Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Rádióvezérelt óra pontatlan....

Rádióvezérelt óra pontatlan. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Milyen tényezők befolyásolhatják a jeleket, amiket az óra kap?

Kb. egy éve mindkét rádióvezérelt óra "siet", 2perc 7másodperc különbséget mutatnak ehhez képest : [link]

Reggel 5:00-kor automatikusan veszik a jelet. Egyre mégcsak ráfognám, hogy

"rossz az óra", de mindkettő egyforma eltérést produkál a pontos időhöz képest.

Véletlenek meg ugye, nincsenek!

Akkor honnan ered a hiba, mi befolyásol(hat)ja ? Másik rádiójel, vagy valami állandósult légköri dolog zavar be?



2021. aug. 13. 14:20
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
84%

Én előbb hinném, hogy a rádióadó órája nincs rendesen belőve.

Nehezen tudok elképzelni olyan lehetőséget, hogy egy zavarás nem dekódolhatatlanná teszi a jelet, hanem odébbrakja 2 perccel.

2021. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is nehezen tudok elképzelni egy olyan rádióadót, ahol ne bukna ki a hiba, több, mint egy éven át, főleg úgy, hogy nem néhány tizedmásodpercnyi a difi.

Erről az "adóról" gondolom, naponta néhány millió óra veszi a jelet.

Azt hiszem, valahol Németország területén van, tehát innen egy köpésre, nem a bolygó túloldalán. (De még onnan sem feltételeznék elfogadhatónak pár másodpercnyi különbséget, "hibát", ha már az a dolog funkciója, hogy pontos legyen)


Igaz, az "élő" adásoknál tudható, hogy kb. 7-8 másodperc az eltolódás.

Látható ez akkor is, amikor a külföldről kapcsolt riporternek a beköszönés, vagy az elhangzott kérdés után néhány másodperce van "üresjáratban", várakozik, míg eljut hozzá a hang.

De egy rádióadó és egy rádióóra közötti eltérést mi befolyásolhatja, mi torzíthatja a jelet? És ráadásul nem késik, hanem ellenkezőleg: siet!...

Lesz "vissza a jövőbe", vagy hogy is van ez?

2021. aug. 13. 15:00
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
90%

"áadásul nem késik, hanem ellenkezőleg: siet!..."

Hoppá, akkor viszont van egy tippem.

Anno megcsinálták a rendszert arra, hogy az internetes időt továbbítsa, de az akkori hálózati késedelemhez lőtték be előre járónak. És anno úgy volt pontos.

Azóta a net kapcsolat ennyit javult, de az előreállítás megmaradt.


Tényleg elég irreális az, hogy kutyának sem tűnik fel és nem korrigál, de az ilyen órák minimális elterjedtsége valahol magyarázhatja.

2021. aug. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit furcsa, hogy senkinek nem tűnik fel ez a nagy pontatlanság, pedig hivatalos szervek is használják alap időnek.

(Itt talán nincs jelentősége, mert másféle kódolású a DCF77, de érdekes tény, hogy a 2 perc 7 másodperc = 127 mp.)

2021. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiprobáltam nálam pontos a rádiós óra. Egyforma orák ? Nem lehet hogy két egyforma óra, egyforma hibát produkál ?

Azt kizártnak tartom, hogy sok százezer felhasználó, nem vett volna észre egy ilyen hibát. Ha tudod, vidd el az orákat, és probáld ki egy másik helyszinen. Nem ismerem a pontos működést, de nem tudom elképzelni, hogy egy vételizavar ilyen hibát okozon. Egy dolgot tudok elképzelni, hogy valaki saját dcf77 jelet sugároz a környeztedben, és ezt fogod, nem az eredetit.

2021. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez az! " különböző, a lakásban sem egy helyen. És nem pár napig fennálló probléma.

Azért gondolom mégis, hogy itt valahol egy "külső" tényező, ami bezavar mert a két óra semmiben nem egyezik, de ugyanakkor, ugyanazzal a hibával "romlottak el". Amúgy se hiszek a véletlenekben, meg a földönkívüliek tér-és időhajlításában, de hogy mégis mi lehet az ok, nem tudom.

2021. aug. 23. 19:26
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Egy dolgot tudok elképzelni, hogy valaki saját dcf77 jelet sugároz a környezetedben, és ezt fogod, nem az eredetit."

Na eddig ezt látom a legreálisabb oknak.

2021. aug. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Probléma megoldódott és bár a rejtély maradt, de valami módon sikerült elérni, hogy az óra, amit végre pontosan beállítottam, NEM VESZI A JELET!


Tehát innentől az én "felelősségem", hogy azt óra azt mutassa,

ami stimmel is. Az a gond, hogy itt csak igazi órásmestert tudok egyet,

ő nem ilyen digitális kütyürék szakértője, hanem még a klasszikus időmérőké. Vérprofi, egy 100 éves szerkezetet is rá mernék bízni.

A nagyapja, apja is órás volt, öröklődött a szakma iránti szeretet,

de a tudás is.

Inkább nem nyúlok az órához, amíg pontos (egy másodpercen belüli az eltérés, addig a következő elemcseréig hagyom.

Köszönöm a tippeket, további szépet, hasznosat mindenkinek!

2021. szept. 30. 07:19
 9/9 anonim válasza:
Tudom hogy már régi a kérdés, de egyszerű a probléma oka, a mutatók nem jól állnak az órán. Vagyis a mutatók elmozdultak a tengelyükön, az eredetihez képest. Le kell venni a mutatót a tengelyről, és helyesen visszatenni. Ha digitális kijelzős az óra, akkor meg gyárihibás, javíthatatlan.
2023. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!