


Kár, hogy bezárt az OPNI.

2021. aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
66%
#21: Isten létezését semmivel sem lehet bizonyítani, mégis propagálták. Emellett azt sem tudták bizonyítani, hogy a kereszténységnek van igaza (pl. a muzulmán és a zsidó vallással szemben), mégis ezt hirdették. Emellett ennek a kérdésnek nem sok értelme van a tudományos kategóriában, mivel Isten léte/nem léte hit kérdés, nem tudományos.
2021. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
68%

A sok zöldséget olvasva konstatáltam, hogy milyen igaz a mondás, hogy - a hit alapja a tudatlanság.-

Mondjuk ezzel minden tiszteletem a Biblia zsidó íróinak, mert zsidók írták mind az ó és az újszövetséget is, mert számomra talán kissé pofátlanul merész módon bele is írták a könyvbe, hogy - boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa -, és lám, milyen frappáns, milyen találó, le a kalappal, a fizikához ugyan semmit nem konyítottak, de tökmindegy, az emberi reakciókat nagyszerűen feltudták mérni, abban bezzeg járatosak voltak és annyi elég is volt nekik,hogy a semmiből létrehozzanak valamit, a hitet, mert az egész semmire épül, a puszta szavakra, de azt meg kell adni, jól választották meg, hogy ezredévek múlva is hatnak egyesekre.

2021. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
39%
Azért vegyük észre: a probléma nem a kérdezővel van, hanem a válaszolók (jó részével). A kérdező olyan amilyen. Ám hol van az írástudók felelőssége. Azzal, hogy válaszolnak, a "megbeszélni érdemes" rangjára emelik a semminél rosszabbat.
2021. aug. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 Mojjo ***** válasza:
57%
@24: Érdemes megbeszélni, de természetesen nem a kérdező miatt. Egy gyakori félreértés lett tisztázva, ami jól jöhet bárki ide tévedőnek. Enni meg nem kér.
2021. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
0%
#24 ++++++++++
2021. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem most már számolni kellene.

Becslésem szerint a kérdező itt a 15., aki azt hiszi, hogy a semmiből lett az ősrobbanás.

Természetesen ő is lusta volt ahhoz, hogy visszaolvasson itt, különben ő maga is rájött volna, hogy téved.

Az előző, a 14. ilyen kérdés - alig egy hetes.

Ezentúl szerintem számoljuk az ilyen kérdezőket.

Majd csak elszégyelli magát valamelyik.

2021. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 Mojjo ***** válasza:
66%

Nem hiszem, hogy szégyellnie kell magát bárkinek is, aki valamit nem tud, vagy félreért. Akkor sem, ha nem olvasgat vissza régi kérdéseket - ettől aztán nem dől össze a világ, ki lehet javítani a félreértést és mindenki boldog :)

A baj akkor kezdődik, ha a nem tudáshoz végtelen arrogancia társul, és a kérdés valójában nem kérdés, hanem egy "naénjólmegmondomafrankót" valami. Mint itt is. Az ilyen ember meg nem fogja elszégyellni magát.

2021. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

27


Mekkora oltári tévedés baszki :)


Én nem azt hiszem, hogy a semmiből lett az ősrobbanás, hanem azt, hogy nem tudjuk. Ennyi. És okoskodjunk 14 milliárd évvel ezelőtti eseményekről. Mert azt is lehet, hogy az élet illúzió így bukik minden fizikai törvény is.

2021. aug. 7. 21:55
 30/49 anonim ***** válasza:
66%

Én csak azt nem értem, hogy aki igazán hülye, az miért érzi úgy, hogy pont a tudományokban kellene felszólalnia?

Az ezotériába remekül illene ez a szöveg.

2021. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!