Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen használható "okos"...

Milyen használható "okos" szavakat tudtok?

Figyelt kérdés
olyanokra gondolok amiket lehet használni, és szoktak is hétköznap (szóval pl nem valami biológiai szakszó) de mégsem ismeri mindenki. remélem értitek mire gondolok :D
2010. szept. 9. 21:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
pl ilyenek hogy teátrális bár ez azért közismertebb. de nem jut eszembe jobb példa most
2010. szept. 9. 21:05
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez evidens, hogy tudunk ilyeneket írni. Persze ez a privilégiuma csak annak van meg, aki rendelkezik internettel. Olyan banális dolgokkal nem foglalkozunk, mint a házimunka.



[link]

2010. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
kompetencia
2010. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Jaajj, ilyeneket ne használj, zavaró, ha a magyar nyelvű beszéd fele latinul van és nem értem az egészet. Az ilyeneknek a nagyrészére van rendes, magyar nyelvű kifejezés. Nem tűnik senki "okosabb"-nak attól, hogy ilyen szavakat használ, lehet "művelten" beszélni magyar szavakat használva is.
2010. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Gyakor ***** válasza:
83%
Ez sztem is így van, ahogyan az utolsó mondta. Nem feltétlenül van kapcsolat a magasan képzettség és a magas idegenszó-használat közt :). Majd ha magától jönnek az ilyenek, na akkor használd :)
2010. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Valóban művelt ember csak akkor használ idegen szavakat,ha arra az adott szövekörnyezetben szükség van. Szinte mindent ki lehet fejezni magyarul is. Csupán ismerni kell az anxyanyelvünket,és a szavak szinonímáját is! Magyarul a rokonértelmű szavakat!
2010. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

Hehe.

Nekem általános a beszédemben, amikor valamit magyarázok, a végére mindig odamondom hogy "csak hogy értsed a kontextust"

Illetve kedvenc beszólásom, a "Szublimálódj már el innen!" :D

2010. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Ehh...attól, mert idegen szavakkal tűzdeled tele a mondandódat, még nem fogsz intelligensebbnek tűnni.

Sőt, ha olyasvalakivel akadsz össze, aki tudja is a szavak jelentését, kellemetlen helyzetbe is kerülhetsz, ha éppen nem megfelelő szövegkörnyezetben alkalmazod őket, és ez leginkább nevetségessé tesz.

2010. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

redundáns, illuminált (oké ez nem olyan szó, de jobb mint a részeg...), konzekvencia

Én ezeket használom, sajnos nem jut eszembe több most.

2010. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Szignifikáns, prediktálható, rezisztencia, reziliencia, diverzitás, virulens, akusztikus, vizuális, reverzibilis.

Ezek nem teljesen szakszavak, szövegkörnyezetnek megfelelően fordíthatók magyarra, de lefordíthatók azért!

Mert szerintem is csak nagyképűnek tartanak majd, ha ilyeneket használsz normál beszédben.

2010. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!