Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Teremtés vagy evolúció?

Teremtés vagy evolúció?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy felmérést, hogy az emberek többsége szerint melyik történt ano. Elég ha csak szavaztok.

2021. okt. 17. 21:02
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%

"a klasszikusan vett evolúcióra gondoltam, amelyek az "ősrobbanást"

Az ősrobbanásban nem volt evolúció.


"és az ember kialakulását taglalják."

Ez pedig alapjában nem vitatott. Nincsen "sok tudós", csak néhány áltudós, aki vitatja.


"Nem a tudományt vitatom, hanem az olyan állításokat, amelyeket sem bizonyítani sem cáfolni nem lehet."

Mondanál néhány ilyet a tudományból?


"abszolút életszerű, hogy egy átlagos ember nem abszolválta az evolúcióval foglalkozó elméleteket és felvetéseket."

De azt ugye látod, hogy ez nagy szégyen?

Az evolúció alapjai igen egyszerűek.


"Egyrészt sohasem állítottam, hogy pártatlan vagyok az üggyel kapcsolatban"

Akkor mit keresel a tudományon?

A vallási fórumon viszonylag kulturáltan meg lehetett volna ezt beszélni. Ott valamivel jobban elfogadott az, aki kevésbé tud, és inkább hisz, mint te is.

Még mindig nem késő áttetetni.

2021. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%
Vajon miert van az, hogy itt nagy tobbsegeben azok vitatjak az evoluciot, akik annyit sem tudnak rola, hogy egyaltalan mivel is foglalkozik az evolucio?
2021. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:

Az ősrobbanás is az evolúció részének tekinthető.


"Ez pedig alapjában nem vitatott. Nincsen "sok tudós", csak néhány áltudós, aki vitatja."


Értem, tehát aki nem a te álláspontod vallja, ami még csak nem is bizonyított az áltudós. Arról nem is beszélve, hogy a tudós társadalom nagyon megosztott ebben a kérdésben.


"Mondanál néhány ilyet a tudományból?"


Maradjunk annál a kettőnél, ahol eddig is. Ősrobbanás, majomból emberré változást.


"De azt ugye látod, hogy ez nagy szégyen?

Az evolúció alapjai igen egyszerűek."


Szerintem az még nagyobb szégyen, hogy nem tudsz értelmezni egy mondatot. "de annyira mélyen az nincs tanítva" Ezzel arra utaltam, hogy csak az alapokat tanítják. De ez valahol érthető tekintve, hogy olyan dologról van szó, ami elmélet.


"Akkor mit keresel a tudományon?"


Ezt én is szeretném tudni, mert én nem ide írtam ki a kérdést. Másrészt pedig a kérdésem kapcsolódik a tudományhoz.


"Ott valamivel jobban elfogadott az, aki kevésbé tud, és inkább hisz, mint te is."


Valóban jobb lenne olyanokkal diskurzust folytatni, mint sem olyanokkal, akik se nem tudnak, se nem hisznek, mint te.


22: Vajon miért van az, hogy itt legfőképpen azok válaszolnak az evolúciót érintő kérdésekre, akik szintén nem tudnak semmit, de szeretik kiélni az őket ért feszültséget szurkálódás formájában?

2021. okt. 18. 22:48
 24/65 anonim ***** válasza:
91%

"Az ősrobbanás is az evolúció részének tekinthető."

Ezt miből gondolod?

Amúgy ebből látszik, hogy fogalmad nincs az evolúcióról.


"aki nem a te álláspontod vallja"

Hülyeséget én is tudnék mondani, csak én nem akarok.


"a tudós társadalom nagyon megosztott ebben a kérdésben"

Mármint?

A tudósok ismerik az evolúciót, és tudják, hogyan működik. Hol a megosztottság?


"olyan dologról van szó, ami elmélet"

Tudományos elmélet az, ami 99.9999%-ban bizonyítva van. Ezt mondjuk nem ártana tudnod.


"nem ide írtam ki a kérdést"

Hova írtad ki?

2021. okt. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 Wadmalac ***** válasza:
90%

"15: A stílusodból kiindulva, ami egyértelműen jellemzi a kultúrális mivoltod, remélem nem gond, hogy nem fogom elhinni, hogy te 3*365*2 oldalt fejből le tudnál nekem írni ide az evolúcióra vonatkozóan. Már ha úgy számoljuk, hogy egy nap 2 A4-es lapnak megfelelő irományt írnál le nekem."


