Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy kisgyerek vízbe fulladt...

Egy kisgyerek vízbe fulladt holtteste mennyire állhat el a vízben 11 évig?

Figyelt kérdés

1995-ben egy tíz éves kisfiút elsodort a Tisza, de a holtteste nem lett meg, a rendőrség honlapján még mindig szerepel eltűntként.


2006-ban egy lánnyal történt ugyanez, az ő testét Magyarkanizsánál találták meg. Tegnap láttam egy korabeli Híradó részletet, hogy egy kisfiú holttestével együtt találták meg, akit név nélkül temettek el a helyi temetőben.


Előfordulhat, hogy ugyanaz a kisfiú lesz az?


2021. szept. 6. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem marad meg addig, inkább olyan helyen marad meg amennyire tudom, ahol valamiféle láp elnyeli és a gázok és/vagy oxigénhiány miatt a bontó bacik nem tudnak elszaporodni.
2021. szept. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem konzerválja valami, pár hét után is alig lesz felismerhető. A vizek is tele vannak lebontó szervezetekkel, dögevőkkel, akik igen gyorsan elvégzik a dolguk.
2021. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szerencsével talán valami megmaradhat, de ehhez anoxikus környezet kell (pl. egy mocsár bizonyos része). De élővízben esélytelen. Én láttam 1 hónapos vizihullát hát, inkább a ruha volt egyben mint a test. Volt, hogy kútba esett embert szedtek ki fél évvel a baleset után, belőle se volt sok, csak azért maradt viszonylag egyben mert a kút miatt nem tudott nagyon szétszórodni, és a ruha valamennyire egybe tartotta. Egy élő, folyóvizben az áramlás szét hordja elég gyorsan. Egy-két csont megmaradhat abból talán lehet DNS-t kinyerni. De ez a plafon ennyi idő után. (nyilván lehet találni olyan cikkeket, hogy megmarad, de az a ritkább és ott valami egyébb körülmény is kelllett).
2021. szept. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!