Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkozunk (pl az...

Miért nem foglalkozunk (pl az űr helyett) a sajánk bolygónk óceánjaival, tengereivel, nagyobb vizek élőlényei felfedezésével?

Figyelt kérdés

Állítólag "elvileg" a Földön élő állatok, élőlények egy bizonyos részét, egy egészen jelentős százalékát, még fel sem fedeztük!🤔

Akkor miért nem inkább arra fektetjük a hangsúlyt, hogy a saját bolygónk élővilágával legyünk tisztában. Miért inkább másik bolygókon keressük kvázi az életet. Ez nekem "elhamarkodott döntésnek" tűnik...

Még azt sem tudjuk biztosan, hogy hogyan jött létre a bolygónkon az élet.



2022. febr. 6. 06:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon örülnék neki, mert van egy fontossági sorrend, mint már említettem."

Igazából nincs. Legalábbis objektív sorrend nem létezik. Ami neked nem fontos, másoknak még lehet az, és fordítva.

2022. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 sadam87 ***** válasza:
100%

#20

Te amúgy miről beszélsz??? Mégis honnan hoztad elő a vallást??? Mert én egy szóval nem beszéltem vallásról!!! Azt írtam, hogy ha olyan hozzáállással (csak arra költsünk, aminek közvetlen haszna van) még az aszteroidák létezésérő sem tudnánk!

2022. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
1%
Nem tudom, hogy kik ülnek a drót másik végén, de ha 0 százalékot ért egy komment, ami fontosabbnak tartja az aszteroidák észlelését, mint az 1 pixel méretű galaxisok megfigyelését, akkor ti őrültek vagytok. Egyáltalán nem ugyanazt a felszerelést igényli mindkettő. Nem a csillagászat fejlődésének állok az útjában, hanem a fontosság elvét vitatom. Hogyan figyelsz meg egy potenciálisan veszélyes aszteroidát, ha sokkal messzebb tekintesz a felszereléssel. Az aszteroidák megfigyelése egy egész rendszer, összes idejét leköti. Ebből kellene több rendszer, nem pedig abból ami 13 milliárd évre tekint vissza. Hányszor volt már, hogy nem érzékeltük valamit, már csak akkor, mikor a légterünkben elégett. Be is csapódhatott volna, mert mi egy olyan valamit figyeltünk meg, aminek a fénye most ért el hozzánk, miközben az a valami már lehet, hogy nem is létezik. És akkor én vagyok a szűk látókörű.
2022. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"ami fontosabbnak tartja az aszteroidák észlelését, mint az 1 pixel méretű galaxisok megfigyelését"

Az megvan, hogy csak és kizárólag te rugózol ezen a példán, senki más még csak nem is említett hasonlót?

Ezt szalmabáb érvelésnek hívják, ami egy elég csúnya érvelési hiba, ami kapásból validálja a negatív értékelést.

2022. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
AZ egészet ahhoz tudnám hasonlítani, hogy van 1000 Ft-unk, erre Ti azt a 13 milliárd éves galaxisra költitek, miközben épp most kapott valaki infarktust. Ott döglik meg az út szélén, mert nektek fontosabb az az 1 kib@szott pixel. Semmit nem tudtok meg belőle csak azt, hogy az a galaxis ott volt, vagy még mindig ott van. Ez annyira fontos kérdés , hogy ezt mindenképp tudnotok kell ?
2022. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
#24, Miért , talán nincs igazam, hogy azt az 1 pixelt akarod magadnak, bármi áron ?
2022. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

"Miért , talán nincs igazam, hogy azt az 1 pixelt akarod magadnak, bármi áron ?"

Nincs hát. Ezt magyaráztuk eddig is, többen is.

2022. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%
Akkor vizsgálgasd csak pöttyöt a monitoron.
2022. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

#9

Az űrkutatás nem csak annyiből áll hogy rakétákat lövöldözünk fel meg nézegetjük az égitesteket. Nem 1 olyan találmány van amit te is használsz és az űrkutatásnak köszönhetően van a kezedben.


Kérdező. Az hogy kutatjuk az űrt nem azt jelenti hogy minden mást hanyagolunk.

Azért mert van 2 rendőr aki sebességet mér még ugyan úgy foglalkoznak azzal is ha kirabolják a bankot

2022. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#20


A vallás támogatta a legjobban a csillagászatot:D

2022. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!