Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkozunk (pl az...

Miért nem foglalkozunk (pl az űr helyett) a sajánk bolygónk óceánjaival, tengereivel, nagyobb vizek élőlényei felfedezésével?

Figyelt kérdés

Állítólag "elvileg" a Földön élő állatok, élőlények egy bizonyos részét, egy egészen jelentős százalékát, még fel sem fedeztük!🤔

Akkor miért nem inkább arra fektetjük a hangsúlyt, hogy a saját bolygónk élővilágával legyünk tisztában. Miért inkább másik bolygókon keressük kvázi az életet. Ez nekem "elhamarkodott döntésnek" tűnik...

Még azt sem tudjuk biztosan, hogy hogyan jött létre a bolygónkon az élet.



2022. febr. 6. 06:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

#9 nem tudhatód, hogy miből lesz később haszon, miből nem. Ez az összes alapkutatásra igaz. A fizika jobb megértéséhez jelenleg két fő kutatási terület tartozik. Az egyik a szubatomi színt a részecskegyorsítókban, a másik a relativisztikus színt az űrkutatásban.

Mind kettőre szükség van a mindenség elméletének, a fizika egyetemes törvényeinek megfejtéséhez.

Hogy ez milyen gyakorlati felhasználásokkal járna? Nem tudjuk. Senki nem gondolkodott mikrohullámú sütőben az elektromágnesesség tanulmányozásának hajnalán. Vagy GPS-re az első atomórák megalkotásakor.

2022. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
14%
#11 , ezzel egyet tudok érteni, hogy sosem tudhatod, hogy később mire lehet használni a tudást, de hogy egy képernyőn 1 pixel méretben lássunk egy távoli galaxist, arra semmi szükség nincs, miközben betörnek a föld légkörébe aszteroidák, amit nem láttunk előre. Szóval állítsunk már fel egy fontossági sorrendet. Ez az egész hasonlít Orbán stadionépítéseire.
2022. febr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 sadam87 ***** válasza:
100%

#12

Nem, nem hasonlít. Próbáld meg értelmezni, amit a 11. válaszoló írt! Honnan tudod, hogy a távoli galaxis kutatásából nem lesz egyszer a gyakorlatban hasznosítható tudás??? (Például a nagyon távoli galaxisok vizsgálatával az Univerzum keletkezéséről, korai fejlődéséről kaphatunk információkat. Azzal meg a fizika alaptörvényiről tudhatunk meg többet. Az meg még lehet, hogy egyszer hasznos lesz...)

A szembeállítás meg azért is értelmetlen, mert sok esetben egymás mellett végezhető a kettő, akár ugyanazzal az eszközzel.

(Amúgy az feltűnt, hogy nem is létezne aszteroida kutatás, ha a 17-18. században a tiedhez hasonló érvekkel ellehetetlenítették volna a csillagászatot???)

2022. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy mindenki csak arra akar költeni, amit már ismer.

Ebből lesz Szifon12 - de NEM lesz semmiféle alapkutatás.

2022. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
#13 , Megcseszheted a kutatásodat, ha egy nem észlelt aszteroida tönkre vágja a bolygón az életet. Akkor melyik fontosabb? Az 1 pixel méretű galaxis ?
2022. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vélem, az átlagpolgár nincs tisztában azzal, hogy az űrkutatás és tág értelemben vett eredményei mekkora részt foglalnak el technikai civilizációnk mindennapjaiban. Ha csettintésre kivonnánk az űrkutatás minden eredményét, egy iszonyú robajjal zuhannánk vissza a 40-es évekbe. És vicces, hogy oly sokszor az űrkutatás a pazarlás kinevezett főbűnöse, holott a fegyverkezési költségekre nagyságrendel többet tapsolnak el.
2022. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

"Megcseszheted a kutatásodat, ha egy nem észlelt aszteroida tönkre vágja a bolygón az életet. Akkor melyik fontosabb? Az 1 pixel méretű galaxis ?"

Mégis miért próbálsz hamisan úgy tenni, mintha ezek egymást kizáró dolgok lennének?

2022. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Na vegyük sorjában.

Kérdező, az a látszat, amit te gondolsz. Azt elhiszed, hogy az óceánok alig 10%-át ismerjük. De nem gondoltad meg, az űr hány százalékát. Nos nagyjából nulla százalékát.

A lényeg, hogy minden mindennel összefügg. Vizsgálhatod a fát például egy darabig. De előbb utóbb az erdővel is kell foglalkoznod. És ha nem foglalkozol a talajszerkezettel, a vizekkel, a légkörrel és másokkal, a fáról alkotott tudásod megreked, nincs tovább. Ma ott tartunk, hogy a földi világunk jobb megértése nem lehetséges az űr vizsgálata nélkül. A dolgokat lehetőleg olyan sokrétűen kell vizsgálni, mailyen mértékben csak lehet. És arányosan.

#8-hoz. Pedig a probléma rendkívül egyszerű. A természet egyik fontos törvénye az erőtörvény. És ez érvényesül itt is. Vannak olyan területek, ahonnan nem nagyon lehet elvonni, ilyen például a villamosvezető, vagy gépipar, mert azonnal látszik és robban. Az oktatásnak például nincs ereje, a tudománynak se, mert a művelői el vannak foglalva a tevékenységükkel, nem jól szervezettek, a hatás pedig csak sokkal később érvényesül. A politika mindig ezt méri fel, és onnan viszi a pént.

2022. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 sadam87 ***** válasza:
100%

#15

Meg akkor is, ha például a globális felmelegedés miatt élhetetlenné válik a bolygó. Meg akkor is, ha például egy olyan kórokozó terjed el a földön, ami ellen nem tudunk hatékonyan védekezni. Meg akkor is, ha egy olyan fenyegetés veszélyezteti a bolygót, amit csak úgy tudunk elhárítani, ha kutatjuk a fizika alapvető szabályait, például a távoli galaxisok kutatásával.

(Megjegyzem, akkor is megcseszhetem, ha egy észlelt aszteroida vágja tönkre a bolygón az életet...)

Amúgy te szoktál félretenni pénzt? Vagy mondjuk szórakozásra költeni? Miért nem bolygóvédelemre költöd? :o Megcseszheted a szórakozást, ha egy aszteroida tönkrevágja a bolygón az életet!


Ja, még mindig nem válaszoltál a kérdésemre: leesett már, hogy ha 3-4 száz éve ez a hozzáállás uralkodott volna, akkor nem is tudnál arról, hogy azsteroidák léteznek?

2022. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
13%
#19 , Valóban, régebben régen a vallás nem nézte jó szemmel a csillagászati eredményeket, gyakorlatilag hátráltatta a fejlődést. Ma mégis sokat költünk a vallás támogatására, feleslegesen. Akkor vegyük el a vallástól az összes támogatást és fordítsuk a csillagászatra. Nagyon örülnék neki, mert van egy fontossági sorrend, mint már említettem.
2022. febr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!