Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem álmodom? Este...

Miért nem álmodom? Este lefekszem, reggel felkelek, de még felkeléskor sem emlékszem hogy álmodtam volna is valamit.

Figyelt kérdés

Kb 1, vagy 2 éve már nem álmodom. Este lefekszem, reggel felkelek, de még felkeléskor sem emlékszem hogy álmodtam volna is valamit.

Miért van ez? már szinte nemis emlékszem hogy mikor álmodtam utoljára.


2010. szept. 10. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Állítólag mindig álmodunk, csak van, aki nem emlékszik rá. Én is úgy vagyok, mint te, szinte sohasem emlékszem, hogy álmodtam volna. Pedig van gondom elég, nem egy ingerszegények a nappalaim...
2010. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
61%
Ez hülyeség ,mindenki és mindig álmodik. Sokan hiszik azt ,hogy csak ,mert nem emlékeznek ezért nem is álmodtak , mint azt a tudósok már sokszorosan bebizonyították álmodás nagyon fontos folyamat az agyadban ,mert nélküle nem tudna az agyad szelektálni a rengeteg ráható információ közül és rövidesen megkattannál ,mert ilyenkor dolgozza fel az agy az eseményeket és raktározza el a fontosabb infókat. Azt nem tudom miért nem emlékszel ,de a bátyám is sokáig így volt vele ,hogy ő nem álmodik, pedig de. Na hát ennyit tudtam segíteni.
2010. szept. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség, vagy nem hülyeség, márpedig én nem emlékszem rájuk; még ha megfeszülök sem...
2010. szept. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én elhiszem a tudósoknak, de néhány nagyon ritka kivételtől eltekintve, én sem emlékszem egyetlen álmomra sem. Kb évente van kettő, amire reggel még emlékszem
2010. szept. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Gyuri20 válasza:

Üdv!

Én ha hollandkakaóból készítek csokoládémasszát és alvás előtt megeszem rendszerint álmodok és emlékszem is rá.

2010. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

amikor nem emlékszel az álmaidra, az azért van, mert elalváskor az agy kibocsát egy idegblokkoló anyagot, ami az elsődleges agyi funkciókat blokkolja (pl ezért tud az ember megszokott zajokban elaludni, és ez az anyag hivatott az alvajárást is megakadályozni, de a nevét most hirtelen nem tudom :S ), az álmokra való emlékezés annak köszönhető, hogy a memóriát nem blokkolja tökéletesen, ezért van, hogy egyébként az álombeli tiszta, hihető valóság reggel egy pillanat alatt szétfoszlik.


Tehát álmodsz, csupán nem emlékszel rá :)

2010. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel, de aztán kipróbáltam egy trükköt. Mégpedig, hogy lefekvés előtt elmondtam magamban párszor, hogy az álmaimra emlékezni fogok, mikor felébredek. És bejött, ezt mindennap megcsinálom, és mindig emlékszem 1 álomra, de nem ritka, hogy akár 2-re vagy többre is:)
2010. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dominika9898 válasza:
51%
Üdv!12 éves vagyok és már vagy 7 éve nem álmodtam vagyis nem emlékszem rá.Utána olvastam és több könyvben is rátaláltam hogy lehetséges az hogy nem álmodsz de az azért van mert az agyad kifáradt.Ha az agyad dolgozna akkor hallamál mindent ami éjszaka körülötted történik.És azok okosabbak akinek éjszaka az agya alszik.Ez az én véleményem.
2010. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vhol olvastam egy olyat h függ az mikor ébredsz fel. Az ügye tiszta h alvásnak van a REM szakasza. Ekkor álmodunk. Az h emléxünk-e az álomra attól függ h mennyi idő telt el a REM szakasz végétől és az ébredés között. Minnél kevesebb annál pontosabban/jobban emléxünk rá.
2010. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Anonymus Misterious válasza:
ha az álmodás után közvetlen felkelsz csak akkor emléxel rá
2013. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!