Rajta, írd le szó szerint a komplett matematikát, amit a suliban tanultál. Nem megy? Jé...

Akkor nekem miért is kéne leírnom, miért is forgatod ki a szavaimat?


Ha valamit megtanulsz, tudást szerzel róla, az nem azt jelenti, hogy bármikor betűre le tudod írni, hanem hogy felfogod, hogy miért van úgy, megérted és onnantól nem sima vakhit tudni, hogy igaz.


És ez hiányzik nálad.


És nem kell hisztizni meg vérig sértődni, ha valaki megmondja, hogy hiányos a tudásod. Mert ez sima tény.

Csak a tárgyilagos, ismereteket gyűjtő ember ezt tudja magáról. Dunning-Kruger diagram. Te sértésnek veszed, hogy te ne tudnál mindent, mert nem is fogod fel, mennyi mindent nem tudsz.


Neked a tudomány ugyanúgy hit, mint a vallás, mert nem ismered.

Persze, hogy ha valamit nem ismersz, akkor vagy hiszed, vagy nem.

Csak a tudományos ismeretek elérhetőek, megismerhetőek, tehát nem kell, hogy sima hit maradjon.


Ha rendelkezel a megfelelő tudással arról, hogy a tudomány, az ismeretei hogy működnek, akkor tudsz bizalommal támaszkodni az információira.

És ehhez hiányzik a tudásod, ezért "kételkedsz".


Ha a boltban veszel egy konzervet, meg mered enni?


Miért?


Honnan tudod, hogy nem romlott, mérgező kaja van benne?


Miért HISZED, hogy ehető?


Ezt válaszold meg nekem.

2021. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Kérdező, valahol megértem ,hogy nem tetszik amikor ilyen stílusokban szólnak hozzád. De kicsit nézd meg az evolúcióval, ősrobbanással s hasonló “vitatott” (erős idézőjelek között értve) témákkal foglalkozó kérdéseket. Szinte minden hétre jut legalább egy ember aki tényként kijelenti ,hogy ezek mennyire de mennyire nem bizonyítottak de a szavaiból látszik ,hogy még a suliban tanult alapok is hiányosak. Ahogy írták nagyjából ezt hívják Dunning-Kruger effektnek. Tengernyi szakirodalma van ezeknek a témáknak s ezen szakirodalom töredékét megtalálod szép számra az ilyesmi kérdések alatt, csak pár kattintással keresni kell. Majd a Dunning-Kruger diagramm alapján ahogy kezded megismerni a témát és egyre többet tudni úgy lassan kezded átlátni ,hogy mennyire keveset is tudtál. Mindjárt nem fogsz olyasmiket mondani ,hogy “ez bizonyítatlan ezért elmélet a neve de amúgy is csak egy alternatívája teremtésnek”.
2021. okt. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
75%

Na jó, de ide el is kell jutni!

Gondolod, hogy a kérdező tényleg tanulni akar erről?

2021. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 Wadmalac ***** válasza:
80%
Várom a konzervre a választ. De, igenis, totál ide vág, amint a válasz meglesz, megmutatom, miért.
2021. okt. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

24:

"Ezt miből gondolod?"

Mivel ez az az elmélet, mely szerint a világegyetem egy állapotból fejlődött ki.


"Hülyeséget én is tudnék mondani, csak én nem akarok."


Természetesen a te olvasatodban a hülyeség az, ami nem egyezik meg a saját világnézeteddel. Sajnálom, hogy ennyire nem tudod önmagad meghaladni..


"Mármint?

A tudósok ismerik az evolúciót, és tudják, hogyan működik. Hol a megosztottság?"


Persze, hogy ismerik az evolúciót és tudják hogyan működik. Ezért van nagyon sok olyan tudós, akik szerint ez nem összeegyeztethető a valósággal. És mivel mindkét szekértáborban sokan vannak, ezért van megosztottság.


"Tudományos elmélet az, ami 99.9999%-ban bizonyítva van. Ezt mondjuk nem ártana tudnod."


Tudományos elmélet az adott ismeretre vonatkozó elgondolások összessége. A bizonyítás, mint múlt idejű ige pedig egy logikai változó. Vagy igen, vagy nem. Olyan nincs, hogy a fű 80%ban bizonyítottan zöld 20%ban pedig nem.


"Hova írtad ki?"


Az egyéb kérdések, egyéb kategóriájába.


25:


"Rajta, írd le szó szerint a komplett matematikát, amit a suliban tanultál. Nem megy? Jé...

