Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek Nikola Tesla...

Szerintetek Nikola Tesla azért ért el kimagasló sikereket, mert használta az univerzum kulcsát (3,6,9), vagy csak egy babona volt nála? Ha meg akarjuk tudni az univerzum összes titkát, tényleg energiában, frekvenciában és rezgésben kell gondolkodni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 8. 22:14
1 2
 11/19 Mojjo ***** válasza:
80%

Szerintem meg nem.

Abban a korban nála jóóóval out of boxabb gondolkodású emberek a tudomány asztalára jóval többet és egyébként kontraintuitívabbat, hétköznapi gondolkodástól távolabb állót raktak le.

Planck, Fermi, Bohr, Heisenberg, Einstein, de Broglie, Schrödinger stb stb...

Teslának el kell ismerni a valós érdemeit, persze. De sok-sok nála kiemelkedőbb és előremutatóbb gondolkodású embert lehet az ő korából találni.

2021. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mojjo ***** válasza:
75%

+1: egy tudós a bizonyítékoknak hisz, nem a saját lelkivilágának és álmodozásainak.

Planck pl utálta a saját kvantumelméletét, de a bizonyítékok miatt elfogadta azt. Ezt a lécet Tesla képtelen volt megugrani.

2021. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Ezek már olyan válaszok, amikért érdemes volt felnéznem.
2021. dec. 9. 12:17
 14/19 Wadmalac ***** válasza:
82%

Igen, benne van a pakliban az is hogy Tesla meglehetősen öntörvényű ember volt, teljes tudatában saját magas képességeinek, de valószínűleg kevésbé volt tudatában a saját határainak.

Egy zseni is lehet egoista.

Viszont az hibákhoz, tévedésekhez is vezet, mert nem hiszi el, hogy azok vele előfordulhatnak.


Nekem úgy tűnik, hogy idős kora felé ez egyre jobban elhatalmasodott rajta, ezért egyre misztikusabbak az utolsó "ötletei".

2021. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
32%
Miért van az, hogy sokan azonnal ráugranak a kérdezőre, hogy "EZ A KÉRDÉS NEM IDE VALÓ) ? A saját hozzászólásuk sem, mivel nem a feltett kérdésre válaszol. Ez nem tűnik fel a delikvensnek ?
2021. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15 a 6. válaszban én is ezt fejtettem ki, persze mindenki tojik rá... Egyből azt feltételezte mindenki, hogy én ebben szentül hiszek és kiállok mellette, miközben csak arra voltam kíváncsi, hogy mások mit gondolnak erről.
2021. dec. 9. 19:08
 17/19 Mojjo ***** válasza:
100%
@16: Igen, úgy tűnik, ezt valóban benéztem, ami kellemes, és hidd el, igencsak ritka meglepetés. Szóval elnézésedet kérem érte és örülök, hogy téged speciel tényleg érdekelt a téma!
2021. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#17 El van felejtve, köszönöm, hogy beláttad.
2021. dec. 10. 00:20
 19/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Egyből azt feltételezte mindenki, hogy én ebben szentül hiszek és kiállok mellette"

Sajnos nagyságrendekkel gyakoribb, ezért mindenkiben van egy kis előítéletesség, ha hasonló kérdést lát.

2021. dec. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!