Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen világ az, amelyikben...

Milyen világ az, amelyikben egy riporter kérdőjelezi meg egy doktor döntését egészségügyben?

Figyelt kérdés
[link]
2022. jan. 19. 13:02
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

20


Amit te konszenzusnak becézel az tulajdonképpen egy hatalmas tőkére és más érdekeltségre épülő terjesztett forgatókönyv. Nem működik annyira idealáisan és utopisztikusan a világ mint az te bemutatod.

2022. febr. 5. 12:04
 22/32 anonim ***** válasza:

Nyilván.

Mitől működne ideálisan?

De a tudományra az jellemző, hogy a természetéből következően kiderülnek a sumákságok, míg máshol csak esetlegesen.

2022. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

22


Hát nem tudom, ez szerintem nem a tudománynak köszönhető hanem néhány embernek akik kiszivárogtattak titkosított infókat.

2022. febr. 5. 15:30
 24/32 anonim ***** válasza:
Pedig alapvetően pont annak köszönhető, hogy a tudomány roppant szigorú módszertannal dolgozik, amiből többek közt következik a tudományos állítások objektív ellenőrizhetősége.
2022. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
21, elfelejted, hogy aki a foglalkozásából kifolyólag ért hozzá, az nem hiszi el a tudománytalan hülyeségeket. És az ellenkező oldalról is nehezebb megvezetni. Vagy azt hiszed, valakik lefizették az összes orvost meg biológust, és csak az a pár becsületes maradt, mint pl. a riportalany? Ez eléggé valóságtól elszállt elképzelés lenne.
2022. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

25


Figyelj, tanulmányokat pénzért össze is lehet dobni mert korrupt és becstelen tudósok mindig akadnak. Meg kik a fősodratú tudósok? Nem, nem azok akik a legjobb tudósok, hanem akik legpénzeltebb tudósok. Gondolkodj el, hogy vajon a pénz oda áramlik, ahol a legjobb tudósok vannak, vagy ahol a pénzügyi és más érdekeket a lehető legjobban kiszolgálják. Egy percig se gondold azt, hogy a tudományos szféra más szféra szabályaitól eltérően működik. Hány neves és akár Nobel-díjas tudős "cancel"-eltek már rájuk húzva a "zakkant" jelzőt? Igazából a határ a csillagos ég, a szabályok pedig vadnyugati szabályok a tudományos világban is.

2022. febr. 5. 16:47
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, hogy nem gondolsz bele, hogy akinek van hozzá képzettsége és tapasztalata, az el tudja dönteni, mi egyértelműen igaz, mi egyértelműen hamis, és mi az, aminek alaposabban utána kell nézni. És, ha elkezd utánanézni, akkor is el tudja dönteni, melyik információt lehet elfogadni, melyiket nem, és melyiket fenntartással. A hozzáértés a kulcsa mindennek. Jelenleg számtalan, a témához egyáltalán nem konyító ember érzi magát feljogosítva, hogy megfellebbezhetetlen kijelentéseket tegyen, és pont azokat nyilvánítja tájékozatlannak, akik pedig értik is, amiről beszélnek. Vagy, ami még rosszabb, becstelennek.

Persze, hogy a tudományos világban is szerepet játszik a pénz, persze, hogy derül fény ott is stiklikre, de koronavirus témában nem speciális, csak szűk kör számára felfogható tényeket és eredményeket kérdőjeleznek meg laikusok, hanem alapvetéseket. (A maszk véd, a távolságtartás úgyszintén, a vírus létezik és veszélyes, az oltások hatásosak stb...)

Nobel díjas tudósokat pedig nem nyilvánítanak zakkantnak.

2022. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 sadam87 ***** válasza:
100%

#26

Most már kicsit unalmas, hogy teljesen bizonyítatlan (és egyébként hamis) állításokkal mocskolod a tudományt. Az ég világon semmi alapja annak, amit állítasz. (Mondjuk meg sem próbálkoztál vele, hogy alátámaszd...)

Látom, az sem zavarja meg a hamis világképedet, amit a 22./24. válaszoló írt. Persze, lehet kutatási eredményt hamisítani, hamis adatokból cikket írni. Elő is fordul sajnos. Csak ha ezt nem no-name újságokba írják, amit senki nem olvas, akkor nagyjából azonnal lebukik az illető (na jó, nem azonnal, mert a kutatáshoz idő kell, de rövid határidőn belül), mert a terület többi kutatója ellenőrzi az eredményt, és kiderül a hazugság. Így tötént akkor is, amikor egy úriember olyan cikket hamisított, ami szerint az MMR oltás autizmust okoz (nem okoz). Így volt akkor is, amikor indiai kutatók azt állították (valószínűleg nem direkt hamisan, csak tévedtek), hogy a SARS-CoV-2 genomjában a HIV örökítőanygaának részei vannak benne (nincsenek).

Egész lenyűgöző, hogy láthatóan semmi lövésed nincs a tudománytól, ennek ellenére úgy osztod róla az észt, hogy még csak észre sem veszed az ellenérveket, amik cáfolják az állításaidat.

" Hány neves és akár Nobel-díjas tudős "cancel"-eltek már rájuk húzva a "zakkant" jelzőt?"

A tekintélyre hivatkozás remekül megy.

[link]

Mondjuk az vicces, hogy még azt sem veszed észre, hogy saját magadnak mondasz ellent! UGyanebben a válaszodban két mondattal korában még arrol papolsz (természetesen bármilyan bizonyíték nélkül), hogy a fősodrú tudósok "em azok akik a legjobb tudósok, hanem akik legpénzeltebb tudósok." Nobel-díjasnál fősodrúbb tudóst nem nagyon tudok elképzelni.

A 17. válaszodban meg elismerted, hogy még azt sem tudod, milyen doktor ez a nő, aki a videóban szerepel. Ért-e egyáltalán a témához? De ez nem zavar!


De igazából elég egyszerű a gondolatmeneted: te elhiszed, amit a nő a videóban mond, és innentől kezdve mindenki, aki ugyanezt állítja, igazat mond, és aki ellene mond az hazudik. Nem egy nehezen kiismerhető, két bites gondolkodásmód. Azért mégis csak megrázó, hogy az önkritika morzsáját sem gyakorlod, még csak meg sem próbálod leellenőrizni, hogy igaz, amiben hiszel. De legalább az arcod akkora, hogy nem tudom, hogy férsz át az ajtón...

Gratulálok!

2022. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

27


“Nobel díjas tudósokat pedig nem nyilvánítanak zakkantnak.“


Montagnier, Robert Malone stb.


Csakhogy a hatalmi játszmák nem tudományos alapon hanem érdek alapon működnek. A tudományt me felhasznalhatják mint eszközt saját céljaik érdekében, ami meg is történik.

2022. febr. 5. 17:31
 30/32 anonim ***** válasza:

"Figyelj, tanulmányokat pénzért össze is lehet dobni mert korrupt és becstelen tudósok mindig akadnak"

Nyilván, csak ha kamu a tanulmány, akkor kapásból fennakad a peer-review-n.

2022. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!