Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Pszichológiailag mi az oka...

Pszichológiailag mi az oka annak, hogy kevesen oltatják be magukat? (világszerte)

Figyelt kérdés

Világszerte úgy kell ösztönözni, zsarolni őket.

Azt értem, ha a tűtől félnek, de a betegség nem rosszabb?

Vagy hogy ismeretlen anyag kerül a szervezetükbe? Nade a többi gyógyszer nem ismeretlen anyag? A virsli nem ismeretlen anyag?


Egyik évben ingyen influenzaoltást biztosított az akkori munkáltatóm. Csak én éltem vele. Azt sem értettem.


Szándékosan ebbe a kategóriába teszem a kérdést! Tudományos szempontból érdekel, hogy pszichológiailag mi állhat a jelenség mögött.

Ezen már sokat gondolkoztam (autista szemüveggel) és nem jövök rá.



#oltás #oltásellenes #COVID #Oltásszkeptikus
2021. szept. 29. 15:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, kedves Kérdező, előre jelzem, hogy az autisták jó közelítéssel tudják modellálni a neurotipikusok gondolkodásmódját, de megérteni -hát, azt nem teljesen.


A nemoltakozás emberi dolog (ezt ne úgy értsd, hogy autistának lenni nem az! Értsd jól.) Sok minden rejlik mögötte:

-alulinformáltság,

-a veszélyek alulbecslése,

-bizalmatlanság a vezető elit kompetenciáját illetően,

-bizalmatlanság a vakcinák iránt,

-fatalizmus,

-felelőtlenség.


Külön köszönöm a "A virsli nem ismeretlen anyag?" beszólást! Engedelmeddel használni fogom.

2021. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
27%
sokahülye
2021. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
64%

Hát, nem tudom, de engem még sose zsaroltak meg azzal, mi lesz, ha nem fogadom el a virslit🙄

Talán ezért.

2021. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
88%
Pont ez az oka, hogy a kormányok zsarolják a lakosságot, hogy oltassák be magukat. Teljesen ellentétes hatást váltottak ki, mint szándékoztak. Ez csak olyan rendszerben működik jól, ahol a lakosság alá van vetve a hatalomnak (lásd Kína pl.) és félnek a következményektől, de egy demokratikus, liberalista államban az emberek nem szeretik, ha megmondják nekik, hogy mit csináljanak.
2021. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:

Pont azért zsarolnak a kormányok, mert sajnos a kötelezővé tétel nem olyan egyszerű, de valahogy el kell érni a minél nagyobb átoltottságot.


Tényleg érdekelne, pszichológiailag, "embertudományilag" mi az oka annak, hogy a többség tart a vakcinától, de a lélegeztetőgéptől és a poszt-COVID-tól nem.



Nem kell csak a COVID-ra gondolni.

A munkáltató ingyenesen rendelkezésre bocsátja az influ oltást (2017).

A 95% inkább megkockáztatja az 1 hét rosszullétet és a táppénz miatt alacsonyabb fizut, minthogy kibír egy szúrást és ennyi.

2021. szept. 29. 16:16
 6/86 anonim ***** válasza:
19%
Akkor nálunk is mindenki beoltatná magát
2021. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
80%
#5 Pszichológiailag pont a bizonytalanságban hagyás lenne a célravezető, de ahhoz is nagyon komoly stratégia kell, mert ha nagyon nyomatják a hírekben a halálozásokat, akkor átmegy propagandába a dolog és akkor meg azért nem félnek majd a fertőzéstől...
2021. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
79%
De nyilván nincs olyan pszchiológiára épülő stratégia, ami minden egyes személynél beválik, tehát nehéz eldönteni, hogy melyik a legjobb.
2021. szept. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
15%
#5! Fordítva ülsz a lovon. "Pszichológiailag" nem az az alapvető, hogy az ember mindentől fél, amíg nincs tapasztalata. Nézz meg egy gyereket. Fél a kályhától? Fél, ha felmászik, leesik? Fél a póktól, darázstól stb.? Amíg nincs tapasztalata, nem fél semmitől. Ha megcsípi a darázs/ megsüti a kályha...akkor lehet, félni fog. Adott egy vírus. Milyen tapasztalatod van vele? Semmi. Volt már 100 más vírusod. Azoktól félsz? Minden évben otthon ülsz rettegve, nehogy náthás legyél, vagy influenzás, vagy mit tudom én mi? Normális ember nem. Tudja, hogy a vírus az élet természetes része. Jön és megy. És akkor a 100 másik, már jól ismert vírus mellé jön még egy. Félni fogsz tőle? Lehet, ha naponta nyomják a fejedbe, hogy félned KELL tőle. Ha nem paráztatnának, nem akarnál oltatni, szépen csak tudomásul vennéd, hogy eggyel több vírus, amit lehet, hogy majd egyszer elkapsz. Na, de mi van azzal, aki már elkapta, vagyis szerzett tapasztalatot? Még inkább nem fél. Szóval lehet, hogy aki nem oltat, azért nem oltat, mert fél az oltástól, de minden esetben megelőzi az, hogy nem fél a vírustól. Amitől nem félsz, az ellen nem teszel semmit. Pszichológiailag.
2021. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:

Viszont ha objektív hírekből is azt hallod, hogy ez jóval veszélyesebb az eddigi vírusoknál és tudod, hogyan működik egy védőoltás, tudod, hogy oltások miatt éljük meg a felnőttkort és hogy nem ártanak, akkor sem kell?


A védőoltástól miért fél az ember, ha amúgy általánosságban a legtöbb dologtól nem, amíg nem tapasztal rosszat?



Nem kell messzire menni...

Nem is kell rögtön halálról, poszt-COVID-ról beszélni.


Adott egy ingyenes szuri, ami megvéd 1-2 hét szenvedéstől és a táppénztől.

Az emberek inkább szeretnek szenvedni?

2021. szept. 29. 16:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!