Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek Nikola Tesla...

Szerintetek Nikola Tesla azért ért el kimagasló sikereket, mert használta az univerzum kulcsát (3,6,9), vagy csak egy babona volt nála? Ha meg akarjuk tudni az univerzum összes titkát, tényleg energiában, frekvenciában és rezgésben kell gondolkodni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Nem csak babona
Csak babona
20 szavazat
1 2
 1/19 Mojjo ***** válasza:
91%

Anyám borogass! Ezt tényleg a tudomány rovatba voltál képes kiírni?

Az ugye megvan, hogy van itt a GYK-n ezotéria rovat, direkt az ilyesminek?

2021. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"Attól a naptól kezdve, hogy a tudomány nem fizikai jelenségeket fog vizsgálni nagyobb lesz a fejlődés egy évtized alatt, mint a létezés óta eltelt századok összességében. Az univerzum valódi természetének nmegértéséhez energiában, frekvenciában és rezgésben kell gondolkodnunk." -Nikola Tesla


Egy olyan ember szavai, aki évszázadokkal megelőzte a korát.

Ezért ment a tudomány rovatba... Mert nem minden az anyag...


Legközelebb pedig a kérdésre válaszolj, ezért van itt a GYK-n válasz lehetőség! :)

2021. dec. 8. 22:35
 3/19 krwkco ***** válasza:
89%

Igen, azért.

Odament a kapunyitóhoz a kulccsal. Bepötyogte a 369-et. Bement az unverzumba bele és kihozta az összes titkot.

2021. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Azért volt kimagaslóan sikeres, mert felsőbbrendűnek (= Asperger-szindrómás) született. Nem csak egy egyszerű NT
2021. dec. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Mojjo ***** válasza:
94%

@2: A kérdés ostobaság. Színtiszta ezotéria. Nem ide való. Ennél relevánsabb választ felesleges írni.

Amúgy is, ha ilyen szép meggyőződéssel hiszel zöldségekben, miért kérdezel róla másokat?

2021. dec. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert érdekel mások véleménye... Ha valaki szépen megfogalmazza a válaszát, és nem egyből úgy ír választ, mint te és krwkco, akkor adok is a véleményére, és azt is figyelembe veszem. Na ezért mindegy, hogy okos-e valaki, vagy sem. Hiába okos, ha érzelmi intelligenciája egy csepp sincs (nem feltétlen rád értem, Mojjo)
2021. dec. 9. 00:08
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Én még soha nem olvastam Mojjotól haszontalan választ (maximum hülye kérdésre hülye választ). Ennek a kérdésnek pedig annyi köze van a tudománynak mint a mágiának.
2021. dec. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Egy olyan ember szavai, aki évszázadokkal megelőzte a korát."

Amit sikerült az ezósoknak facán félreértelmezni.


Tesla nem fizika helyett mesecsinálásról beszélt, hanem az alap fizikai jelenségek vizsgálata feletti jóval mélyebb fizikára érzett rá.

Arra, hogy több van a háttérben, mint ami akkor ismert volt és ennek igen sok köze van a hullámjelenségekhez.

És igaza volt.

Lásd kvantumfizika.

Húrelmélet.

Grav. hullámok.

Stb.


Ennyi.


Sajnos a saját lehetőségei akkor kevesek voltak ahhoz, hogy valóban megtalálja ezt a magasabb fizikát. Ezért ő is kissé misztikusan fogalmazott és úgy keresett is, sikertelenül.

2021. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Mojjo ***** válasza:
90%
Tesla valójában nem volt valami nyitott ember. Ami nem csengett össze a gondolataival, azt nem volt hajlandó befogadni, akkor sem, ha voltak rá bizonyítékok. A relativitáselméletet pl szilárdan hülyeségnek tartotta. Igen, az már sok volt neki, túl volt a befogadóképességén. Evvan, tudományos szempontból egy középszerű, meglehetősen korlátolt valaki volt. Aki sokat álmodozott, aztán valamiért felkapták az ezósok. Mint te is, kedves kérdező.
2021. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Tesla karakterében érdekes az erős intuitív képesség, az "out of the box" gondolkodásmód. (Ez valóban kissé "ezós", de igazából az elmeműködés maga eléggé feltáratlan terület.)


Szóval Tesla sztem nem hatolt a világegyetem titkainak mélyére, de láthatóan jól érzett rá dolgokra.

2021. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!