Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A kisgyerek és a gyerek ugyan...

A kisgyerek és a gyerek ugyan az? Ugyan azt jelenti a kettő? Vagy ha nem akkor az ember hány éves korig kisgyerek és hány éves korig gyerek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 26. 16:38
 1/6 anonim válasza:

21 éves embert is gyereknek mondják a 30 éven felüliek.


viszon a 18 évesek magukat már "felnőttnek" tartják XD

2010. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4-5 év a kisgyerek, 14 évig a gyerekkor 18 évig a fiatalkor.
2010. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor én 14 évesen mi vagyok? és az ismerősöm 16 évesen?
2010. jún. 26. 17:27
 4/6 anonim válasza:

Mindkettőtök gyereknek számít 18 éves korig a törvények értelmében.

Fejlődésszempontjából ez a szakasz az ifjúkor, vagy kamaszkor, pubertás. Te most fogsz átlépni abba a felébe ami a közepét jelenti ennek a szakasznak, és elméletektől függően még akár egy 21 éves is kamasznak nevezhető.

Gyermeknek ált.ban a 10 év alattiakat mondjuk.

2010. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

17:35 vagyok

bocsi

Nagyon nehéz meghatározni pontosan ezeket, még a tudományok területén is bizonytalanok. Az biztos, hogy 10-11 évesen már a pubertás első szakaszáról beszélhetünk, a prepubertásról, de tulajdonképpen nevezhetjük a 14 év alattiakat gyereknek is. Több kifejezéssel lehet élni.

2010. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

0-6/7-ig lehet valaki (szerintem) kisgyerek,azon felül pedig gyerek.A törvényben ettől függetlenül gyereknek számítasz 18 éves korodig,vagy más néven kiskorúnak.Ellenben 12/13 éves korodtól kiskamasznak számítasz,14-től kamasznak.18 pedig felnőtt.


Én így skáláznám be ezeket.

2010. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!