Akkor nekem miért is kéne leírnom, miért is forgatod ki a szavaimat?"


Azért "kell" leírnod, mert felvetetted ezt az ötletet. A komplett matematika egészen középiskola végéig elkísér, míg az evolúció alapjai jobb esetben is csak egy témakör egy biológia órán általános iskolában. Már ha az oktatási rendszert nézzük. Nem hiszem, hogy párhuzamba hozható a kettő.


"Csak a tárgyilagos, ismereteket gyűjtő ember ezt tudja magáról. Dunning-Kruger diagram. Te sértésnek veszed, hogy te ne tudnál mindent, mert nem is fogod fel, mennyi mindent nem tudsz.


Neked a tudomány ugyanúgy hit, mint a vallás, mert nem ismered."


A "hisztizés" a részemről az itt tapasztalt nagy fokú cinizmus és kötekedés miatt volt, nem az általam nem tapasztalt tárgyilagos "tény" kijelentés miatt. Én sosem állítottam, hogy a tudásom biztos és nem hiányos, sőt. Természetesen elismerem, hogy keveset tudok az evolúcióról és nagyon sok más dologhoz pedig abszolút nem értek. Ezért sem gondolom, hogy dunning-kruger effekt hatás alatt lennék.


Viszont szeretek tájékozódni és sok embert végig hallgatni, emellett nyilván van egy belső meggyőződésem is. Tehát mikor tudósok tömegei tiltakoznak az evolúció ellen, mikor tudományos szak lapokban azt olvassa az ember, hogy az evolúció nem bizonyított, mikor a számomra hiteles TV csatornákon olyan dokumentum filmet mutattak, ahol az evolúció, mint elmélet van bemutatva és nem mint bizonyított valóság, akkor sajnos engem nem fog meggyőzni a gyk-n pár ismeretlen arc. Inkább hiszek a tudósoknak és nem utolsó sorban a belső meggyőződésemnek.


Én ezért is írtam, hogy alapvetően nem is vitázni jöttem, csak egy személyes felmérést akartam, hogy vajon mit gondolhatnak erről az emberek. Ezért is az egyéb-egyéb kategóriához írtam eredetileg, mert elfogultságot sem akartam egyik oldalról sem. Én amúgy azt is eltudom fogadni, hogy nagyon sok olyan evolúció hívő van, aki a majomból emberré fejlődést vagy akár az ősrobbanást tényként kezeli és ezt ő valóban így gondolja, viszont ekkora megosztottságban én ezt nem tudom elfogadni.


"Ha a boltban veszel egy konzervet, meg mered enni?


Miért?


Honnan tudod, hogy nem romlott, mérgező kaja van benne?"


Megmerem enni, mert hiszek abban, hogy a boltok nem szeretnének konfliktusba kerülni a fogyasztó védelemmel vagy akár a rendőrséggel és hosszú távon profitot akarnak termelni. Ezért az éri meg nekik, ha jó minőségű és nem mérgezett terméket árulnak.


26:


"Szinte minden hétre jut legalább egy ember aki tényként kijelenti ,hogy ezek mennyire de mennyire nem bizonyítottak de a szavaiból látszik ,hogy még a suliban tanult alapok is hiányosak. "


Ezzel egyetértek, viszont ez nem feltétlen azért van mert én ebben az effektusban szenvedek vagy mert ilyen nagyképű lennék. Egész egyszerűen, ilyen nagy megosztottságban a témában nem tudok ebben hinni. Illetve a saját véleményem is számít nekem és én sem tartom logikusnak, mivel van pár fizikai törvényszerűség, aminek ellent mond.

2021. okt. 19. 20:32
 30/65 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem tudom te hol látsz akkora nagy megosztottságot ami túlmutat az adott témák egyes apróbb részletein. Pláne melyik hol mond ellent bizonyos fizikai törvényszerűségeknek/ ellentmondanak a valóságban megfigyelteknek?

Azt tudni érdemes ,hogy mint oly sokmindennek úgy ezeknek a témáknak is vannak “ellenzői” akik magukat tudósnak beállítva megpróbálják becsapni a laikus közönséget tudományosnak hangzó blődségekkel. És persze vannak igazi tudósok akik erről-arról vitáznak (de nem mondjuk a komplett evolúciót vagy ősrobbanást vonják kétségbe, hanem esetleg azzal kapcsolatos kisebb dolgokat) ami szintén megtévesztő lehet a laikus számára ,bár ez csak indirekt módon.

2021. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!