Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen kőzetekkel lép reakciób...

Milyen kőzetekkel lép reakcióba és milyen ásványokat old ki a víz, amikor lehull a földre és beszivárog a talajvízbe?

Figyelt kérdés

2021. aug. 14. 07:15
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
83%
Legtöbbször a mészkövet CaCO3 oldja ki, de nem maga a víz hanem a vízben oldott széndioxid CO2 segítségével teszi ezt.
2021. aug. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
Más folyamatokat oxidációt is beindíthat a mélyben amelyektől áttételesen vas arzén és hasonlóak is beleoldódhatnak.
2021. aug. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Bocsánat, hogy ilyen soká válaszolok, de úgy voltam vele, hogy még várok, hátha kapok még választ.

A szándékom az lenne, hogy a csapvizet ihatóvá tegyem. Egyenlőre faszénnel ihatóbb, de érzem, hogy lehetne jobb is.

2021. aug. 26. 09:40
 4/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

A faszén is jó persze, de az aktív szén még jobb lenne.

(A faszenet tovább kell "égetni" oxigénmentes környezetben.)


De a fordított ozmózison alapuló szűrők amik valóban jó H2O -t készítenek bármely csapvízből.


De ha mindenképp az olcsó házi megoldást preferálod akkor a faszén elé egy homok és sóder rétegekből álló szűrő sem árt. Illetve kombinálhatod is hogy felváltva rétegzed a faszénnel/aktív szénnel.


Legalább a kimeneténél pedig "vissza-sózót" és UV fénnyel való fertőtlenítést is használj. De akár még a bemeneténél is.


A bemeneténél egyébként jól jöhet egy mágnes is ami a csőből érkező vas és rozsdadarabokat összegyűjti megkímélve a szűrőket.

2021. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hű! Ez részletes, Köszönöm szépen!


Mivel másabb az oxigénmentes környezetben készült faszén a sima faszénnél? És mitől lesz aktív? (bár azt gondolom, hogy az első kérdésre válaszolva a másodikat már nem kell megválaszolni)


Jelenleg az olcsó, házi megoldást szeretném alkalmazni.


Homok - tényleg! Köszönöm! Régebben sok videót néztem erről, de elfelejtettem.


Van egy 15W-os UV-C izzóm, de azt olvastam / hallottam, hogy az UV-C nem hatékony a vízben.

Ha mégis hatékony, akkor nyílt felületen kell alkalmazni vagy flakonon keresztül is hatékony?


Egyszer láttam egy videót, amiben primitív körülmények között az ember fogott 1-2 követ és felforralta, abban főzött levest utána. Értelmesnek látod? A kő ugye tömör, tehát nem tudom, hogy a benne lévő ásványi anyagokat milyen hatékonysággal oldaná ki.


Igen valószínű, hogy vashiányos vagyok, tehát a vasdarabok maradhatnak :) Sőt valahogy szeretném még vasat is beletenni, de nem tudom, hogy hogyan célszerű és miből.

2021. aug. 26. 14:04
 6/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

"Mivel másabb az oxigénmentes környezetben készült faszén a sima faszénnél? És mitől lesz aktív? (bár azt gondolom, hogy az első kérdésre válaszolva a másodikat már nem kell megválaszolni)"


[link]


A sima faszenet egyszerűen nem égetik ki kellően, nem elég magas a hőfok, és nagy tömör darabokban égetik emiatt nem egyenletes a minősége, némi oxidáció is lezajlik, tehát van hamu és pernye tartalma is.

Tulajdonképpen emiatt jobb is teljesen előröl kezdeni a folyamatot és valamilyen tiszta növényi anyagot teljesen légmentes tartályban magasabb hőfokon kiégetni. (Mint a faszenet újra feldolgozni, bár ez is működik.)


"Van egy 15W-os UV-C izzóm, de azt olvastam / hallottam, hogy az UV-C nem hatékony a vízben.


Ha mégis hatékony, akkor nyílt felületen kell alkalmazni vagy flakonon keresztül is hatékony?"


Az UV-C karciogén kicsapja a fehérjéket és pont ez tökéletes a csíramentesítésre is.

(UV-A és UV-B nem alkalmas erre.)

A vastag vízréteg valóban elnyelheti. Ezért átlátszó lapos széles csőben átvezetett vizet lehet vele csíramentesíteni.

Azt nem tudom melyik műanyag vagy üveg féle mennyire nyeli el az UV-C -t (és annak melyik frekvencia tartományát) ennek érdemes utánanézni neten.

A 15W fogyasztású izzó viszont lehet hogy kevés lesz ehhez.

A leadott fény teljesítmény a névleges fogyasztás töredéke ugyanis, főleg ha sok más frekvencián is világít nem csak C -n.

(Jó lenne tudni mire használták, és mi a működési technológiája.)


"

Egyszer láttam egy videót, amiben primitív körülmények között az ember fogott 1-2 követ és felforralta, abban főzött levest utána. Értelmesnek látod? A kő ugye tömör, tehát nem tudom, hogy a benne lévő ásványi anyagokat milyen hatékonysággal oldaná ki.

"


Ez így van forró kövekkel lehet vizet forralni.

Erre hőálló köveket használnak például vulkanikus köveket.

Azokból mivel szilikátok nem nagyon oldódik ki semmi sem.

A mészkőből oldódna de az hosszas hevítésre ki is ég és szét is esik.


"

Igen valószínű, hogy vashiányos vagyok, tehát a vasdarabok maradhatnak :) Sőt valahogy szeretném még vasat is beletenni, de nem tudom, hogy hogyan célszerű és miből.

"

A szervetlen van nem jó vaspótlásra sőt nagyobb mennyiségben mérgező is!

Minden vízszolgáltatónál megszabadulnak a vízzel együtt feljött vastól. Ami mégis az ivóvízben van az a csövek rozsdásodásából származik. Szintén nem jó.


Házilag vaspótlás: Natúr mindenféle színesfémtől krómozástól és egyebektől mentes vas szegeket almába dugni egy éjszakára másnap megenni az almát (szögek nélkül).

2021. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek, hogy anno nem köszöntem meg a hosszú válaszodat! Nem tudom, hogy mi volt az oka, a legvalószínűbb, hogy krónikus alváshiány miatt felejtettem el.
2023. szept. 22. 09:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!