Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen világ az, amelyikben...

Milyen világ az, amelyikben egy riporter kérdőjelezi meg egy doktor döntését egészségügyben?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jan. 19. 13:02
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

10


Egy doktornő akinek az volt a hivatása, hogy embereket gyógyítson. Aki ezen a területen szerzett tapasztalatot.

2022. jan. 21. 21:19
 12/32 sadam87 ***** válasza:
Aha. Forrás? Mit tudsz róla ezen a videón kívül?
2022. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

12


Így játszunk?

2022. jan. 21. 22:09
 14/32 sadam87 ***** válasza:
100%
Te megkérdezted, "ki" az a WHO? Én megkérdeztem ki ez a doktor? Ebben pontosan mi a játék? (Már azon kívül, hogy úgy tűnik, lövésed nincs.)
2022. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

14


Én meg bebizonyítottam neked, hogy csak azért mert valamit WHO-nak hívnak még nem biztos, hogy pártatlan okosságokat hirdet, és egy doktor azért mert nem WHO hanem "csak" egy doktor még nem feltétlen hülye is, amire gondolom, hogy utalni akartál.

2022. jan. 21. 23:36
 16/32 sadam87 ***** válasza:
100%

1. Nem bizonyítottad.

2. Ezt nem is cáfoltam. Csak azt kérdeztem, tudsz-e bármit errl az orvosról, akire hivatkozol. És kiderült, hogy nem.

2022. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

16


1. Nem nehéz kikövetkeztetni bárki vagy bármi elfogultságát azzal szemben akitől vagy amitől a finanszírozása származik. Ugyanakkor bizonyítottan kétes multú személy által vezetett szervezetben nem bíznék, még akkor sem ha a neve WHO.


Egyébként mint szeretnél még tudni egy doktorról? Azon kívül, hogy doktor? Nem az a legrelevánsabb részlet ami most a kérdést illeti? Van rajta kívül még rengeteg doktor aki hasonló cipőben jár, nem lehet eltérő véleményük, zsarolják őket praktizálási engedélyük megvonásával stb.


Szerinted ezek olyan vicces dolgok? Hogy emberek karrierjét döntjük porba mert nem veszik fel az oltást? Egy oltást ami nagyjából Fhaszt sem ér.

2022. jan. 22. 12:04
 18/32 anonim ***** válasza:

Tehát akkor a mentőkben, tűzoltókban sem bízol, hiszen ők állami finanszírozásúak?

A doktor nem mindegy, hogy milyen doktor, illetve a többi SZAkorvos egyetért-e vele?

Karrier?

Az élet nem fontosabb?

2022. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 sadam87 ***** válasza:
100%

"Azon kívül, hogy doktor?"

Mondjuk hogy milyen szakirányú doktor? Egy ortopédus valószínűleg nem sokat ért az oltásokhoz... (Megjegyzem egy érvet sem hozott fel az oltások ellen, csak hogy ő szeret kivárni...)

"Nem az a legrelevánsabb részlet ami most a kérdést illeti?"

Nem, nem az. Az volna a legrelevánsabb, hogy mire alapozva állítja, amit állít. A második legrelevánsabb meg az, hogy mennyire megbízható, és hogy mennyire ért hozzá. Tényleg lenyűgöz, hogy egy (tudomnyos közvélemény által ellenőrzött) nemzetközi szakmai szervezetben nem bízol, de egy személyben, akiről semmit nem tudsz, de. (Ja, azt hogy doktor, két dolgoból tudjuk. 1. Ő mondja. 2. A riporter állítja -akiben ugye nem bízol. Szép...)

"Van rajta kívül még rengeteg doktor aki hasonló cipőben jár,"

Biztos. A doktorok túlnyomó többsége, a tényleg hozzáértők közül meg gyakorlatilag mindenki azt állítja, hogy az oltások hatásosak, és nagyon ritkák a slyos mellékhatások. Bizonyítékokra alapozva.

"nem lehet eltérő véleményük,"

Szegény doktornőnek aztán tényleg nem lehet saját véleménye! Mondjuk akkor érdkelene, hogy mégis mitmond el a tévében? :o

"Szerinted ezek olyan vicces dolgok? "

Nem, szerintem marhára szomorú, hogy ahelyett, hogy releváns helyen utána néznél a dolognak, egy általad tök ismeretlen, minden bizonnyal a témához az átlagembernél éppen csak jobban értő személyre hallgatsz, csak azért, mert azt mondja, amit te is eleve gondoltál. Nagyon szomorú.

"Hogy emberek karrierjét döntjük porba mert nem veszik fel az oltást?"

Kinek a karrierjét döntötték romba? Még Lenkeiét és Gődényét sem, akik pedig már a járvány előtt is hosszú évek óta hazudoztak össze-vissza, hogy jól kihasználják a beteg embereket. Pedig ők aztán igazán megérdemelnék...

"Egy oltást ami nagyjából Fhaszt sem ér."

Ez hazugság.

2022. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

A riporter nem megkérdőjelezte a doktornő döntéseit, hanem a kétségeire szeretett volna választ kapni, mert a doktornő a tudományos konszenzussal szembemenő álláspontot képvisel. Egy riportenek az a dolga, hogy kérdéseket tegyen fel, és tisztázza a tisztázatlan pontokat. (Mellesleg nem sikerült, a doktornő nem adott kielégítő választ.)

És a kérdésedet mellesleg ellened is lehet fordítani: milyen világ az, ahol hentesek és műkörmösök, irodavezetők és gyógytornászok, takarítók és háztartásbeliek, dajkák és adóellenőrök - szóval bárki, relevéns biológiai háttértudás nélkül megkérdőjelezi a konszenzuson alapuló tudományos szakmai álláspontot?

2022. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!